check RCEP v roce 2021

Více
17. lis 2021 07:48 #24563 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma RCEP v roce 2021
Ještě odkaz na zápis schůze KLem k doplnění mého článku o RCEP. Zápis m.j. potvrzuje přijetí pravidel RCEP od Ondry Matuly a jeho zvolení trenérem kategorie. Na konci zápisu také zmíněná pravidla najdete.
svazmodelaru.cz/klem/zpravy/2021_20_zapis_KLeM.pdf

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2021 11:44 #24565 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma RCEP v roce 2021
Zdravím příznivce RCEP, přečetl jsem si, že se létá na 7 minut, přitom motorových 30sek. se do toho počítá. Nějak mě toto zaujalo natolik, že jsem to přepočetl do praxe v ZL, kde vymýšlíme pro elektry vypínací výšku, aby se mohly utkat s navijákovými F3B,F3J. Létá se na deset minut, přičemž motor se do toho nepočítá. U RCEP tedy 190m na 390sek. vychází opadání pro plný čas 0,49m/s. Nedávno byla zvolena na ZL vypínací výška 160m na 600sek. což je opadák pro plný čas 0,27m/s. Na bedně byli F3J,F5J,F3B takže se to trefilo a bylo to fér. Když to přepočtu na RCEP, tak by to bylo 294m pro elektry na ZL. A ještě jeden přepočet, pro výstřel F3B, kde odhadujeme opadák zhruba x1,5 by to znamenalo 440m, to by byly lety. Je to teorie přes čísla neslučitelná s praxí, přesto mě to vychází na soutěž v přesnosti přistávání a ne na využívání termiky.
Poděkovali: Petr Semerák

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2021 19:43 #24566 od Martin Veleba
Odpověděl Martin Veleba pro téma RCEP v roce 2021
Milane, je to ve většině případů hodně o přesnosti přistání, a to jak na bod, tak přesně na 7 minutu. :) :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2021 20:43 - 18. lis 2021 20:53 #24567 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma RCEP v roce 2021
Ahoj Milane,
ano, 190 m je hodně, ale.
1) 190 je max. F5J výška a pokud ji překročíš, máš nulu. Vypínací výška je něco jiného, já mám např. nastaveno 165m. Takže i když jde jen o 25 metrů, prosím nezaměňovat.
2) Aby spolu mohli lítat Prestige a doma dělaná dvoumetrovka, a o to nám šlo taky, tak to nemůže být třeba 100m.
3) Kategorií pro špičkové sportovní nářadí a piloty máme dost, sám si je vyjmenoval. Potom máme stopalcovky, které dle mého alespoň dávají šanci si doma postavit vlastní konkurenceschopné éro. No a potom RCEP

Na RCEP jde opravdu o přesný rozpočet na přistání a pokud nenaletíš plný čas, což se kupodivu také stává, nemáš šanci na slušné umístění.
Můžeš ji ale lítat bez nějakého handicapu s érem které si sám vymyslíš a postavíš. Ještě pořád jsou mezi námi lidi, co občas něco slepí a ono to letí, ale na Prestige to prostě nemá i kdyby si se rozkrájel
Potkáš se s lidma z různých kategorií a světe div se, přes nářky některých kolegů od těch hodnotných kategorií o tříštění sil, se stal spíš opak. Je řada kluků co lítali třeba óčka a když už si koupili výškoměr aby zkusili RCEP, objevili se i na soutěžích F5J nebo RCEV. Dokonce opakovaně :)
Nicméně o snížení výšky se letos mezi kluky co to lítají mluvilo. Já navrhoval řešení, že by se éra rozdělily na malý a velký s tím, že by byly stanoveny dvě výšky, kvůli bodu 2. Organizačně by to nebyl problém, ale moc se to nepotkalo s podporou. Většině to vyhovuje tak jak to je, prostě relaxační kategorie :)
Tož tak :)
Jen pro zajímavost, kolik měli kluci na ZL při těch nastavených 160m F5J výšku?
Poslední změna: 18. lis 2021 20:53 uživatelem Pavel Hloušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. lis 2021 06:44 #24568 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma RCEP v roce 2021
Dobrá otázka, ale všichni jsme měli kromě 160m vypínací výšky ještě antizoom 1,5. Ale asi to bylo moc, lepší bude jen 1,0. Po každém letu jsem se kouknul na zaznamenanou f5j výšku a v mém případě to bylo mezi 152 - 160m, navijáky měly někdy 2-3m/s do silonů, takže f3b zhruba 210m, f3j tipuju něco nad 160m a nebylo to jen o přistávání.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. lis 2021 09:25 #24569 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma RCEP v roce 2021
Díky za odpověď. Antizoom sem nezkoušel, lítáme to na tu F5J výšku. Většinou ji mívám okolo 175m. I tak se mě občas stane, že těch 6,5 minuty nenaletím. Nejsem prostě tak dobrej v lítání termiky. Pokud to není pod tvoji ůroveň, přijeď si to s náma na některou soutěž vyzkoušet, bude jich myslím na výběr dost a rádi tě uvidíme.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. lis 2021 12:40 #24570 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma RCEP v roce 2021

Antizoom sem nezkoušel, lítáme to na tu F5J výšku. Většinou ji mívám okolo 175m

No tak, to je škoda, já ti napovím, ale nikomu to neříkej, vylaď si antizoomem a pohonem ten dosah ještě výš bezpečně k těm 190m a pak už jen natrénovat bodnutí na tácek od piva v poslední vteřině a první místa jsou jen tvoje ;) . P.S.: Už toho psaní tady radši nechám :) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. lis 2021 17:52 - 23. lis 2021 21:04 #24571 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma RCEP v roce 2021
Nás to ale baví ;) :)
Poslední změna: 23. lis 2021 21:04 uživatelem Pavel Hloušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. lis 2021 13:17 #24572 od Tomáš Hlavinka
Odpověděl Tomáš Hlavinka pro téma RCEP v roce 2021
Nebaví! Vždyť to říkají ti co na RCEP soutěži nikdy nebyli, tak to musí být pravda! Musí a musí a hotovo! Prostě vás to nebaví a basta!

....Pavle, to je to co je štve! Sere je to, že to lítání někteří vlastně vůbec nebereme vážně! ;) ;) To, že nám stačí si jít na letiště pokecat, parádně se s partou kamarádů zasmát a k tomu si taky trochu polítat. Zatím co oni musí utratit mnoho deseti tisícovek za modely a pak s vypětím všech sil objezdit pár soutěží po střední Evropě. Musí se trmácet v letním parnu přes celou republiku, unaveni s poškozeným modelem a špatnou náladou zpět domů, přes týden opravovat, vzít si v pátek dovolenou a opět se vydat 300km s celou vážností za nejistým výsledkem zpět.

Lítám mnoho kategorií jak FAI tak národních mimo jiné i F5J a RCEP, ale razím heslo ať si každý "dělá" co chce! Nikdy bych neříkal, že to co lítáš ty je špatné nebo podřadné.

Existuje mistrovství světa ve vaření guláše, mistrovství ČR v chytání much, tak proč by se někteří nemohli bez posměšků sejít dopoledne na letišti a říkat tomu RCEP. Všimli jste si, že počet a obliba klubových akcí a různých nezávazných soutěžiček, "bez pravidel", bez svazu, kalendářů a propozic začíná poslední roky opovážlivě růst? Není to jen RCEP, nebo RCEN v Týnci, projekt F3K Morava, RCEV v Manušicích, nebo teď nově Mikrosoutěžičky ERES. Možná, že lidé jsou už unaveni účastí jen a pouze na velkých akcí a z prestižních kategorií. Možná, že si chtějí jít jen tak po práci "zapinkat" s roztrhaným tenisákem, starou raketou o zeď - bez sítě!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. lis 2021 21:03 #24573 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma RCEP v roce 2021
:D :D díky Tome, už sem o sobě a svým přístupu k modelařině málem začal pochybovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.371 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám