F5J Polanka - Vše je jednou poprvé

Kategorie: F5J Zveřejněno: neděle 22. květen 2016 17:58 Napsal Aleš Krátký

Máme za sebou soutěžní víkend. V sobotu První F5J pořádáná v Polance a v neděli první RCEV v ČR pořádána na Dinu. Začneme popořadě, čili "královskou" elektro kategorií F5J.

21.5.2016 se v mecce dvaapůlmetrovek stalo něco nečekaného, pořádaly se tam vůbec první F5J závody. Dokonce si myslím, že první v Moravsko-slezském kraji, pokud se nepletu. Velké díky patří organizátorům, že se o to vůbec pokusili, že to zkusili jen v pár lidech s málem techniky a také poprvé bez tiskárny! A musím říct, že se to sakra povedlo.

Tým okolo Radima Barče je zkušeným pořadatelem soutěží. Tentokráte dokázali zajistit nejen naprosto luxusní počasí, ale i perfektní plochu, precizní organizaci, ale i dostatek soutěžících. Chvíli před koncem registrace byl dokonce stop stav na 30ti lidech, neboť parkování není nafukovací. Nakonec se sešlo celkem 23 pilotů. To není úplně špatné. Létalo se na 6 startovišť, 4 skupiny, 5 kol, z toho jedna škrtačka a 3 finále pro 7 nejlepších.

Vše probíhalo jako na drátkách a jedno kolo střídalo druhé. Počasí přálo, bylo modro, místy mráček, mírný vánek, brutální slunce. Podle toho taky vypadaly výšky. V průměru to bylo od borců s 37 metrů po jistotu s průměrem 162 metrů na soutěž. Letiště ale bylo dozajista pro všechny z nás novým v tom ohledu, že zde létáme jen malé, a s velkými tak nevíme kde letět, kde to bude, bude to jiné ?? Nakonec se ale dalo najít něco téměř vždy. Když se ale vzduch pořádně prohřál, začaly se dělat i pořádné klesáky a nejen já jsem si v sedmé minutě říkal, že z tech 400 metrů nemůžu spadnout, a 9:17 jsem nasraně nadával na to, jaký jsem blbec :)

Existovaly ale i opačné případy, kdy se zase dalo z pár metrů (řekněme třeba ze 4 jako to udělal Radek Novotný, nebo 16 jako Petr Malčík) vystoupat do nebes. Objevilo se i pár nových tváří, a myslím si, že atmosféra byla supr. Pokud vím, tak se nestala žádná srážka. Byla jedna nehoda letadla ve vzduchu, kdy se najednou urvalo ucho. Také se chodilo do pole, a to časem více a více. I na tyto případy bylo myšleno a bylo k dispozici kolečko s počítadlem :-D. Někteří nachodili dost, jen co je pravda.

Do finále se po pár kolech dostali tito borci :

  1. Novotný Radek
  2. Malčík Petr
  3. Malčík Radek
  4. Gaľa Marko
  5. Prašivka Miroslav
  6. Malčík Zdeněk
  7. Vojkůvka Zdeňek

Tři kola v podmínkách, kdy jsou klesáky, jsou nejisté. Postupně se tak vyautovali všichni sami, až na Radka a Zdendu Malčíkovic. Ti jediní dva ulítli všechny tři kola a bylo tak vymalováno. Hrálo se jen o třetí místo a to nakonec dvěma, takřka plnýmy lety, urval Radek Novotný.

  1. Radek Malčík
  2. Zdeněk Malčík
  3. Radek Novotný

Celkově byla soutěž bez chyby, ikdyž jednu výtku bych přeci jen měl : Udělejte něco s tím sluncem !! :) jsem spálený jak uhlík. A to některé ze soutěžících čekala další štace na RCEV - Dino.

Samozřejmě děkujeme pořadatelům, bylo to špicoídní jako vždy ! a F5J klidně více v Polance, není tam problém!

Článek na LMKPolanka

Výsledky

Fotky1

Fotky2

Zobrazeno: 4759

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám