O Polaneckého nakládače díl 3. - poslední

Kategorie: RCEV Zveřejněno: pondělí 2. září 2019 19:38 Napsal Kamil Kičmer

Dobrý den všem čtenářům a čtenářkám.

Klub LMK Polanka pořádá soutěže už mnoho let. Nutno podotknout, že vždy s velkým přehledem, precizností, disciplínou, ale hlavně v dobré atmosféře. Proto na jejich soutěže tak rád jezdím. Aby to každým rokem bylo zajímavější, a byla nová motivace, vymýšlejí nové výzvy. Pro tento rok vymysleli seriál tří soutěží v kategorii RCEV, a ten kdo v celkovém součtu získá nejvíce bodů, obdrží zvláštní cenu a bude oceněn titulem „Polanecký nakládač“.

Už zase stejný první odstavec jako minule, proč? Pro připomenutí hlavní myšlenky třídílného seriálu Polaneckého nakládače. Radim nechal klasicky otevřít přihlášky, a tak využívám první možnost k přihlášení. Bude to týden po MČR RCEV, většina pilotů se této akce roku zúčastnila, budou všichni excelentně připraveni a bude to opět skvělá soutěž. Já se na MČR RCEV těšil celý rok, bohužel jsem tam být nemohl. Tak si aspoň užiji závěr tohoto seriálu, říkám si.

Konečný počet soutěžících je menší než minule, ale opět co jméno, tak pojem. Na ploše se nás nakonec schází 23. Vše je opět excelentně připraveno a soutěžní napětí by se dalo krájet. Nejedná se přeci jen o tuto soutěž, ale hlavně o vítěze celého seriálu o „ Polaneckého nakládače“. Nejblíž k tomu má Radim, pak Petr Šnyrych. Ale vše je otevřené. Má být bezvětří, a hóóódně teplo. V tomto počasí se termika pohybuje zcela nevyzpytatelně a udržet se v ní nebývá lehké. Tedy pro mě určitě. Ráno je plocha skvěle připraveného letiště zahalena do mlhy. Po testovacích letech a zjištění, že ve 120m se letadla ztrácí, čekáme až dá ředitel soutěže svolení k zahájení soutěžních letů. Stává se tak těsně před desátou. Všichni se navzájem hlídají, hledá se vhodná taktika, testuje se celé okolí, nic výrazného není, takže se spíš žehlí nulky, nebo slabé stoupáky. Dost se taky opakuje, protože počasí sice vypadá lákavě, ale ne vždy se to povede. Soutěž je vypsána na pět kol a šest startovišť. Já prvním letem letím nad les směr Vyškovice, najdu slušný stoupák, říkám si jsem v klidu, najednou díky bezvětří a změnám proudění jsem o stoupák přišel a padám a padám až přistanu v osmé. No nevadí mám škrtačku za sebou, říkám si. Radimovi se tak „povedou“ první dvě kola. Rázem je pro něj šance na Nakladače hodně na vodě. Jdeme dál soutěží a každý si vybírá lepší a horší okamžiky co se výkonu týká. Jsou k vidění i nádherné záchrany v malých výškách, jen jeden z nás má ty okamžiky pořád jen lepší. Je to ten tichý, o kterém celou soutěž moc nevíte, ten co vás na začátku pozdraví, a pak jen tiše prochází depem na startoviště a zpět. V pátém kole přichází technická porucha v PC, přestane fungovat zvuk a spadne Sorg, Radim vše bravurně zvládne, čas odpočítá pomocí megafonu, pak je krátká pauza na odstranění potíží, a lítáme dál. Nakonec se vše zvládlo, přes úmorné počasí jsou soutěžní lety za námi a Jarda Osoba za PC počítá výsledky. A jak to dopadlo? Klobásky ani občerstvení opět nebyly, ale za stovku jsme si krásně zalítali a opálili se.

Výsledky:

  1. Šnyrych Petr

  2. Vojkůvka Zdeněk

  3. Matula Ondra

Ano je to tak Petr Šnyrych potvrdil svým uměním, že si plně zaslouží sobotní vítězství, a tímto si vybojoval i křišťálovou vázu pro Polaneckého nakladače. Není se co divit, 4 x 1000 a škrtat 990, to potvrzuje jeho kvality. Petře velká gratulace. A taky gratulace všem ostatním, za výsledky, a za skvělou atmosféru bez konfliktů.

Velké poděkování patří klukům z Polanky pod vedením Radima Barče. Byť ne všichni se na organizaci podílejí naplno, a najdou se i tací, co kritizují, nakonec je vždy vše skvěle připraveno. Kluci jen tak dál, a těšíme se na další výzvy v příští sezóně.

Za zúčastněné Kamil Kičmer

 

Zobrazeno: 968

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám