file Castor-EV 2.5M

Více
16. úno 2010 08:56 #1294 od Tomas Suk
Odpověděl Tomas Suk pro téma Castor-EV 2.5M
Ahoj Honzo,
tak jak pokracujes na Castorovi??
Ja se konecne rozhoupal k porizeni noveho vetrone na letosni sezonu (trochu pozde, pravda). Lepe receno dotlacil me do toho kolega Vigo. Vcera jsme objednali od L.Svobody 2x model Etalon v "custom" verzi se zvetsenym rozpetim na 2,5m, jinou ocasni trubkou a pravdepodobne jinymi ocasnimi plochami vlastni vyroby (ja uvazuju o konstrukcnim motylovi, taky muj model ma i klapky, Viguv jen kridylka). Uz se tesim az model dorazi a doufam ze LS ani tentokrat nezklame. :)
Takze tvuj Castor bude mit v Dehtarech minimalne jednoho soupere stejne velikosti, mozna i dva (pokud se mi Viga podari ukecat na Autonomy, do Dehtar to ma par minut autem).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. úno 2010 13:31 #1295 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Castor-EV 2.5M
Tomáši, moc nepokračuji, moc práce a taky se pořád zmítám v pochybnostech (jaká serva, jaký pohon, jestli nechat vzadu to "hnusné" Vé (sorry, no, mně se to tak jeví :lol: ), barvičky,...). Zrovna včera jsem ho ale zase vyndal na stůl, tak zase začnu.Taky už mě napadlo, že jsem se unáhlil, raději jsme se měl domluvit s LS. Příště ...

Etalon je nádherný, moc se těším, až ho uvidím létat (a dokonce ve dvojím provedení). Doufám, že tu založíš nějaký ten "building thread", kdo se má pořád koukat, jak kluci "patlají" ty lamináty (normální závist, na něco takového já se v životě nezmůžu). Už aby bylo jaro, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. úno 2010 13:52 #1296 od Tomas Suk
Odpověděl Tomas Suk pro téma Castor-EV 2.5M
Ajajaj, building thread, no nevim. Jednak jsem cune (v porovnani s Petrem J. a ostatnimi) a navic kdyz dostanu "budovatelsky zachvat" tak vetsinou zapomenu fotit. :( A taky na tom moc toho staveni nebude, kridlo je prakticky hotove, az na serva, takze nejaka tvorivost bude akorat na trupu, asi dam jinou ocasni trubku, LS tam ma 700mm dlouhou desitku, ja bych chtel delsi, asi 800mm kuzelovou. No a pak ten ocas.

Ohledne letovych vlastnosti - myslim ze s Castorem nemas ceho litovat, je to osvedcena konstrukce, urcite to poleti dobre. Zatimco ja budu pokusny kralik, zvetseny Etalon navic s jinym ocasem jeste nikdy neletel. Sam LS rikal, at mu urcite poreferujeme jak se to chova. Tak uvidime.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. bře 2010 16:57 #1489 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Castor-EV 2.5M
Za měsíc jsem dal dohromady křídla - na mě docela výkon :lol:

[attachment=1:38y18gqf]<!-- ia1 -->castor1_100314.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:38y18gqf]
Serva jsou nakonec digitály Hyperion Atlas DS11-AMB, vypadají výborně! Uložení je mým obvyklým pracným způsobem, zato jdou serva kdykoliv vyndat.

[attachment=0:38y18gqf]<!-- ia0 -->castor2_100314.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:38y18gqf]
Je to velký, nikam se to nevejde.
a) Dá se takto nádherný model "zprznit" V-čkem?
b) Jediné, co tomu chybí k dokonalosti, je V-čko.
Zatím nevím.

Křídlo se servy a dráty má 470g, drak s rádiem celkem odhaduji na 670 g. Pohon bude Axi281410, regulátor MGM A74 a baterku uvidím dle vyvážení, čumák je dlouhý, nějaký velký trojčlánek se určitě nevejde. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. kvě 2010 12:49 #1776 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Castor-EV 2.5M
Dneska zalétáno (tradičně v dešti a větru, ale nešlo to vydržet). Ještě budu předělávat elektriku, těch volných drátů je moc a v trupu místa málo a taky barvit :-) .

První dojmy: je těžký na čumák a to i s 2čl., na křidélka jsem nemusel sáhnout, pronikavost a klouzavost se mi zdá výborná, při průletech je o hodně tišší než Optima (že by ten trup gondola-nosník?), viditelnost z boku žádná :( , snad barvičky pomohou. Oproti mým ostatním modelům jsou výkony o řád jinde, jsem happy :D [attachment=0:z4d10sqn]<!-- ia0 -->castor3_100501.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:z4d10sqn][attachment=1:z4d10sqn]<!-- ia1 -->castor2_100501.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:z4d10sqn][attachment=2:z4d10sqn]<!-- ia2 -->castor1_100501.jpg<!-- ia2 -->[/attachment:z4d10sqn]

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. kvě 2010 19:26 #1777 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Castor-EV 2.5M
Honzo, gratulace k úspěšnému záletu. Kolik vyšla letová váha? Vrtá mi hlavou, jak jsi za kužel 36mm nacpal dráty od motoru který má průměr 35mm? To musí být dost natěsno. Už několik dní vymýšlím montáž motoru do nového trupu. Dokonce jsem začal přemýšlet o výrobě vnějšího pláště na oběžku ala Roton nebo MVVS.
Z fotek se to nedá poznat, dal jsi nakonec na křídla papír, nebo je to jenom lak?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. kvě 2010 13:35 #1779 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Castor-EV 2.5M
Petře, vzletovka byla asi 1050-1100 (spočítáno z hmotnosti komponent), ale těžiště bude muset tak 1 cm dozadu (při úklidu dílny jsem si všiml, že v návodu je 70 mm od náběžky a na výkrese 77). Namísto 74A regulátoru tam dám jen 40A a "ořežu" kabely. Odběr jsem změřil asi 230 W (daňový 231!). Dýha je jen lakovaná, OP potažené vliesem.

S tím motorem je to "podvod". Výše je napsáno, jak jsem dělal "šišatou" motorovku, ale ve výsledku je celý kužel oproti linii trupu posunutý asi o 1 mm nahoru. Stydím se za to, chtěl jsem to předělávat, ale už to nechám být. A taky dost pomůže omotat kabely (všechny 3 dohromady) elektrikářskou páskou, krásně je to vyztuží. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. čen 2011 18:08 #4209 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Castor-EV 2.5M
Honzo měl bych jeden dotaz ani ne tak ke Castoru, jako spíš k Arthobby, jelikož by to mohlo zajímat víc lidí, tak se zeptám veřejně ;)

Jak jsi to objednával a hlavně platil? Koukal jsem na arthobby.eu a narozdíl od amerických objednávek přes arthobby.com se zdá, že "umí" jen bankovní převod, nikoli "civilizované metody" jako kreditka/Paypal. Šel jsi tím převodem anebo jsi je "ukecal" na něco jiného? Uvažuji trochu o tom velkém 3,1m modelu, přirozeně se následně zeptám i přímo na Arthobby, ale pokud jsi to náhodou už prozkoumal, tak se rád poučím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. čen 2011 18:31 #4210 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Castor-EV 2.5M
Zaplatil jsem převodem, sice si ti "zloději" v ČSOB strhli 250 Kč, ale jinak to šlo hladce. Napsal jsem e-mail, přišla faktura, já zaplatil. Jestli si dobře vzpomínám, tak od okamžiku, kdy jsem se rozhoupal, že ho chci, do okamžiku, kdy jsem do držel v ruce, uplynul tak týden, možná ano ne.

Na Hi-Aspecta si dělám zálusk - ale až před zimou, teď nemím na stavění ani pomyšlení :cry:

Jo, Ivan Hořejší se nabízel, že mi stavebnici doveze, když bude zájem, prý se s nimi zná.
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čen 2011 06:20 #4225 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Castor-EV 2.5M
Díky za info.
Jinak já zatím spíš "prověřuji možnosti" - něco nad 3m bych bral, ale nijak moc to nespěchá, pochybuji, že bych případný nákup dělal dřív než na podzim. Faktem ale je, že ten High-Aspect je model, který stojí za pozornost.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.442 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám