file Model pro začátek v F5J FAI

Více
15. zář 2011 20:19 #5363 od Aleš Krátký
rekni nazev a stane se

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. zář 2011 20:26 #5364 od Tomas Hruby
Tak jo - sekni to od příspěvku z čtv 15. zář 2011 16:35:55 od JV, název co já vím - třeba "Model pro začátek v F5J FAI".
Ať je pořádek ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. zář 2011 20:27 #5365 od Jan Kubica
[quote="Petr Dušek To by mohl být SD7037, svého času poměrně oblíbený. Za určitých podmínek to určitě poletí hezky, ale po svých zkušenostech (naposledy z nedělní Autonomy) - ve slabším stoupáku mě Pavel s mojí RCEK vakuovkou hravě přestoupal a za druhé, dostat 2,5kg přesně na bod bez velké rány je pěkná fuška ;) .

Takže moje rada jako řešení "chudého muže" - dát výškoměr do RCEK je ta nejsnazší možnost, a za slušných termických podmínek to nemusí ani dopadnout nijak tragicky, potom něco alá ArtHobby, potom dlouho dlouho nic (to dlouho by snad v budoucnu mohly vyplnit 3m vakuovky - to je taky moje cesta) a pak až čistokrevné F3J. Nějaký kompromis někde uprostřed vidím jako vyhazování peněz :? .[/quote]

V neděli bylo velmi netypické počasí (Autonomní ;) ). O přistávání vím, ostatně to není jen Tvůj problém, obvykle se F3J nechytají ani v RCEN, i když termika jim problémy nečiní. To je právě ta moje pochybnost, zda se s velkým modelem dá přistát i "jako s velkým letadlem".

S druhým odstavcem naprosto souhlasím a jen bych připoměl, že v Dubnici, a to bylo hodně taktické počasí - silný vítr a sluníčko, měl Didier dvě "tisícovky" s Daidalem. "Esli vono to fakt nebude o ručičkách a hlavičce", alespoň než se dopracujete (já už ne :( ) na špičkovou mezinárodní úroveň. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. zář 2011 20:58 #5366 od jan kadlec

Jan Kubica napsal: "Esli vono to fakt nebude o ručičkách a hlavičce" H.

Kde to mám podepsat ? ;)

Jan Kadlec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. zář 2011 06:58 #5367 od Aleš Krátký
rozdeleno tema odtud

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. zář 2011 09:08 #5371 od Tomas Hruby
Obecně k tomu dotazu od Jirky na "F5J FAI pro chudé"...
V podstatě dost souhlasím s Petrem. První bod je zbytečně se nebát, na první soutěže se dá klidně jet s lepším RCEK, stačí investice do výškoměru cca 2000 v přepočtu.

Jako levnou, ale už přeci jen dokonalejší, možnost pak vidím modely kolem 2,5m, velmi vhodné jsou ty z ArtHobby Evolution a Castor. Cena cca 5000 za model a vybavení vyloženě lidové - 4-6 serv do 500 korun za kus, motor velikosti 2814, regulátor 40A, tříčlánek 1500mAh z Hobbykingu - žádná věda.

Další krok, ale trochu diskutabilní je koncept jako Gracia/Grafas z Topmodelu nebo HighAspect od Arthobby - model za cca 8-9 tisíc, výbava v podstatě stejná jako v předchozím kroku. Je otázkou, zda už nejít rovnou o krok výše, ale na druhé straně (tohle je asi jediný rozdíl proti Petrovi) bych to jako plýtvání peněz neviděl, přeci jen je cena proti jakémukoli F3J nižší o docela hodně...

No a pak už se musí jít do F3J, ať už "molded" anebo nějaké konstrukční d-boxy - cena velmi variabilní, za nové tak 14-35 tisíc, ceny secondhand lze jen těžko odhadnout. Pokud by se nějaký dobrý kus našel za nižší cenu, tak jde o dobrou volbu, ale myslím si, že v praxi ta nabídka zas tak idylická nebude...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. zář 2011 14:13 #5376 od Tomas Hruby
Jo a jen naokraj - čistě jako stylové retro naprosto vážně uvažuji, že pro syna Martina koupím tohle: http://www.der-schweighofer.at/en/produ ... it_3000_mm ... Létat to bude dobře (přirozeně přidám brzdící štíty), pro mě to bude možnost vidět klasický model z doby mého dětství a přitom vybavím kluka modelem pro první seznámení s "velkým modelem" doslova za pár korun - 100 Euro je opravdu cena, která problém neudělá, vybavení bude stačit čistě "šuplíkové"...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. zář 2011 14:45 #5378 od Petr Dušek
Tomáši, za 100E jsou jenom žebra v rozsypu... to bude hezkých pár zimních večerů :D .
Jinak ovšem éro je klasika, za to Tě jistě i Honza pochválí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. zář 2011 15:29 #5379 od Tomas Hruby

Petr Dušek napsal: Tomáši, za 100E jsou jenom žebra v rozsypu... to bude hezkých pár zimních večerů :D .
Jinak ovšem éro je klasika, za to Tě jistě i Honza pochválí.


Zase mě nepodceňuj - mě klasická stavba problém nedělá, zrovna jsem třeba dorazil Ichaboda na CRC 400 a klube se mi tu klasická volná P30 - tohle je OK.
Předpracování, kde nemusím dělat žebra mi naprosto vyhovuje ;)
Jediný argument proti je trup - u té ARF verze je totiž laminátový, zatímco u klasiky je balsa - ten laminát by se na "elektrifikaci" hodil víc, jenže u ARF by zas nešly tak snadno dodělat spoilery. Ale nic není dokonalé, s tím se je třeba smířit...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Tomáš Kupčík
  • Avatar uživatele Tomáš Kupčík
  • Návštěvník
  • Návštěvník
17. zář 2011 06:12 #5390 od Tomáš Kupčík
Odpověděl Tomáš Kupčík pro téma Model pro začátek v F5J FAI
Bird of Time mám doma, zatím tedy nepostaveno v krabici. Ten rozsyp vypadá docela dobře. Pravdou je, že to je sekané, takže to není nic ohromujícího, ale postavit to v obýváku určitě půjde a vypadá to opravdu velmi atraktivně.
Ještě bych možná upozornil na Albatrose (TopmodelCZ) , což vypadá velmi podobně a má to dokonce plnou mechanizaci křídel. Já to považuji za překomplikované, ale pro soutěžní účely by se to třeba hodilo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.511 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám