file samoměření v národních elektrokategoriích

Více
01. zář 2013 08:14 - 01. zář 2013 08:24 #10488 od Palo Lišhák

Ladislav Jareš napsal: ... alternativa, v tuto chvíli nákladnější by bylo použití GPS systému, který by měřil čas od uvedení do pohybu (aktivace zapnutím motoru) do uvedení letadla do klidu po přistání.

V praxi by to vyzeralo asi tak ako na pripojenom obrázku (?) ;). Problém však nastane, keď model pristane (dosadne na plochu) ešte v pracovnom čase, ale zastaví sa o nejaké 2-3 sekundy neskôr). Počítačom nameraný čas by v takomto prípade mohol presiahnuť 10 minút, resp. doba kĺzania by v rozpore s pravidlami "vylepšila" letový čas ...
Lepší a aj lacnejší by zrejme bol vhodný dotykový sensor na spodnej strane trupu (?).
Přílohy:
Poslední změna: 01. zář 2013 08:24 uživatelem Palo Lišhák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2013 08:56 #10490 od Aleš Krátký
problem je samozrejmne v mnoha moznostech pristani (na zada, pomalu a citlive, rychle zapichnuti atd)
start je vicemene velije jednoduse detekovany, ale to pristani .. nevim nevim.

s GPS nedokazes moc presne urcit vysku bohuzel.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2013 11:25 #10492 od Jiří Veselovský
Když už se opět oživilo toto téma, tak bych je zopakoval, že samoměření prostě tady je a určitě bude i nadále. Ani nebudu komentovat to, že někdo jako pořadatel nesežene ještě další (téměř určitě cizí, ne klubové) lidi, aby měřili. Chápu to a osobně jsem rád, že pro mne a další kolegy soutěž uspořádal.
A to hlavní, i když jsem to už taky psal. Úplně se hrozím těch dobrovolných časoměřičů (samozřejmě ne všech), kteří k danému tématu nemají žádný vztah a vteřinka (centimetr) sem, vteřinka (centimetr) tam, dyť jsme jen lidi, nebudem to přece hrotit. Pro mne je daleko příjemnější kolega pilot, na té soutěži můj soupeř, protože vím, že jeho měření bude korektní a pro ostatní bude zárukou, že mi určitě nebude "nadržovat". Proč taky, že. :dry:
Takže jako už několikrát, samoměření ano a pokud ho někdo naimplantuje do obecné části pravidel, tak jen dobře. B)
P.S.
A ještě na větší závěr. Jen doufám, že se navrhovaných elektronických udělátek na měření nedožiju. Viz např. kamerové měření přistání. Chci tam normálního chlapa (i když jsem heterosexuál). :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2013 11:29 #10493 od Aleš Krátký
Jak píše jiří, kolega je prostě nejlepší...ví o co jde a o tom to je.stejně s pilotem jde pokaždé naseptavac a ten může měřit.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk 4

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2013 14:56 #10494 od Petr Dušek
Včera na soutěži v H.B. pořadatel zajistil časoměřiče, nevím jestli dobrovolné nebo mírně uplacené, ale předpokládám že se jednalo většinou o modeláře kteří soutěž F5J absolvovali poprvé, přesto nebyl žádný problém (proč taky) a hlavně, na soutěži byla báječná pohoda. Tolik asi k otázce samoměření, proti kterému jinak nic nemám, ale když si můžu vybrat, volba je jasná... ;) .

Pokud jde o nějak automatizované měření, tak podle mne nejpřesnější metodou je videozáznam s běžícím pracovním časem, z toho se dá čas letu odečíst na desetinu. To platí samozřejmě pro kategorie, kde se měří od okamžiku startu z ruky. GPS není dostatečně přesné a odečet podle výšky ze záznamu výškoměru je problematický, protože barometrický tlak se mění v čase a tak nulové výška na konci letu bývá často o kousek (až 2m) posunutá.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2013 20:41 #10499 od Vojtěch Valenta
S tímto jsem se setkal na našich prvních velkých závodech tehdy ještě neoficiálního MS F3J v centru Londýna v roce 1992
tehdy se soutěže účastnilo 169 pilotů a létalo se po 14 a pomocník dostal kartičku zapsal čas a přistání a vše jim fungovalo
výborně soutěž se odlétala .Tehdy jsme bily velmi překvapeni v té době v Čechách nemyslitelná věc .Nyní proč ne je to rozhodně
lepší než různé el. systémy .Navíc každý má sebou nějakého pomocníka a lze rozšířit možnost i pro malé kluby uspořádat soutěž.
Vojta.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2013 20:47 #10501 od Radek Papež
Časoměřiči byli dobrovolníci z našich modelářských řad. Soutěž F5J opravdu absolvovali poprvé. Byli mírně uplacení - za stravu a pití. Děkuji Radek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2013 20:48 #10502 od Aleš Krátký
Já myslím, že to není na závadu. Každý dělá něco jednou poprvé a příště už budou určitě z toho všeho "divadla" co předvádíme moudřejší :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2013 20:54 #10503 od Bedřich Koros
Vážení přátelé,
narazil jsem na tuto diskusi náhodou, ale musím se přiznat, že mne celkem zaujala.
Ze zkušenosti uvádím, že pokládám samoměření pro běžné soutěže jako jedinou prakticky realizovatelnou alternativu.
U soutěží na vyšší úrovni jako MČR atd. by měli být dle mého názoru časoměřiči zajištění pořadatelem.
Souhlasím však s návrhem Honzy K. o možnosti losování časoměřičů - myslím, že to stojí alespoň za zamyšlení. Určitě by to přispělo k zvýšení pocitu objektivity. Vždyť je trochu paradox když na place jsou domluvené dvojice rodinné, klubové a jiné a je tomu tak většinou po celou sezonu stejně.
Myslím, že se nejedná v žádném případě o vyjádření nedůvěry nebo nadměrné podezíravosti, ale "vodu by to jistě pročistilo".
Problém je potom samozřejmě s další osobou "našeptávačem" asi by někdy nebyli lidi což by v některých případech mohlo znamenat snížení výkonnosti pilota - i když bych to nepřeceňoval.
Jistě by tento způsob také přispěl k přenosu zkušeností a názoru a zřejmě posléze i k větší vyrovnanosti soutěžících.
Trochu nechápu názor že bych na takovou soutěž s určováním časoměřičů neměl jezdit - proč? Vždyť nejde o život - snad je to sport jako každý jiný. Atleti si časoměřiče také nevybírají, stejně jako fotbalisté rozhodčího.

Snad nebudu za svůj názor kamenován.

Zdrávím Béda Koros.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2013 21:50 - 01. zář 2013 21:51 #10505 od Aleš Krátký
Musíš brát ale v potaz to, že takový našeptavač je něco jako trenér týmu. Jak by se ti líbilo jako fotbalistovi Baníku, kdyby ti dali třeba trenéra Sparty?

Na našeptavače si soutěžící zvykají někdy i roky, trénují si je, jsou na sebe zvykli a musí se dokonale znát. nebal bych se říci, že dobry našeptavač je 51% výkonu soutěžícího.
kdyby mě někdo vylosoval, ze musím dělat časoměřiče třeba Novotnému místo Malčíka, tak budu nas*rany a on dozajista taky. Nezná mě, neví, jestli umím nebo neumím, já nevím co a jak mu říkat atd. ... a přitom by třeba právě bratr Novotného musel zase stát u Malčíka. Přitom já bych měřil , on by měřil ale každý toho "svého koně"

Tady si stojím za tím, že na takovou soutěž bych nejel


Jinak ale souhlasím! na malé akci to snad ani jinak nejde, ale velké akce by bez toho být neměly

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 01. zář 2013 21:51 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.329 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám