file samoměření v národních elektrokategoriích

Více
02. zář 2013 07:06 #10507 od Ladislav Jareš
V mém příspěvku jsem neměl na mysli soutěž v Havlíčkově Brodě, která se mi také líbila, byla pohodová a tak to má být. Nicméně když jsem jako pomocník také měřil kolegovi čas, tak jsem se rozcházel s časoměřičem o 2 vteřiny. Měl jsem na mysli spíše Bořetice, Trnavu a Dubnici, kde to bylo podstatně horší, byť na "časoměrkyně" byl občas opravdu krásný pohled.

V každém případě nesouhlasím s názorem, že pomocník by měl také být oficiálním časoměřičem. Ten má spoustu jiných úkolů, i když samozřejmě také čas měří. Na druhou stranu na menších soutěžích by to mohlo být tak, že každý dostane časoměřiče z těch, co zrovna nelétají, což znamená pro všechny větší fyzickou náročnost soutěže.

Že se tlak mění je pravda, ale v průběhu těch deseti minut pracovního času to je pro všechny stejné, přičemž nějaké dramatičtější změny bych nepředpokládal. Ostatně není problém vzít s sebou pro kontrolu nějaký barometr. Na měření změn tlaku nemusí být ani cejchovaný..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. zář 2013 07:30 #10510 od Tomas Hruby
Co já vím, tak v Bořeticích či třeba Holíči byly problémy spíš s občasnými "překlepy" - čas i vše další změřeno na místě dobře, ale pak nečitelně zapsáno a u počítače vznikla chyba. Na druhé straně toho ale nebylo zas tak moc, když si uvědomíme, že třeba v Bořeticích bylo cca 60 lidí a 8 kol, tak to je 480 zápisů a reálně ta chybovost byla něco kolem jednoho procenta - opravdu těch sporů a oprav asi víc než 5 nebylo...
Buďme realisté, 99% úspěšnost je dobrá a čekat více je asi spíš naivní.

Na menších národních akcích je "objem dat" menší (pro příklad teď v H. Brodu muselo být cca 120 zápisů) a obvykle je i menší časový tlak, ale i tak se občas nějaké jednotlivé případy najdou.

Jinak můj naprosto osobní názor je takový, že by se pořadatel měl pokusit časoměřiče zajistit a "samoměření" by mělo být vnímáno spíš jen jako nouzová alternativa pro vyloženě nenáročné akce, kde o nic nejde a pořadatel opravdu nemá možnost akci jinak pořádat. V tomto ohledu jsem svého času samoměření podporoval, pro rozvoj kategorií (tehdy to začínalo hlavně u RCEJ) to špatné nebylo, bohužel s odstupem času mi připadá, že se z toho začíná stávat trochu až moc velký standard a samozřejmost, což se mi až zas tak moc nelíbí :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. zář 2013 07:36 #10512 od Aleš Krátký
ja nevim, ja tam stojim pokazde s nejakym kolegou a stopky mackam i kdyz "oficialne" nemerim. pro me se nic nemeni. ALE musim si vybrat s kym jdu a ne ze mi to bude nekdo prikazovat

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. zář 2013 12:09 - 02. zář 2013 12:30 #10515 od Mirek Kotula
Jak píše Tomáš, lepší by byli a jsou oficiální časoměřiči, ale kde je nabrat, ochota dělat něco zadarmo, je téměř nulová. Toto ví každý klub, co pořádá soutěže a když je to klub o třeba deseti členech, tak je to jasné. Myslím, že to už tady bylo, časoměřiče zajistit za úplatu, ale tím se zvedne startovné. O tom kolik takoví časoměřiči stojí nás může informovat Radek Novotný, má s tím bohaté zkušenosti. Nebo Tome, vidíš nějakou cestu jak z toho?

Tomas Hruby napsal: Jinak můj naprosto osobní názor je takový, že by se pořadatel měl pokusit časoměřiče zajistit a "samoměření" by mělo být vnímáno spíš jen jako nouzová alternativa pro vyloženě nenáročné akce, kde o nic nejde a pořadatel opravdu nemá možnost akci jinak pořádat. V tomto ohledu jsem svého času samoměření podporoval, pro rozvoj kategorií (tehdy to začínalo hlavně u RCEJ) to špatné nebylo, bohužel s odstupem času mi připadá, že se z toho začíná stávat trochu až moc velký standard a samozřejmost, což se mi až zas tak moc nelíbí :-(

Poslední změna: 02. zář 2013 12:30 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. zář 2013 12:29 #10517 od Tomas Hruby
Řešení samozřejmě žádné není a taky jsem nikde ani slovem nenaznačil, že by se snad mělo "samoměření" zakázat. To opravdu reálné není a minimálně pro nemistrovské soutěže národních kategorií se s ním určitě budeme setkávat i nadále.

Pouze si myslím, že je správné napsat, že alespoň někteří soutěžící zkrátka a dobře opravdu ocení snahu pořadatele, který časoměřiče zajistí...

Co se týče výše startovného, tak to by bylo na hodně dlouhou diskusi :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. zář 2013 13:24 #10518 od Ladislav Jareš
Takže Bořetice, kde jsem vystupoval pohostinsky jako pomocník.. Děvčata tak z 1/3 odpoledne nesledovala co se děje s érem. Start zvládly v pohodě, to ano. Pak dosedly na židličku a čekaly a nudily se.. "Jé ono už to je na zemi?" Pokud přistával těsně před koncem pracovního času tak ano, ale pokud se něco nepovedlo a sedal dřív, tak údiv. No a v Dubnici a v Trnavě to bylo podobné.. Nechci zde házet všechny do jednoho pytle, samozřejmě být celý den na sluníčku taky není pro člověka to pravé ořechové. Chci tím říci, že to nebylo jen o tom, že bylo něco někde špatně napsáno. Těch vlivů tam bylo podstatně víc a ne o všech všichni vědí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. zář 2013 13:55 - 02. zář 2013 13:58 #10519 od Jiří Veselovský
Trochu mi připadá, že se diskuse začíná točit do kolečka a píšeme, co už tady bylo. To sice není na závadu (opakování je ...), ale dle mě to není posun k nějakému závěru.
Jistě mi některé věci unikly, ale pokusím se zrekapitulovat vyslovené názory.
1) Asi všichni bysme chtěli, aby časoměřiči byli a my měli chvilku klidu si pokecat.... (to je objev panečku) :)
A je to fakt takhle? I když časoměřiči jsou, tak stejně chodíme měřit a napovídat, takže....

2) Nejsou lidi. No, opravdu nejsou. Například klub v Nové Pace je poměrně početný, ale mimo kolegy u PC, startéra a paní v kantýně jsou všichni soutěžními piloty. To znamená, že někdo nebude lítat. Už vidím tisíce děkovných dopisů (mejlů) od těch "vylosovaných"..... :(

3) Uděláme méně soutěží a tradá, věc je vyřešena. Blbost, nic není vyřešeno. Platí to, co jsem napsal výše, všichni budou chtít lítat a už vidím, jak si půjčuje Brdo časoměřiče např. z Hořic (kteří lítají jinou kategorii). Ale třeba se pletu....

4) Ne úplně profesionální přístup některých dodaných časoměřičů. Já si nerad lžu do kapsy, ale občas něco zaskřípe a beru to podle sebe, že než bych hned letěl do auta pro peníze na protest, tak to nechám plavat. V tomhle jsou, jak už jsem psal, kolegové piloti naprosto "nepřející" a korektní, jde přece o jejich umístění....
Přesto si těch lidí vážím a osobně bych to dělat nechtěl. :lol:

5) Samoměření je určitý fenomén (bylo tady už ale ve středověku, pamatuju z volňásků), se kterým asi musíme žít (samozřejmě myslím obyč soutěže, ne mistráky), protože dovedete si představit, že bude míň soutěží a vy budete mít volný weekend nebo dva a nebudete vědět co s časem? Brrr, hrůzná představa.

Pojďme se dohodnout, že až zase "samoměření" přileze, tak ho nebudem vyhánět.
Poslední změna: 02. zář 2013 13:58 uživatelem Jiří Veselovský.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. zář 2013 14:15 #10520 od Tomas Hruby

Ladislav Jareš napsal: Takže Bořetice, kde jsem vystupoval pohostinsky jako pomocník.. Děvčata tak z 1/3 odpoledne nesledovala co se děje s érem. Start zvládly v pohodě, to ano. Pak dosedly na židličku a čekaly a nudily se.. "Jé ono už to je na zemi?" Pokud přistával těsně před koncem pracovního času tak ano, ale pokud se něco nepovedlo a sedal dřív, tak údiv. No a v Dubnici a v Trnavě to bylo podobné.. Nechci zde házet všechny do jednoho pytle, samozřejmě být celý den na sluníčku taky není pro člověka to pravé ořechové. Chci tím říci, že to nebylo jen o tom, že bylo něco někde špatně napsáno. Těch vlivů tam bylo podstatně víc a ne o všech všichni vědí.


Já ti nevím, letěl jsem se stejnou partou měřiček dvoje Bořetice a loňskou Dubnici a fakt jsem neměl jediný problém, že by mně nebo klukovi něco nenapsaly nebo přehlédly. Jasně, může to být trochu o štěstí, navíc nemohu vyloučit, že tím, že jsem na všech akcích byl pověřen jejich školením, tak si na mě pak dávaly větší pozor, ale prostě jsem problém neměl. Takže nechci hodnotit nějak radikálně, ale fakt se mi moc nezdá, že by bylo nějak extra hodně měření problémových.

Jinak ale souhlas s Jirkou Veselovským - ano, chceme časoměřiče, ale zároveň je asi všem jasné, že to v mnoha případech není reálné, takže se vesměs se "samoměřením" docela dobře vyrovnáme :-) Podle mě to ani není žádný rozpor - jsou věci, které člověku opravdu vadí a pak věci, které sice potěší či zamrzí, ale na druhé straně nijak moc netrápí. Samoměření je přesně to druhé - neříkám, že nadchne, ale zároveň mi to vadí jen minimálně, takže nevidím důvod k žádným "opatřením".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. zář 2013 16:31 #10526 od Vojtěch Valenta
Dříve se klub dohodl na pořádání soutěží a piloti z jiných kategorií automaticky počítali že se těchto akcí zúčastní a také svět nebyl orientován jen materialisticky, všude na světě fungují kluby jako zájmová sdružení která provádějí tuto činnost pro svoje
potěšení a odreagování Anglie Rakousko Německo Francie zde všude je soutěž společenskou událostí a členové klubu to berou
jako prestižní záležitost ukázat že jejich klub umí toto pro ostatní uspořádat ne jako otravu že něco musím .Ta-že z toho plyne
dělat to takto pro potěšení a zábavu nebo soutěže prodražit větší startovné tak aby pořadatel mohl zaplatit profesionální časoměřiče zde potom lze očekávat bezchybný výkon nebo počítat s tím, že samoměření bude potřeba na národních závodech
nebo se smířit s tím že tu budou 1- 2 soutěže možná perfektní . Jestli se má modelařina rozvíjet tak je potřeba celková shoda všech.
Vojta Valenta.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. zář 2013 18:07 - 02. zář 2013 18:17 #10528 od Vladimír Čermák
Já to vezmu na příkladu z našeho klubu. Letos pořádáme 5 soutěží v kategorii F1H, F1G, P-30 , dále 5 soutěží RCEK a 2 soutěže RCEJ. Sice máme 20 členů se známkou SMČR a několik bez známky, ale pokud by nás někdo nutil mít na všech soutěžích časoměřiče, uspořádáme tak možná jednu a to se říká kdoví jestli. Soutěže F1H, F1G, P-30 navíc pořádáme na 25 km vzdáleném letišti v Hořicích v lednu a únoru. Už vidím jak na konci soutěže odvážíme několik neboštíků rozmrazit do krematoria. :woohoo: Takže jestli se má modelařina rozvíjet, nevidím jinou cestu než samoměření.
Poslední změna: 02. zář 2013 18:17 uživatelem Vladimír Čermák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.404 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám