file RCEK + MMR

Více
07. čen 2011 20:43 #4300 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma RCEK + MMR
tak ja pisu to co si myslim ... a myslim si ze proste cim nize se bude letat , tim vetsi jsou naroky na pilota a letadlo. pilot je bohuzel nejak omezen, nejde jit stale do neomezena (za penize si lepsi predtuchu nekoupis) ,ale u letadla ano (to je o penezich). kdybych byl dosti bohaty a ty zrusil limit vahy, necham si udelat ero ze specialnich modrym laserem vyrobeneho hliniku udelat ero o rozpeti 5metru a vaze 240 gr s pohonem 4kw. (prehanim,ale na ukazku to musi byt jasne) zatimco kdyz jsem krypl a mam v hlave nasrano,s penezma to nebude rozhodne lepsi ...


ale jako pokud to je v praxi jinak ok.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. čen 2011 21:00 #4301 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma RCEK + MMR
Nestačím žasnout, konečně je tu zas kategorie, kde přijede na soutěž i přes 30 pilotů, a zase už jsou tu borci, co namísto lítání vymýšlej pí....ny a způsoby jak tu tvořící se základnu rozdrobit další virtuálně imaginární kategorií... to snad jde jenom v modelařině, neumím si představit, že by Honza Kubice působil třeba v atletice, horolezectví, nebo myslivectví... Nechci to ani domyslet!!! :lol: :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. čen 2011 21:02 #4302 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma RCEK + MMR

Radek Novotny napsal: Nestačím žasnout, konečně je tu zas kategorie, kde přijede na soutěž i přes 30 pilotů, a zase už jsou tu borci, co namísto lítání vymýšlej pí....ny a způsoby jak tu tvořící se základnu rozdrobit další virtuálně imaginární kategorií... to snad jde jenom v modelařině, neumím si představit, že by Honza Kubice působil třeba v atletice, horolezectví, nebo myslivectví... Nechci to ani domyslet!!! :lol: :lol:


ale notak ... tak hold honza lita dost specificky na co treba ja moc nemam, a je fakt ze pro nej tu zadna ofiko kategorie neni

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. čen 2011 21:17 #4303 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma RCEK + MMR

Tomas Hruby napsal: Mě tyhle teorie o "bránění kompozitů" přijdou v dnešní době lehce úsměvné. VIděl jsi někdy, jak vypadá dnešní křídlo na volného gumáka? Jo, tuhý potah obvykle nemá, ale jinak balzu najdeš tak leda na žebrech - no hlavně že to není kompozit :lol:
A ta poznámka o NiCd 500 byla snad jen pokus o vtip, že?

Já jsem přeci nikde nepsal o balze. Klidně si můžeš i žebra vyřezat z kompozitu :) , pokud myslíš, že na modelu o velikosti cca 2 m a v podstatě jednom režimu letu to bude mít nějakou extra výhodu.
No a ty 500 jsem myslel fakt vážně. Dle mě právě používání stále výkonnějších aku pohřbilo geniální myšlenku původních RCEJ - s daným relativně těžkým a málo výkonným pohonem za minutu nastoupat někam ke 150 m :D a z toho naklouzat 9 minut. Prostě v jednoduchosti je krása.
Já mám prostě odpor k nějakému ladění pohonu, beru to jen jako náhradu vlečné šńůry. Takže pokud vyrazím někam na soutěž, tak to bude RCEN (RCEO).
No a pokud se někomu ještě někdy podaří vymyslet takovou kategorii "pro všechny" jako bylo RCEJ, tak se bude muset pravidly fakt nastavit taková omezení, aby se to zase nezvrtlo někam jinam. No a pokud by s tím omezením měl někdo problémy, tak je přeci spousta jiných kategorií, kde se dá vyřádit dosytosti. Prostě něco jako RC V2 speciál, když už "přirozený" vývoj pohřbil krásné původní V2.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. čen 2011 21:26 #4304 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma RCEK + MMR
a jaky je rozdil mezi RCEK a RCEJ ? ze RCEJ je drazsi v dnesni dobe ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. čen 2011 21:45 #4305 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma RCEK + MMR
Moje zkusenost s RCEJ je jen ta, ze jsem porad ladil pohon jako pako, porad neco na prevodovce, a kazde dve souteze novy motor, o vyberu baterek radsi nemluvim, jinak jsem byl hned od startu v pekny nevyhode... fakt supr kategorie pro vsechny... U RCEK naladim sestavu jednou, a na baterky litam uz druhou sezonu, takze jsem P. Jeremiase fakt nepochopil... :ugeek: :ugeek:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. čen 2011 21:58 #4306 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma RCEK + MMR

Aleš Krátký napsal: a jaky je rozdil mezi RCEK a RCEJ ? ze RCEJ je drazsi v dnesni dobe ?

Dneska už je pozdě.
Ale mohly tady být dvě naprosto odlišné dvě kategorie, dnešní o level výše RCEK a prapůvodní idea RCEJ, tzn. za minutu nastoupat 150 m :) a z toho naletět zbylých 9 minut. Pak by se nemusely vymýšlet různé limitery, výškoměry a další chujoviny (i když to se asi RCEK netýká), jak omezovat dosahovanou výšku. Prostě stačilo striktně definovat pohon, který umožńoval za minutu dosáhnout přiměřenou výšku. A to bylo to krásné na RCEJ.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. čen 2011 06:22 #4307 od pavol polonec
Odpověděl pavol polonec pro téma RCEK + MMR
uplne suhlasim s Radkem
RCEK resp F5J outrunner je podla mna nastavane v tomto momente dobre,kto sa "citi" vypne skor a nalozi ostatnym, kto nie, potiahne vyssie
p.Kubica taka rypava otazka, kolko sutazi ste v tejto kategorii odlietali ked mate opat potrebu modifikovat pravidla resp. vytvarat nove?
co sa tyka technologie vyroby modelov (konstrukcne vs.celolaminat, to radsej nebudem komentovat :geek:

palo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. čen 2011 07:04 #4309 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma RCEK + MMR

Petr Jeremiáš napsal: s daným relativně těžkým a málo výkonným pohonem za minutu nastoupat někam ke 150 m :D a z toho naklouzat 9 minut..


Tak na okraj - do vývoje RCEJ jsem vnesl trochu rozruchu já osobně... Co se týče výšek, tak do cca 220m jsem létal s prachobyčejnou S400/6V bez převodu s nejobyčejnějšími LiPOL (na dnešní poměry totálně "měkkými"), proud přes těch 15A určitě nebyl.
Že jsem se posléze laděním dostal celkem rutinně na výšky nad 320m a jiné skupiny dosáhly něčeho podobného i jinými cestami (třeba optimalizace pohonu pro NiMH) je už jiná věc, každopádně ale ta představa o "vylezení" do 150m byla hodně mimo realitu - potenciál pohonu byl úplně jinde (tak do 250m by se hravě létalo i s NiCd 500).

Podle mě je dění v RCEJ spíš názorným příkladem toho, jak se mohou lišit představy původních zakladatelů od skutečných možností - oni opravdu první soutěžící do těch 150m létali a líbilo se jim to, vůbec je nenapadlo, jak poměrně snadno se dá jít s výkony nahoru. Budiž to pro všechny určité varování...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. čen 2011 07:35 #4310 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma RCEK + MMR

Radek Novotny napsal: Nestačím žasnout, konečně je tu zas kategorie, kde přijede na soutěž i přes 30 pilotů, a zase už jsou tu borci, co namísto lítání vymýšlej pí....ny a způsoby jak tu tvořící se základnu rozdrobit další virtuálně imaginární kategorií... to snad jde jenom v modelařině, neumím si představit, že by Honza Kubice působil třeba v atletice, horolezectví, nebo myslivectví... Nechci to ani domyslet!!! :lol: :lol:

pavol polonec napsal: uplne suhlasim s Radkem
RCEK resp F5J outrunner je podla mna nastavane v tomto momente dobre,kto sa "citi" vypne skor a nalozi ostatnym, kto nie, potiahne vyssie
p.Kubica taka rypava otazka, kolko sutazi ste v tejto kategorii odlietali ked mate opat potrebu modifikovat pravidla resp. vytvarat nove?
co sa tyka technologie vyroby modelov (konstrukcne vs.celolaminat, to radsej nebudem komentovat :geek:
palo


Ale, ale, chlapci - není to strach? Přeci jestli jsou káčka nejlepší na světě, tak už jakákoliv jiná kategorie musí být horší a tudíž neatraktivní. Možná je neomalenost to napsat, ale připomíná mi to doby nedávno minulé. A aby bylo úplně jasno, já nikomu nic neberu, nevyhrožuji rozšlapáním modelu ani vyloučením ze strany (pardon - z kolektivu), pokud se někdo odchýlí od té jediné správné linie. Dělejte si co chcete!!!

Toto vlákno je pouze o návrhu vzít definici modelu z RCEK (buď beze zbytku nebo upravenou nebo zjednodušenou) a s těmito modely létat "sedmičlánky" (RCE7). H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.346 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám