file RCEN versus RCEO

Více
27. čec 2011 09:15 #4732 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma RCEN versus RCEO
Kluci, je to diskuse a to je dobře.

Můj názor je:
- Pořád se tu mluví o tom, že RCEN je kategorií na vymření a nízká účast na soutěžích tomu dává za pravdu, nemyslím si, že za to může neexistence mistrovství.
- Mistrovství je od slova mistr, to znamená, že by mělo být pro mistry, ne pro příležitostné piloty. Mistrovství by mělo být vrcholem nějakého snažení, ne jednou akcí z mnoha.
- RCEN je soutěží "pro každého" (protože se dá odlétat s čímkoliv), nikoliv začátečnickou. Nevím, jestli jste si toho všimli, ale termiku odlétá i můj "malej mladej", když u něho budu stát (nebo spíše někdo, kdo tu termiku umí) a říkat mu, co má dělat, ale nepřistane, tam nápověda nestačí.
- RCEN je soutěží v přistávání, tak proč je zjednodušovat? Na bod se trefím vždycky, ale půl metru od čáry nebo 10 cm od čáry na to je potřeba hodně tréninku.

Jsem si vědom toho, že mohu být "protivnej" a že ty mé názory mohou znít zpátečnicky. Na druhou stranu, bude-li v Ústí mistrovství, budu happy, RCEN létám a mám to kousek. Ale osobně mi to přijde nepatřičné. Ostatně, 10. září je v Suché soutěž, docela jsem zvědavý, kolik mimoústeckých se objeví. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. čec 2011 15:44 #4735 od jan kadlec
Odpověděl jan kadlec pro téma RCEN versus RCEO
Pěkně nás do toho navážíte, jen co je pravda. :lol:
Kdo byl na MČR v Soběslavi si je vědom toho, že kluci kolem Míry Kučery nastavili "laťku" proklatě vysoko !!!!
Na druhou stranu je asi lepší "horší" než žádné. Už jsem to jednou nadhodil a prakticky se ( Pavel Štern - majitel letiště v Suché ) tvářil celkem pozitivně. Pokusím se téma ještě jednou "nadhodit" a uvidím. Největší problém vidím v lidech. Asi ani ne v soutěžících, ale v tom personálu okolo. Když o tom jen tak narychlo přemýšlím, je třeba min. 10 (15) pořadatelů. Předpokládám, že tzv. "samoměření" není na MČR to stejné, jako na "klubové" soutěži.
Další otázkou je, kolik sponzorů můžeme sehnat - bohužel se vše točí okolo peněz........ A pokud má být startovné v nějaké rozumné výši, bez sponzorů to nepůjde. :(

Jan Kadlec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. čec 2011 07:54 #4738 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma RCEN versus RCEO
Nikdo se do vás nenaváží, naopak vám tu lichotíme, že jste momentálně asi jediní, kdo by mohli MČR RCEN zvládnout ;)
Navíc máš naprostou pravdu i v tom chválení Míry Kučery - ta Soběslav byla akce se snad vůbec nejvyšší úrovní, jakou jsem kdy v ČR zažil - laťka je hodně vysoko, to je fakt.

Je to jen na vás - Honza Kubica má samozřejmě kus pravdy v tom, že od MČR nelze čekat zázraky, na druhé straně si ale myslím, že mám pravdu i já v tom, že to zkrátka je jeden z motivačních prvků, které mohou trochu "rozvířit" stojaté vody.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. čec 2011 13:23 #4743 od Jaroslav Nezhyba
Odpověděl Jaroslav Nezhyba pro téma RCEN versus RCEO
Žádám všechny pořadatele soutěží RCEN,aby Výsledkové listiny posílali Petrovi Lokvencovi -mail = lokvenc.petr@volny.cz
Dobrovolně se přihlásil,že v tomto roce zpracuje žebříčky RCEN-vřelé díky Petře !
Jinak stále hledám trenéra -najde se někdo do konce roku ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. čec 2011 18:26 #4744 od Petr Lokvenc
Odpověděl Petr Lokvenc pro téma RCEN versus RCEO

Jaroslav Nezhyba napsal: Žádám všechny pořadatele soutěží RCEN,aby Výsledkové listiny posílali Petrovi Lokvencovi

Pořadatelé jsou svědomití, výsledkové listiny mám z dosud odlétaných soutěží všechny. Jediné, co bych mohl vytknout, je skutečnost, že většinou nejsou uváděny věkové kategorie. Dá se sice předpokládat, že pokud není nic uvedeno, jde o seniory, přesto na konci sezóny pro jistotu rozešlu pořadatelům nebo klubům dotazy na soutěžící, u nichž si nebudu zcela jist.
Petr Lokvenc.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.328 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám