file Taky nový stroj F5J

Více
23. led 2013 19:23 - 24. led 2013 10:22 #8921 od Bohumil Janák
Sprejem už nestříkám.
Poslední změna: 24. led 2013 10:22 uživatelem Bohumil Janák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2013 19:36 #8922 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re: Taky nový stroj F5J
Gelcoat slouží pro vytvoření kvalitního povrchu, dávat ho mezi barvu a laminát postrádá smysl. Pokud se má použít, tak jedině jako první vrstva hned na separovanou folii (případně do formy).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2013 19:45 #8923 od Michal Cink
Odpověděl Michal Cink pro téma Re: Taky nový stroj F5J
To P.Dušek : Přesně tak.. :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2013 19:53 #8924 od Bohumil Janák
Jako povrch zkouším akrylové barvy,sprej se mi neosvědčil.Při čištění lihem jde barva dolů a místy se nechytla.
Nevyrobil jsem toho zase tolik,abych tady nějak rozumoval,jen jsem popsal postup,co se mi osvědčil.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. led 2013 08:23 #8926 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Re: Taky nový stroj F5J
Pro Vláďu Č., gelcoat je od Havla níže uvedený, kupte si i ředidlo, dost naředit a na válečkovat, spotřeba na výškovku pro F5j je cca 4g, ale 2/3 toho vyschnou. Po zaschnutí se gelcoat jeví lehce jako pomeranč, ale ve výsledku to není na závadu.
www.havel-composites.com/shop/24-Gelcoat...tvy-Havel.html?pls=0
Pro Bohouše, gelcoat musí zůstat jako vrchní na křídle a pod gelcoatem barvy a pak laminace a ta se s barvama Duplicolor, snáší velmi dobře. Používal jsem i dvousložkové na lakování aut, tyto barvy se neotíraly a nerozpouštěly, ale takto to je velmi pracné a drahé. Vzít sprej do ruky je jednoduší.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. led 2013 09:58 - 24. led 2013 10:20 #8928 od Bohumil Janák
Zdravím,
samozřejmě souhlasím.Jak jsem psal.Já si vyrobím jeden model za rok.Jen tak si modelařím.Taky zkouším všelijaké postupy.Nejvíc mě naštvalo,když jsem si udělal křídla,stříkané sprejem(duplicolor) a potřeboval jsem je očistit od pryskyřice a samozřejmě šla i barva.Pak jsem si vyrobil malý kompresor a koupil malou pistoli a vyzkoušel akrylové barvy na auta.
Boban ;)
Poslední změna: 24. led 2013 10:20 uživatelem Bohumil Janák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. led 2013 14:20 - 25. led 2013 14:28 #8933 od Michal Cink
Odpověděl Michal Cink pro téma Re: Taky nový stroj F5J

Bohumil Janák napsal: Zdravím,
samozřejmě souhlasím.Jak jsem psal.Já si vyrobím jeden model za rok.Jen tak si modelařím.Taky zkouším všelijaké postupy.Nejvíc mě naštvalo,když jsem si udělal křídla,stříkané sprejem(duplicolor) a potřeboval jsem je očistit od pryskyřice a samozřejmě šla i barva.Pak jsem si vyrobil malý kompresor a koupil malou pistoli a vyzkoušel akrylové barvy na auta.
Boban ;)

Mohl bych se zeptat na tu pistolku? Tryska, tlak atd.? Zrovna nějakou cenově dostupnou sháním. M.
Poslední změna: 25. led 2013 14:28 uživatelem Michal Cink. Důvod: pravopis

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. led 2013 10:17 #8938 od Bedřich Koros
Mirku to je nádhera,
ke kteréku profilu jsi se přiklonil - jak moc vyztužuješ při tomto rozpětí křídlo. Také chci jeden kus vyrobit.
Díky za odpověď.

Béda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. led 2013 14:34 #8941 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Re: Taky nový stroj F5J
Ahoj Béďo, profil je AG 40 až AG 43. Tento profil jsem měl na modelu, který jsem loni rozšlehal v Bořeticích. Přesto, že z časových důvodů nebyl ještě řádně zalétán, vykazoval docela slušnou výkonnost. Bude to stejné éro. Nebo hodně podobné.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. led 2013 14:46 #8942 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Re: Taky nový stroj F5J
Odkaz na hobbyking, použil jsem tuto, ale myslím, že s tryskou 0,8mm by byla vhodnější. údajně jsou na trhu, ale nevím kde.
www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_vie...m.asp?idproduct=9294

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.439 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám