file RCEV - Restart motoru, nula za celý let, nebo za letový pokus?

Více
13. říj 2021 19:10 #24516 od Karel Krenč

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. říj 2021 06:29 - 14. říj 2021 06:29 #24517 od Aleš Krátký
Já si nejsem jistý, zda jsem nepochopil já, nebo ostatní ale

A ) Varianta 1 znamená, že pokud prostě použiju nouzově motor, tak jsem prostě to kolo dolítal. Za celé kolo mám 0 a basta. Žádné kontroly, žádné "pičoviny bigbíty".
- Druhý pokus můžu mít úplně v klidu, pokud si prostě nedoletím na motoru k bodu.
- Motor slouží POUZE A VÝHRADNĚ k záchraně modelu, nebo tomu, abych někoho nezabil nebo nezpůsobil škody na majetku.

B ) Varianta 2 znamená, že si lítám, nevýjde to, doletím si na motoru jako pán k bodu a letím znova.
- Právě zde mi přijde naprosto zásadní dělat kontrolu výškoměru, zda je opět vynulován, nepamatuje si poslední hodnotu z předchozího letu atd.
- Nehledě na tom, že právě to, že mohu letět znova zcela vybízí k situaci, kdy "to zkusím z 20ti metrů", ostatní nalítaji max 5 minut, já se na to vyseru dejme tomu ve třetí minutě, vratím se zpět v rychlosti na motoru, pošlu to do míst (nebo výšky) kde přelítám těch pět minut a je to. Naprosto reálný scénář.


Příjde mi, že to všichni pochopili naopak, a nebo už jsem starej a blbej :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 14. říj 2021 06:29 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. říj 2021 07:08 #24518 od Tomas Hruby
No, já nechci být ošklivý, ale nejsem si zdaleka jistý, zda všem hlasujícím dochází podstata problému a místy i to jak se chová výškoměr při restartu...

Konkrétně Aleši to, co píšeš o kontrole u varianty 2 je totální nesmysl (sorry, ale fakt nesmysl, je to zcela mimo).
Při druhém pokusu se naopak nemusí kontrolovat vůbec nic, pokud má soutěžící správný FAI firmware, tak bez resetu výškoměru buď motor neroztočí vůbec (fw5.7) anebo si ho zapne, ale po přistání bude mít nulu za opakované zapnutí (fw5.9). Takže správné resetování je v nejlepším zájmu pilota a dodrží ho každý a pokud ne, tak má nulu.

Naopak u varianty 1 vynecháváš zcela zásadní a nepříjemný bod - nulu za let po zapnutí motoru mám v případě, že to zapnutí přiznám! Jistě, pokud bych doletěl na plný plyn až k bodu, tak to všichni vidí a není co řešit. Ale upřímně pokud si někdo lehce klepne do plynu třeba v Pace za lesem jen tak, aby les přeletěl a zbytek návratu má bez motoru, tak to nemá šanci vidět nikdo a pozná se to jen při kontrole výškoměru - pokud má zapsanou výšku, tak OK, pokud tam jsou čárky, tak zapnul motor a opakovat by tedy už nemohl.

A k té taktice - to, co popisuješ za "reálný scénář" mi tedy fakt reálné nepřijde. Asi ti vzhledem k tomu, že v podstatě na soutěže nejezdíš uteklo, kam vyrostla úroveň - dneska prostě v počasí, kdy se dá o těch 20ti metrech uvažovat, maximum nalétá někdo prakticky vždy a tři minuty ztráty jsou o ničem - to není smysluplná taktika, ale spíš jen čirá teorie.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. říj 2021 07:30 #24519 od Aleš Krátký

Tomas Hruby napsal: Naopak u varianty 1 vynecháváš zcela zásadní a nepříjemný bod - nulu za let po zapnutí motoru mám v případě, že to zapnutí přiznám! Jistě, pokud bych doletěl na plný plyn až k bodu, tak to všichni vidí a není co řešit. Ale upřímně pokud si někdo lehce klepne do plynu třeba v Pace za lesem jen tak, aby les přeletěl a zbytek návratu má bez motoru, tak to nemá šanci vidět nikdo a pozná se to jen při kontrole výškoměru - pokud má zapsanou výšku, tak OK, pokud tam jsou čárky, tak zapnul motor a opakovat by tedy už nemohl.


Sorry tome, ALE jak jako vypnuti přiznám ? Jak jako lehce klepne do plynu ? Od toho je přece výškoměr, který v obou případech má ukázat nulu

a Ad nelítaní. Mohl bych nelítat klidně celé desetiletí, ale kola, kdy jsou všichni na zemi za 3 minuty netřeba dlouho hledat, co třeba poslední trnávka např ? A to byly velké letadla. Ať už to podle tebe je, nebo není reálný scénář, tak stále platí jedno a to samé : restart motoru má sloužit pouze k ZÁCHRANĚ MODELU v kritické situaci. čili ne k vracení se k bodu na motoru a tím ušetření času pro teoretiky větší bodový zisk v dalším pokusu. Prostě pouze pro záchranu modelu.

Tak jako tak jsem si jen chtěl upřesnit to co tady čtu, a ať každý hlasuje jak uzná za vhodné...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. říj 2021 07:40 #24520 od Tomas Hruby
Aleši, přečti si sakra to, na co reaguješ a ostatně i to, co sám píšeš :-(

Ano, zapnutí motoru ukazuje výškoměr, souhlas.
Ale právě proto je tvé tvrzení (cituji): "A ) Varianta 1 znamená, že pokud prostě použiju nouzově motor, tak jsem prostě to kolo dolítal. Za celé kolo mám 0 a basta. Žádné kontroly, žádné "pičoviny bigbíty" naprostý nesmysl, to ti to fakt nedochází? Aby se vyloučilo nekorektní chování, tak by naopak časoměřič u varianty 1 musel po prvním pokusu bezpodmínečně zkontrolovat výškoměr, co na tom proboha není jasné???? A týká se to právě jen varianty 1, u varianty 2 není mezi pokusy žádný spor možný a kontroluje se až finální výška na konci.

A k té taktice létání - ano, najdeš případ, kdy si někdo tímto pomůže, ale fakt věříš tomu, že to bude podstatné a nějak moc to změní taktiku létání a výsledky? Já ani náhodou...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. říj 2021 07:49 #24521 od Aleš Krátký
Tak jsem asi starej a blbej, ale když jsem 600 metrů daleko, 12 metrů vysoko, zapnu motor, doletím k sobě na bod, zapíšu nulu, vezmu ero a jdu do depa. WTF co na tom chceš jakože kontrolovat ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. říj 2021 08:01 #24522 od Tomas Hruby
Sorry, tohle je evidentně zbytečná debata. On tu už konkrétní příklad padl (nejen ode mne, na podobnou situaci narážel i Petr Semerák), ale to bys musel opravdu číst a ne jen mlít jak kolovrátek. Kdybys četl, tak bys v mém příspěvku jasně viděl, že některé situace (zcela evidentní dotažení z velké dálky až k bodu) mi fakt starosti nedělají, jsou ale situace podstatně méně jasné.
Končím, tohle je fakt ztráta času :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. říj 2021 08:04 #24523 od Jan Kubica
Co nebo kdo brání tomu, aby se časoměřič zeptal nebo podíval na výškoměr, pokud je podezření, že se pilot vracel na motor?

Zdůrazňuji podezření, většina opakovacích letů je totiž jasná jak sluníčko.

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. říj 2021 08:20 #24524 od Aleš Krátký
Hm, tak to je tak jedinné, a na čem se Tome shodneme .. že je to ztráta času. Ty vidíš teoretické podvody, já vidím zase teoretické zvýhodnění. Ať každý hlasuje jak chce.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. říj 2021 13:42 #24525 od Kamil Kičmer
Jak já to chápu, jde o to, že:
Zapnutí motoru si nikdo nevšimne, přistanu, tvrdím že jdu opakovat, a pomocník výškoměr nezkontroluje, pak je to podvod.
Další co se může stát, a letos se to už stalo několikrát, že si motor zapneš omylem, opět si nikdo nevšimne, a jdeš opakovat.
Prostě tady by kontrola výškoměru při opakování musela být povinná!
Jak jsem psal minule, je smutné připustit že by se podvádět mohlo. Ale k tomu jsou pravidla, aby to eliminovala.

Takže varianta č.1 za mne určitě ne.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.361 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám