file Firmware pro RCEV

Více
17. dub 2014 06:08 - 17. dub 2014 07:16 #12229 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Firmware pro RCEV
:woohoo: :D :D :D Já bych řekl, že zbabělost jsou klapky - trumbera, co nedovede přistát na bod bez nich, není pilot... A vlastně jsou zbabělost i křidélka, machr to uřídí jen S+V..... B) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

No, a poznámka, že morálka a sportovní pravidla jsou něco naprosto odlišného, ta nepotřebuje dalšího komentáře ;) Takže chlapci, vzhůru na hledání děr v pravidlech, využívejte jich z plna hrdla a budete za hrdiny, jimž se bude celá větroňářská komunita klanět. Dyť to papír nezakazuje. Amen ;)

Tak, teď vynecháme sarkasmus a řekněme si otevřeně - ano, když pojedu písmenko po písmenku a budu hledat chyby, najdu je v každých pravidlech, nejen těch na RCEV. Ano, v nich se jich 58 přepisy mezi verzemi a půlroční lítačkou mezi SMČR a tvůrci několik vyskytlo - i když podle mého mínění nejsou nijak zvlášť závažné (že má výškoměr ukazovat výšku nad terénem letiště, kde probíhá soutěž a ne nad kostelem v Horních Lužánkách je snad jasné i průměrnému foxteriérovi, ale dobrá, můžeme to specifikovat do mrtě). Ano, můžete tyto nesrovnalosti případně využít a dohadovat se, než budou opraveny, chcete-li. Otázka je, proč.... Vždycky jsem si myslel, že modeláři jsou komunita se smyslem pro fair-play a ne banda vočůránků, co pro pohárek, diplom a vyhonění si vlastního ega udělají cokoliv... Tak jen doufám, že nejsem přehnaný idealista.
Poslední změna: 17. dub 2014 07:16 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. dub 2014 08:03 #12230 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Firmware pro RCEV
Ahoj pratele,

Vyhrocujete to uplne zbytecne. Ne, zadna pravidla nejsou dokonala. Od toho je tady ovšem komise, aby sbirala namitky, vyhodnocovala je a pripadne predavala pro upravy KLeM.
To je uplne normani.
Letos plati soucasna pravidla. Tecka.

Kdyby nekoho zajímalo, jak to funguje v FAI, otevřete si agendu pro zasedani v minulem tydnu.

www.fai.org/downloads/ciam/CIAM_2014_Plenary_Agenda

Vetsinou se jedna prave o upravy pravidel.

I.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. dub 2014 08:58 #12232 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Firmware pro RCEV

Petr Koláska napsal: Tak, teď vynecháme sarkasmus a řekněme si otevřeně - ano, když pojedu písmenko po písmenku a budu hledat chyby, najdu je v každých pravidlech, nejen těch na RCEV.


Petře, klidně si ta silná slova ušetři a raději mi vysvětli, jak mám poznat, co je v pravidlech chyba a co je tam schválně? Víš, ono těch případů, kdy se kategorie vyvinula úplně jinak, než autoři zamýšleli, je spousta a nejen v modelařině (kdyby se smělo doporučovat, co by se mělo číst, tak Darwina :-)). Třeba mě napadá, když někdo v původních "čtyřstovkách" použil převodovku, tak na to všichni koukali s otevřenou pusou, protože to předtím nikoho nenapadlo. Nebo 4.8V motor. Nebo podchlazování u kysličníků. Nebo střílení větroňů ze šňůry. Takže opravdu nevím, proč bych si nemohl prostudovat pravidla písmenko po písmenku, vybrat slabá místa a, pokud to jde, využít jich. Třeba tím, že si napíšu vlastní SW, který bude dělat to co chci, ovšemže striktně v rámci pravidel. A určitě to není podvod. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. dub 2014 10:26 - 17. dub 2014 10:49 #12233 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Firmware pro RCEV
To nejsou silná slova, to je pocit, který mám z neustálého diskutování od klávesnice "co by se mohlo stát, kdyby někdo náhodou...." A nejhorší je, že vždycky se vypíchne jedno dvě slova a nad těmi se diskutuje do aleluja - že ale v kontextu zbytku pravidel je tato diskuze celkem zbytečná, už si všimne málokdo. Ale celkově to pravdu vypadá, že snad soutěžáci nedělají nic jiného, než že sedí nad pravidly a hledají, jak si prilepšit nějakým slabým místem v pravidlech, než aby šli radši na pole a trénovali. My jsme třeba na spoustu chyb přišli při psaní, když jsme už tuhle kategorii lítali. Takže až někdo přijde a řekne, že byla soutěž tam a tam a vyskytl se tam tenhle problém, který je tak nějak v kolizi se záměrem kategorie a přitom jej pravidla neošetřují, pak je na čase volit postup viz Ivanův příspěvek výše. A rád ocituji i jeho větu, že letos platí současná pravidla. Tečka.

Zmiňuješ tady několikrát vlastní software..... no tak ho napiš, jsem zvědavý, co ti bude měřit a jak to obhájíš v souvislosti se současnou podobou pravidel. A lítej s ním.... Když máš pocit, že je tam taková díra, že naprosto v pohodě projde takový soft a výškoměr, který někoho značně zvýhodní, tak všichni budou jen koukat s otevřenou pusou (a nejpozději do příští sezóny ti ho zakážou ;) ) A při psaní a konstrukci výškoměru se prosím pokud možno drž bodu 9.6.8.9.4. Specifikace výškoměru.

Já nevím, my jsme podle těch pravidel lítali rok a i když podle zdejší diskuze to vypadá, že nejpozději na druhé soutěži měl nastat totální kolaps, nic takového se nestalo..... jenže kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. A o tom, že k dokonalosti mají daleko i pravidla daleko starší a vylítanější, svědčí onen odkaz Ivana Hořejšího. Docela jsem si početl.
Poslední změna: 17. dub 2014 10:49 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2014 13:11 #12475 od Miroslav Kopecký
Odpověděl Miroslav Kopecký pro téma Firmware pro RCEV
Před časem zaznělo info o tom, že by mohl být RCEV FW pro ALTIS4. Pak ta diskuse trochu utichla a jelikož mne to zajímá, napsal jsem dnes dotaz rovnou do Aerobtecu. A dostal jsem tuto odpověď (pan Rodina se snad nebude zlobit, když tady část ocituju):

...Keďže podobné špeciálny firmware existuje aj pre jeden typ Gréckej súťaže, sme tejto možnosti otvorený aj v prípade súťaže v ČR.
Avšak po prvotnej diskusií už ostalo ticho, tak sme sa danej veci už nevenovali.
Ak bude o túto možnosť reálny záujem, uvedenie podobného firmware do života je otázkou jedného dňa.


Otázka tedy je-je vlastně o RCEV FW do Altisu mezi těmi, kdo RCEV lítají, zájem?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. kvě 2014 21:57 #12479 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Firmware pro RCEV
Jasně že jo... :) Přinejmenším to usnadní počáteční nastavování, a taky nastavování před soutěží. Kdyby na stránkách přibyla verze pro RCEV/F5J-400Alti, bylo by to jen dobře...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. čen 2014 05:59 #12628 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Firmware pro RCEV
Tak a je to venku. Aktuálně lze v AFM flashovat Altis verzemi FW

v. 1.7 - Klasický volně nastavitelný
v. 5 - F5J
v. 8 - Firmware pro RCEV. Je nastaveno jako u F5J, akorát lze pusitit opakovaně motor. Netřeba nic nastavovat.

Díky patří AerobTecu za spolupráci.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. čen 2014 08:50 #12632 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Firmware pro RCEV
V nejbližších dnech bude dostupna verze 1.8.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. čec 2014 18:01 #12789 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Firmware pro RCEV
Tak jsem si chtěl zkusit tu deklarovanou verzi V.8 pro RCEV, a na webu je jen univerzální v1.8... dal jsem si tedy upgrade skrze FlightManager, a ta tu v.8 RCEV našla.

Nešlo by tu RCEV verzi dát někde k dispozici ke stažení (nejlépe odkaz tady), abych mohla být v PC pro případnou pomoc tam, kde není internet?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. čec 2014 06:26 #12792 od Jiří Veselý
Odpověděl Jiří Veselý pro téma Firmware pro RCEV
Zdravím, venku prší.

Malá připomínka: požívám elektru pro soutěže F3F (svah). Stalo se mi, že jsem pro řešení kritické situace použil motor, i když jsem měl odmontovanou vrtuli. Podvědomí zafungovalo beze mne. To samé se může vyskytnout v případě, že budou odlišné RCEV a F5J. Proto hlasuji, aby zapínání motoru bylo shodné. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.396 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám