file Změna pravidel RCEV

Více
29. pro 2015 20:32 #15919 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Změna pravidel RCEV

Tomas Hruby napsal: Honzo, nechci rýpat, ale přečetl sis u RCCR i diskusi? Ona totiž ta základní pravidla "na jednu stránku" mají řadu zcela zásadních děr, část dokonce úmyslně (třeba otázka legality FPV), ale to nic nemění na tom, že reálný závod by se podle toho bez celé řady "dohod" prostě letět nedal (vím o tom relativně dost, včetně osobních debat s T. Ciniburkem).
Já bych si na stejném dokumentem dokonce troufal založit diskusi opačnou, tedy potvrzující názor, že "pravidla na jednu stránku" prostě spadají kamsi do virtuální reality a v praxi se takto jednoduše řešit defakto nedají :-)


Tome, možná máš pravdu, jen si myslím, že celá řada dohod platí, i když jsou pravidla obsáhlá, stejně všechno popsat nejde.. Podle mě jsou dohody mnohem důležitější, protože bývají akceptovány obecně. Když je něco napsaného, je mnohem snadnější najít výmluvu - třeba mě napadá Hucaljuk. Naprosto podle pravidel :-(.

Domnívám se, že mám jakési povědomí o tom, co je RCEV. Při čtení pravidel si tím ale už vůbec nejsem jist. Je tam spousta příkazů, zákazů, penalizací - proboha, na co? Podle mě to měla být jednoduchá národní kategorie, buď odrazový můstek k F5J nebo nízkonákladová alternativa k F5J. Takže se dalo jít buď cestou převzít zcela pravidla F5J a doplnit pár bodů odchylek/výjimek. Nebo vyrobit pravidla nová, jednoduchá, s ohledem na přístupnost a "národní specifika". A ta by se na stránku (nebo dvě ;-)) vešla.

Fakt se těším, až někdo vytáhne "libovolný" regulátor a bude se dožadovat zkoušky, jestli s ním můj výškoměr funguje (9.6.8.1.4. i), nebo podá protest, že jsou přistávací body od sebe 14.9 m. Taky se mi zdá, že "blikací" výškoměry už nejsou povoleny. Jestli to takhle většina lidí chce, tak je to asi v pořádku. Mně se to nelíbí, tak to sem píšu. Jinak všem hezkého Silvestra. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. pro 2015 10:10 #15922 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Změna pravidel RCEV
Petre, diky za pozitivni a konstruktivni pristup. Tesime se na Tve návrhy.
Hodne obtizne a na několik zásadních pokracovani se rodila pravidla F5J.

Honzo, jednoducha pravidla plati jen do prvního konfliktu, který v nich není osetren. Takze asi tak do první souteze. At rozhodci rozhodne jakkoliv, pokazde to bude spatne, Chces delat rozhodčího?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. pro 2015 12:13 - 30. pro 2015 12:15 #15923 od Petr Cejnar
Odpověděl Petr Cejnar pro téma Změna pravidel RCEV
Všem zájemcům o elektrolet přeji vše nejlepší a hlavně hodně zdraví do nového roku.
Pro Petra D. - připomínky a úpravy pravidel RCEV byly odsouhlaseny a zařazeny předsednictvem KLeM do Pravidel 2016, dle návrhu trenéra a šéftrenéra elektro. Stěžovat si zde na Stoupáku, že tvůrci pravidel něco ( a ani neuvést co) udělali špatně, je špatně.
Není totiž zaručeno, že odpovědní toto forum čtou.
Co se týče přistání, tak to je dost dobře v pravidlech RCEV definováno, jsou tam i další alternativy a), b), c) a kromě jiného v Obecné části pravidel je přistání jednoznačně uvedeno. Obecná část je nadřazena části konkrétních pravidel v případě nejasností. Je dobré si tedy přečíst pravidla komplet.
Pozůstatky textu o finále a špatné číslování byly zn pravidel odstraněny.
Poslední změna: 30. pro 2015 12:15 uživatelem Petr Cejnar.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. pro 2015 14:24 #15924 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Změna pravidel RCEV
Petře, děkuji za odpověď, ovšem doporučil bych číst pozorněji to co jsem zde už napsal.
1) v okamžiku kdy na podání návrhu změny pravidel dle oficiálního postupu (odstavec 1.5.6.SŘ) je čas do konce září, mi nepřipadá nic špatného na tom, předložit některé připomínky k diskuzi zde na Stoupáku, od toho tady diskuzní fórum je a vím zcela jistě, že trenér i šéftrenér toto fórum čtou.
2) znám definici přistání v obecné části - pro připomenutí: 1.4.8. Přistání
Za přistání se považuje první dotyk modelu se zemí nebo vodou, nebo definitivní ukončení jeho dopředného pohybu nepřipouští-li pravidla jednotlivých kategorií jinak.
.. a právě proto jsem rozporoval fakt, že věta "Let je ukončen úplným zastavením modelu na zemi" činí tuto definici nejednoznačnou (viz tučně zvýrazněná část definice).
3) netušil jsem, že je možno provést změnu Sportovního řádu mimo uvedený oficiální postup? Když už to tedy možné je, tak si dovolím upozornit, že ze tří pozůstatků textu o finále jste zatím odstranili pouze jeden. Další jsou v odstavci 9.6.8.2.3.c) a 9.6.8.8.3.a)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. pro 2015 16:14 #15925 od Petr Cejnar
Odpověděl Petr Cejnar pro téma Změna pravidel RCEV
Děkuji za upozornění. Zde si myslím, že je to ale hodně a hodně již nepodstatné. I přesto díky. A co se týče přistání, tak bod b) a bod c) u definice, doplňují podle mého názoru celkem logicky definici přistání. A ještě k termínu, cca 15.10. v roce projednává předsednictvo KLeM ČR návrhy změn pravidel. Všechny návrhy jsou přílohou zápisu. V objemu 211 stránek korekce textu může dojít k drobným chybám.
S pozdravem Petr

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.333 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám