file Změna pravidel RCEV

Více
30. říj 2015 09:49 #15759 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Změna pravidel RCEV

Rudolf Rada napsal: A poměrně užitečná věc, kterou vložili do pravidel Káček, tedy : "i) Zvukový signál...

Stejný odstavec (podle mě zbytečný), už je v letošních pravidlech EK, do nově schválených změn se dostal patrně omylem.

Spory při přistání nevznikají neznalostí tohoto pravidla, ale "různým vnímáním rychlosti zvuku", a zbavíme se jich jedině v okamžiku, kdy letový čas bude měřit technika a ne člověk. Přistávejte o sekundu dříve a sporům se vyhnete ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. říj 2015 09:50 #15760 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Změna pravidel RCEV

Petr Dušek napsal: Chápu, že příliš demokracie je někomu na obtíž, ale pokud by se třeba trenér svěřil, že se změny chystají, přispěl bych (asi nejenom já) několika náměty.

Bonifikace za umístění bez finále mi připadá jako nesmysl nebo minimálně zbytečná komplikace výsledkovky, ale podřídím se názoru komise B) .


Jsem stejného názoru, ale co už tady na periferii naděláme.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. říj 2015 09:52 #15761 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Změna pravidel RCEV
Petre, to není prilis demokracie ale "zastupitelska demokracie" a je to i v souladu s pravidly Svazu pro fungovani komisi.
Referendum nechame asi jinym frajerum.

Ja osobne nehlasuji, protože se u mne vysledky sejdou. Teoreticky bych tedy mel moznost výsledek ovlivnit a to nechci ani teoreticky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. říj 2015 09:55 #15762 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma Změna pravidel RCEV

Petr Dušek napsal: Přistávejte o sekundu dříve a sporům se vyhnete ;) .

Svatá slova :)

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. říj 2015 10:11 #15763 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Změna pravidel RCEV

Ivan Horejsi napsal: Petre, to není prilis demokracie ale "zastupitelska demokracie" a je to i v souladu s pravidly Svazu pro fungovani komisi.
Referendum nechame asi jinym frajerum.

Ja osobne nehlasuji, protože se u mne vysledky sejdou. Teoreticky bych tedy mel moznost výsledek ovlivnit a to nechci ani teoreticky.


Ono jde trošku o to, "Nepodávejte změny, prvořadá je změna pravidel z předběžných na ..."

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. říj 2015 10:21 #15764 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Změna pravidel RCEV
skoda jen te neoficialnosti :-/

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. lis 2015 06:57 #15780 od Jiří Veselý
Odpověděl Jiří Veselý pro téma Změna pravidel RCEV
Zdravím.

Konečně bez opětovného spuštění motoru. To to ale trvalo. Již dříve jsem navrhl, aby motor a výškoměr zastupovaly provaz na vytáhnutí modelu, tak jako u A2. V konečném pohledu stejně nic jiného u F5J a RCEV neděláme, jen nám zůstala volba, jak dlouhý chceme provaz.
To potom zvýhodňuje místní, při znalosti terénu a vzdušných proudů. Takže ještě zvolit vypínací výšku a máme hotovo a laciné výškoměry. Už jsem jeden rozbil. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. lis 2015 09:57 #15781 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Změna pravidel RCEV

Jiří Veselý napsal: Takže ještě zvolit vypínací výšku a máme hotovo a laciné výškoměry.


Mno, spíš bych tu větu upravil na "Ještě zvolit vypínací výšku a jsme zpátky u A2"... Pokud taktická dovednost zvolit vypínací výšku zvýhodňuje místní, není mi jasné, jak takový Radim Barč (a celá špička žebříčku RCEV) zvládá být "všudezdejší" :lol: Obávám se, že v tom to není. Místní podmínky si osahám a zjistím během dvou letů, klidně ještě před soutěží. Ona právě i ta volba délky provazu je taky druh pilotního umění. Suma sumárum - jo, zrušení restartu nám tu kategorii nezmrší. Pevná vypínací výška ano. Takže to bych opravdu raději nedělal...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. lis 2015 15:39 #15782 od Jiří Veselý
Odpověděl Jiří Veselý pro téma Změna pravidel RCEV
Zdravím.

Je mi líto, ale modely A2 si každý dělal sám. Taktika už začínala na pracovním stole. Takže to vidím s tím A2, jako nevhodné přirovnání. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. lis 2015 07:11 #15783 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Změna pravidel RCEV
V pořádku, já se ani nesnažím tvrdit, že jde o srovnatelné kategorie... tedy za současného stavu :) Příměr "...jako u A2" byl v diskuzi o použit v předchozím příspěvku, tak jsem v této linii pouze pokračoval :) Jen jsem se snažil naznačit, že pokusy o zavedení pevné vypínací výšky bych do RCEV opravdu netahal.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.499 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám