file Vstup do RCEK - výběr modelu

Více
04. led 2013 10:38 #8809 od Miroslav Kopecký
Dobrý den všem, v letošní sezóně bych se rád zúčastnil pár závodů v RCEK kategorii, teď jsem ve fázi výběru modelu. Původně jsem uvažoval o Magicovi (i díky recenzi a ohlasům tady na Stoupáku), teď se objevila na modelbazaru létaná Tilia, která je samozřejmě za zajímavější cenu, takže jsem trochu nahlodaný... Chtěl bych se zeptat zkušenějších na názor na tyto dva modely - především z hlediska řiditelnosti, "hodnosti" nebo jak to popsat... Jde o to, že zatím nejsem bůhvíjaký pilot a tak bych rád model, který nebude ve vzduchu moc velká "potvora", nebude citlivý na občasné pilotní chybičky (nebude padat po křídle a pod) ale přesto bude létavý. Je jasné, že si prozatím nebudu moc dělat ambice na přední umístění v soutěžích, proto se snažím vybrat model, který mi první krůčky v RCEK spíš ulehčí i za cenu toho, že to nebude ten nejvýkonněkší soutěžní brus. Díky Mirek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
04. led 2013 10:44 #8810 od Aleš Krátký
nebyl by lepsi "letany" daidalos ? preci jen si myslim,ze je to kvalitni a levny stroj

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. led 2013 11:04 - 04. led 2013 11:08 #8811 od Tomas Hruby
Obecně jde létaných modelů sehnat více. Já třeba uvažuji, že v dohledné době hodím do bazaru můj nejstarší Magic s papírovým potahem ( modelweb.fotozona.cz/2011/08/magic-pro-rcek-j.html ) a podobné nabídky se průběžně objevují, celkem běžně lze sehnat osazený model za cenu blízkou nové stavebnici "bez ničeho". Celkem vzato si myslím, že v RCEK lze začít se vším možným, stejně bude zpočátku člověk, který tomu nevěnuje dost času, na chvostu kvůli svým schopnostem. Takže bych se vůbec nebál odlétat pár soutěží s něčím levným, zájemce se rozkouká a posoudí, zda se mu kategorie líbí. Pokud ano, tak se stejně v jisté chvíli koupi "nadupaného stroje" nevyhne, pokud ne, tak mu zůstane príma rekreační polétadlo za ne až tak moc peněz.
Poslední změna: 04. led 2013 11:08 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. led 2013 11:47 #8813 od Milan Chalupník
Daidalos,Tilia,Magic - všechny tři ti umožní nalétat maximum z minima, rozdíly ve výkonnosti nepatrné, ale ty právě často rozhodnou. Ale o to tobě, jak píšeš, zatím až tak moc nejde. Olétaný Daidalos se ti zatím nenabízí, (možná ti ho vlastně nabízí Aleš). Nový Magic je dražší než nabízená Tilia, ofoliované éro bych hodnotil hůř, než vakuované (údržba, pevnost, stabilita profilu), další plus pro Tilii je to, že je hotová a když od Rudy, tak se zárukou. U Magicu je mírné plus to, že má směrovku/výškovku, motýl je pro začátečníka do termiky docela oříšek, ve větru klady převládají. Pokud jen jeden model, tak podle mého názoru je ideální éro pro RCEK Daidalos 215cm / 500-520g, ale to ti nikdo zatím nenabídl. Co se ovladatelnosti a chování týče, tak to hlavně ovlivní poloha těžiště, vzepětí, poměr rozpětí ku délce trupu (křídlo-ocas), seřízení výchylek (diferenciace) a zásahy do řízení. Všechny tři eroplány obsazovaly bednu, tak že je to věc peněz a zvážit ty jejich rozdílnosti, a jak píše Tomáš, rozlétat se s něčím levným, nasát přehled a pak se "nadupat".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. led 2013 12:49 #8814 od Tomas Hruby

Milan Chalupník napsal: ofoliované éro bych hodnotil hůř, než vakuované (údržba, pevnost, stabilita profilu)


Zrovna o tomhle bych trochu polemizoval - většina "vakuovek" je po nějaké době provozu pěkně omačkaná, zatímco PS-balsa docela drží.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. led 2013 12:59 #8815 od Miroslav Kopecký

Milan Chalupník napsal: U Magicu je mírné plus to, že má směrovku/výškovku, motýl je pro začátečníka do termiky docela oříšek...


To je právě to, co mne od Tilie trochu odrazuje (pročetl jsem i i vlákno "Klasika nebo motýl" tady na fóru kde je o tom zmínka). Zatím mi hledání termiky a udržení se v ní moc nejde

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. led 2013 13:08 #8817 od Milan Chalupník
Já myslel konkrétně fólii versus vakuovka, pokud se během provozu ubráníš promačklinám nějakým futrálem, tak je vakuované křídlo takřka mrtvé (pokud neleží třeba v autě v létě na slunci), neměmí časem tvar, sem tam se přeleští a je to, kdežto nelakované křídlo PS-balsa s fólií je stále živý tvor, a sem tam potřebuje údržbově pohladit teplem a rovně skladovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. led 2013 13:32 #8818 od Aleš Krátký
ja sice mam starsiho, ale nemuzu prodat. urcite kdo to tady cte napise Miroslavovi a nabidne,toho bych se nebal.

jinak odkud jsi ze jsem tak zvedavy ? :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. led 2013 14:25 #8822 od Miroslav Kopecký
Z Prahy - nějak jsem to při registraci zapomněl vyplnit-už jsem to napravil :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. led 2013 14:31 #8823 od Tomas Hruby

Milan Chalupník napsal: Já myslel konkrétně fólii versus vakuovka, pokud se během provozu ubráníš promačklinám nějakým futrálem, tak je vakuované křídlo takřka mrtvé (pokud neleží třeba v autě v létě na slunci), neměmí časem tvar, sem tam se přeleští a je to, kdežto nelakované křídlo PS-balsa s fólií je stále živý tvor, a sem tam potřebuje údržbově pohladit teplem a rovně skladovat.


No ono je to něco za něco - vakuovaný se opravdu nekroutí, to je bod pro něj, naopak ale "klasika" víc odolová promačkávání atd.

Jinak pro Mirka Kopeckého - Magica ti klidně ukážu na Písnici v letu...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.408 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám