file Laminování

Více
18. lis 2009 06:55 #742 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Laminování

jan kadlec napsal: Tak sem dnes zkusil něco spáchat na polystyrenové kopyto. Jaký bude výsledek je docela loterie. Ale sem sám zvědavý. :oops: Pokud to bude funkčně použitelné, bude maximálně spokojený. Estetično mě v tuto chvíli nechává v klidu.


A na co to bude, ty tajnůstkáři? :)

Karol Ťupek napsal: ... Žiaľ momentálne hmotnosť neviem, môžem ju odvážiť v piatok, keď prídem domov ( dochádzam na "týždňovky" do Brna).


Karol,
až budeš vědět, pošli. Docela by mě to zajímalo. Gondola na Castora má 80 g a přišla mi lehká, než jsme si uvědomil, že je to vlastně dost. I když na druhou stranu "normální" celolaminátový trup na 2-2.5 m elektru mívá s přehledem přes 200, jedinou výjimkou je trup na Adrianu od Topmodelu, kde jsem kdysi myslím navážil asi 100 g.

Stejně, říká se, že pryskyřice by mělo být stejně jako tkaniny. Když má gondola 5 dm2 a je z tkaniny (ve vrstvách) celkem 200 g/m2, měla by mít tkanina 10 g a epoxid taky 10 g, ne? V čem je ten rozdíl? H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2009 08:28 #743 od Palo Lišhák
Odpověděl Palo Lišhák pro téma Laminování

Jan Kubica napsal: až budeš vědět, pošli. Docela by mě to zajímalo. Gondola na Castora má 80 g a přišla mi lehká

gondola s kabínou má 46-47 g... keď sa vyfrézuje manipulačný otvor pod krídlo, tak ešte o cca 2-3 g menej.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2009 09:38 #744 od Michal Michna
Odpověděl Michal Michna pro téma Laminování

Jan Kubica napsal: Stejně, říká se, že pryskyřice by mělo být stejně jako tkaniny. Když má gondola 5 dm2 a je z tkaniny (ve vrstvách) celkem 200 g/m2, měla by mít tkanina 10 g a epoxid taky 10 g, ne? V čem je ten rozdíl? H.


Ahoj Honzo,

jedná se o ideální prosycení. Pokud toho chceš dosáhnout, tak pořádně malým válečkem prosyť tkaninu. Nedávej moc pryskyřice, ale spíš prosycuj tkaninu samotným válečkem a to z obou stran. Pak vem papísové kuchyňské utěrky, nebo toaleťák a válečkem odsaj přebytečnou pryskyřici do ubrousku. Tohle prováděj na rovné desce a pak prosycenou tkaninu přenes na kopyto (pozor bude se ti zdát že je tam málo pryskyřice a tkanina je jakoby suchá, ale opak je pravdou). Takto udělej třeba ty 3 vrstvy a pak to omotej lepící páskou, ta by měla ještě určitě vymáčnout případnou přebytečnou pryskyřici. Po dokončení obruš vymačkanou pryskyřici až na sklo.

Michal

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2009 10:33 #745 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Laminování
Koukejte na obrázky:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=496905
http://www.favonius.com/soaring/lost_foam/lost_foam.htm

Vždyť na tom nic není (alespoň odtud to tak vypadá :lol: ). No, budu to muset zkusit, abych si nabil ústa sám - už se na to těším. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. lis 2009 18:00 #753 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Laminování
Tomáš má pravdu, ako kusovka možno ale len asi aby si si to skúsil že to dokážeš. Ja som si tiež tak robil trup a potom som si kúpil s formi gondolka + uhlíková trupka stála nejakých 25Euro, to sa neoplatí capkať si to sám a ešte aj váha bude určite min o 15-20g viac. Teraz tu mám ešte jeden od Mira P váha 71g komplet aj gondolka aj trupka z toho gondolka nejakých 55g.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. lis 2009 08:06 #760 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Laminování
Karol, dneska se dá koupit všechno, akorát ten pocit, že jsi si to udělal sám, ne. Tedy, já mám tušení, jak ten můj pokus dopadne, mohu být jen příjemně překvapen :) . Uvidíme.

Jo, jedna rada pro "vynálezce", kterou jsem vyčetl na nějakém fóru - polystyrén prý brousit vždy jen jedním směrem. Kuličky se vytrhávají, když se brousítko zastavuje a rozbíhá na druhou stranu. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. lis 2009 11:00 #764 od Karol Ťupek
Odpověděl Karol Ťupek pro téma Laminování
Karol,
až budeš vědět, pošli...

Honzo,
práve som odvážil gondolu na BOLERO s vyfrézovanou plochou pod krídlom a s vyfrézovanými chladiacimi otvormi nad motorom. Hmotnosť vrátane kabínky je 42 gr :) .

Karol Ť.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. lis 2009 17:49 #772 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Laminování
Karol,

dík. Už jsem si to začal kreslit. Zalaminuji tam i desku serv (alespoň to vydrží déle, až po tom budu vztekle dupat :) ). H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. lis 2009 13:33 #813 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Laminování
Honzo, zde je zajímavý návod, možná by se to dalo využít i pro laminování gondolky: http://www.wagnerovi.cz/view.php?cisloclanku=2005031406

Použití dvou prezervativů (pro laminování) doporučuje devět s deseti českých sexuologů... :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. pro 2009 06:57 #864 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Laminování
Laminátové gondoly od pana Svobody ( http://lsmodel.wz.cz/ ), 39 g, 2 typy.

[attachment=0:xm7gieoh]<!-- ia0 -->DSCN8261.JPG<!-- ia0 -->[/attachment:xm7gieoh][attachment=1:xm7gieoh]<!-- ia1 -->DSCN8260.JPG<!-- ia1 -->[/attachment:xm7gieoh][attachment=2:xm7gieoh]<!-- ia2 -->DSCN8255.JPG<!-- ia2 -->[/attachment:xm7gieoh][attachment=3:xm7gieoh]<!-- ia3 -->DSCN8252.JPG<!-- ia3 -->[/attachment:xm7gieoh]

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.401 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám