file Firmware pro RCEV

Více
16. dub 2014 07:01 #12215 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re:Firmware pro RCEV

Petr Koláska napsal: ...RCEV je jiná kategorie a takto jsou pravidla napsány....

Pouze tato věta je součástí sporu, ostatní celkem zbytečné napadání raději nechám bez komentáře.
My chceme aby to jiná kategorie nebyla, nemuset se učit v které kategorii je něco jinak, když ve výsledku jde v podstatě o totéž, jen s menším modelem...... ;)

Navíc k tomu - možnost restartu s vynulováním výšky patrně nabízí pouze Altis (V4?), u ostatních výškoměrů to pravděpodobně nebude fungovat, tudíž jsou pro RCEV nepoužitelné. FAI si vytvořila komisi pro elektronická zařízení, která výškoměry schvaluje, na seznamu už je pěkná řádka zařízení, ale pro RCEV je nám ta jejich práce k ničemu, protože "pravidla jsou napsány jinak".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2014 07:35 - 16. dub 2014 08:00 #12216 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Re:Firmware pro RCEV
Petře, nezlob se na mě, ale to potom zrušme těch X vetroňářských kategorií, co máme,a lítejme jednu jedinou, abychom se nemuseli učit, co je kde jinak, a aby nám seděl FAI seznam výškoměrů tvořený pro F5J kategorii.... Právě proto, že je to S MENŠÍM MODELEM, tak už to NENÍ to samé. Ano, je to podobné, dokonce vellmi, ale není to F5J. Kdyby bylo, tak se na to vybodneme a jdeme lítat F5J... Já prostě pořád nevím, co vám na možnosti restartu za cenu ztráty bodování letu vadí - že třeba nikdo nezastavil lítání RCEK, kde se "mohl" motor spouštět do aleluja, protože tam žádná elektronika, která by ho odstavila, nebyla...

Já vycházím z osobních zkušeností za poslední rok a něco lítání RCEV, kdy mi už dvakrát restart zachránil letadlo (nebudu se pouštět do polemiky, na kolik ta záchrana byla důležitá pro přežití letadla, ale rozhodně by dopadlo podstatně hůře než při přistání na dráze, takže nešlo jen o to sednout do pole a projít se) .... Zatím jsem ale v reálu ani jednou nezaznamenal opačný problém, tedy že by v praxi vadilo povolení restartu.

Co se týče ostatních výškoměrů - netuším, jak na tom jsou právě s nulováním po restartu, ale každopádně je jasně psáno, že restart musí vynulovat let. Když to neučiní, nemůže být nastaven. Tečka. Chceš restart? - Pořiď si výškoměr, který to umí. Nechceš jej pořizovat? Fajn, bez restartu můžeš RCEV lítat taky. Není to podmínka, je to výhoda. Dostupná pro každého.

Každopádně - můžeme to probrat osobně za tři dny v Hořicích, mám radši komunikaci face to face než datlování po netu. Možná se tak i lépe pochopíme a dojdeme k nějakému konsensu.
Poslední změna: 16. dub 2014 08:00 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2014 08:02 #12218 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re:Firmware pro RCEV
Jak to zmínil Petr Koláska. Pokud nechceš restart, tak si ho nedávej, měj F5J FW nebo výškoměr, co to dokonce vůbec neumožňuje. Tady klidně můžeš využít práci komise FAI. To není příkaz mít restart, to je možnost.

Ale jak je psáno, klidně to probereme osobně :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2014 08:17 #12220 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Re:Firmware pro RCEV
Já jsem v tomto zajedno s Petrem D. - RCEV mají být malé F5J. Jestliže někdo věnoval velké úsilí definici výškoměru, proč máme mít svojí "českou"? A ještě bych doplnil, že součástí pravidel F5J je nejen definice, ale i seznam schválených HW/FW, o nichž je známo, že pravidlům vyhovují. To z RCEV vypadlo úplně, takže když si někdo postaví svůj výškoměr s vlastním FW, otevírají se netušené možnosti. Nechci nikoho obviňovat z podvádění, jen poukazuji, že v F5J toto je ošetřené. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2014 09:03 #12222 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re:Firmware pro RCEV
Bože, sezóna ještě ani nezačala.
Já si naopak myslím, že RCEV by měla být jen průpravou pro budoucí případný přechod. I když i tom pochybuju, kdo chce létat FAI, bude létat i bez RCEV.
Proč chtít od polovičního letadla výkony velkého.
RCEV vzniklo na letišti a létaní nás bavilo, jisté pasáže pravidel mohly být formulovány lépe, nicméně vše fungovalo.
Proč nám nestačí, že je něco v pravidlech zakázáno nebo určeno. Opravdu je nepřípustné řídit se pravidly?
Hned musíme vymýšlet co uděláme až nějaký filuta přijde s fintou jak ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2014 11:41 #12224 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Firmware pro RCEV
Radime, bylo by to nadherny.
Ale pak prijde nejaky Kolotuk Standa a okrade nas všechny a v souhlasu s pravidly ...
I.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2014 12:05 #12225 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Firmware pro RCEV
... a vybuduje si povest podvodnika ikdyz v ramci pravidel u vsech zucastnenych.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2014 13:39 #12226 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Firmware pro RCEV
Aleši, sorry, ale jestliže pravidla něco umožňují, tak je bych dotyčného za podvodníka nepovažoval. Pravidla v úvodu například hovoří o výškových spínačích, dále se v charakteristice modelu bod (i) říká cosi o "schváleném zařízení", které zaznamená maximální výšku, v odstavci (j) se vyžaduje signalizace výšky, aniž by se ovšem uvádělo jaké. V hodnocení je potom definována výška startovací a ve specifikaci zařízení na konci pravidel dokonce výška F5J! Podle mě nic nikomu nebrání, aby si vybral a zobrazoval, co se mu hodí. A bude to podle pravidel ;) . H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2014 14:30 - 16. dub 2014 14:54 #12227 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Firmware pro RCEV
*** nadsázka a trošku humor ***
Takže pokud někdo udělá dejme tomu toto :

Mám firmu, kamarád má taky firmu. Oběma se daří. Moje firma koupí od kámoše z např z dotací drahý stroj, kamarád vydělá. Já mám stroj. Bohužel mi zákazník stroj odmítl koupit, a já mam vrátit peníze. Ty jsem už ale investoval a tak zkrachuji. Firmu přepíšu na nějakého nebožáka, majetek převedu na ženu a děti. EU utře nos, zaměstnanci utřou nos , já vyhraji ale VŠE je podle zákona. Budeš v očích zaměstnanců hajzlík a podvodník ? Budeš :)

Chápu že to přirovnání je dost mimo mísu, ale tak na mě působí tvá odpověď.
*** /nadsázka a trošku humor ***

a teď vážně.
Ano pravidla mají díry, velké díry.. uznávám. Částečně za to mohu i já. To je vše pravda. ALE proč pořád hledáme kličky jak kličkovat. Pokud někdo přijde na soutěž a výškoměr mu bude ukazovat "něco" jak jsi poznamenal, tak nevím jak se k tomu postavit podle pravidel, ale rozhodně vím jak se k němu postavím lidsky...

Hele uznávám, je to děravé, ale prosím nehledejme co je špatně, ale co je dobře. S pravidly můžeme pracovat a na další rok předložit mnohonásobně lepší verzi. Možná by mohl R.Novotný zde hodit svojí verzi pravidel ? ta byla vážně dobrá

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 16. dub 2014 14:54 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. dub 2014 05:42 #12228 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Firmware pro RCEV

Aleš Krátký napsal: *** nadsázka a trošku humor ***
Takže pokud někdo udělá dejme tomu toto :

Mám firmu, kamarád má taky firmu. Oběma se daří. Moje firma koupí od kámoše z např z dotací drahý stroj, kamarád vydělá. Já mám stroj. Bohužel mi zákazník stroj odmítl koupit, a já mam vrátit peníze. Ty jsem už ale investoval a tak zkrachuji. Firmu přepíšu na nějakého nebožáka, majetek převedu na ženu a děti. EU utře nos, zaměstnanci utřou nos , já vyhraji ale VŠE je podle zákona. Budeš v očích zaměstnanců hajzlík a podvodník ? Budeš :)

Chápu že to přirovnání je dost mimo mísu, ale tak na mě působí tvá odpověď.
*** /nadsázka a trošku humor ***

a teď vážně.
Ano pravidla mají díry, velké díry.. uznávám. Částečně za to mohu i já. To je vše pravda. ALE proč pořád hledáme kličky jak kličkovat. Pokud někdo přijde na soutěž a výškoměr mu bude ukazovat "něco" jak jsi poznamenal, tak nevím jak se k tomu postavit podle pravidel, ale rozhodně vím jak se k němu postavím lidsky...

Hele uznávám, je to děravé, ale prosím nehledejme co je špatně, ale co je dobře. S pravidly můžeme pracovat a na další rok předložit mnohonásobně lepší verzi. Možná by mohl R.Novotný zde hodit svojí verzi pravidel ? ta byla vážně dobrá


Aleši, Ty si pořád pleteš morálku a společenské zákony na jedné straně a sportovní pravidla. Pochopím, že se Ti nemusí líbit, když někdo najde díru v pravidlech a využije ji, zvlášť když "my jsme to tak nemysleli", ale to není ani v nejmenším podvod. H.

PS: V sobotu budu lítat F5J FW, protože restart je zbabělost a zaslouží si nejhoršího opovržení B)

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.411 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám