file Taky nový stroj F5J

Více
20. led 2013 14:56 #8905 od Mirek Kotula
Taky nový stroj F5J vytvořil uživatel Mirek Kotula
Dovoluji si poslat pár fotek z průběhu stavby nového modelu pro kategorii F5J FAI. Stavba je provedena vakuovou metodou, rozpětí 3550 mm a letová hmotnost cca 1400g. S pomocí jednoho kamaráda, ten nařezal z XPS polotovary křídel a jen jsem se zmínil, tak z jednoho modelu, na jednou stavím současně čtyři modely. Ocasní trubka je zesílená a je od Ivana Hořejšího a gondola je od Jirky Váňi. Oboje je v perfektním provedení. Ale nevím, zda jsem si nevzal moc velké sousto. Čtyři modely do první soutěže, se mně jeví jako dost, nevím, jak to stihnu a kdo z nás bude na první soutěži bez modelu. Ale snad se dílo zdaří.
Proto jsem se také trochu zajímal o pravidla pro tuto kategórii. „To abych potom nebyl, na sótěži vyvalené.“

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
20. led 2013 15:30 #8908 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Taky nový stroj F5J
U modelu F5J je omezeno rozpětí na 4 metry a za druhé platí obecný limit FAI na plošné zatížení 12-75g/dm2, maximální plocha 150dm2 a hmotnost 5kg.
Ani jeden z těchto bodů by ti neměl dělat problém a model bude určitě legální :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. led 2013 16:06 #8909 od Aleš Krátký
toz pekne kluci ! jen tak dale

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. led 2013 09:58 #8911 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Re: Taky nový stroj F5J
Aleši, přesuň prosím můj příspěvek do techniky, nevím, jak se to objevilo v důležitém. Můj příspěvek není, až tak důležitý.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. led 2013 20:25 #8912 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re: Taky nový stroj F5J
Mirku, vypadá to super. Čím stříkáš barvy, sprejem (jakou značku?) nebo máš pistolku?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2013 13:00 #8914 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Re: Taky nový stroj F5J
Fólii separuji, nanesu epoxidový Gelcoat čirý, nechám zaschnout, přiložím šablony (nejsou přilepeny) a stříkám barvu sprej Duplicolor. Bez Gelcoatu se dá nastříkaná barva i po zaschnutí setřít např. lihem, benzinem, atd.. Sama barva moc nedrží. Je to pro čtyři modely (výškovky a směrovky) a každý to chtěl trochu jinak barevně nastříkat. Je to pakárna. Stříkal jsem to ve sklepě, proto, že v obýváku mě to manžeka nedovolila a ve sklepě byly 4 stupně C a barva se srážela, nedala se první vrstva jen tak naprášit. Tak, že křídla budu stříkat, :silly: asi v obýváku.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2013 13:35 #8915 od Vladimír Čermák
Míro :woohoo: ,protože se chystám na laminaci křídel RCEK, zajímá mě co to máš za ten Gelcoat, kde to kupuješ, plus spreje Duplicolor ?? Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2013 15:14 #8916 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re: Taky nový stroj F5J

Mirek Kotula napsal: ...nanesu epoxidový Gelcoat čirý, nechám zaschnout...

Tak tohle mne taky napadlo, ale měl jsem strach že to zbytečně zvýší váhu... Gelcoat válečkuješ, nebo stříkáš? Mám Gelcoat EG 100-T, používáš tento nebo jiný? Předem dík za odpověď :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2013 17:39 - 24. led 2013 10:27 #8919 od Bohumil Janák
Šlo by to i tak,že nejdříve se na naseparovanou folii nanesou veškeré barvy jak je libo a nakonec se to celé zapráší gelcoatem.
Boban :)
Poslední změna: 24. led 2013 10:27 uživatelem Bohumil Janák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2013 19:08 - 23. led 2013 19:24 #8920 od Michal Cink
Odpověděl Michal Cink pro téma Re: Taky nový stroj F5J
Bohumile, proč myslíš ,že se čirý gelcoat stříká jako první..?
Máš pocit, že se barva ze spreje špatně snáší s epoxydem..?
Díky za odpověd. M. ;)
Poslední změna: 23. led 2013 19:24 uživatelem Michal Cink. Důvod: taky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.427 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám