check RCEP v roce 2021

Více
26. lis 2021 18:12 #24587 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma RCEP v roce 2021
PS: Snad ti Tome tohle proroctví, alespoň v dohledné době, nevyjde. Ale tentokrát se sázet nebudu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. lis 2021 17:42 #24588 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma RCEP v roce 2021
Hezký sobotní večer, pánové,

souhlasím, že počasí svádí k diskusím, takže mé dojmy:

1) RCEN a RCEO byly nepokrytě "padací" kategorie, podle počasí se holt držel plyn chvilku déle - myslím, že jsem viděl záznamy, jak "na jistotu" do 900 m :-) , Mám RCEN moc rád, doufám, že se alespoň v Bechyni udrží.

2) Přidáním výškového omezení už kategorie padací být nemůže, čas se musí nalétat. To samozřejmě vede k výkonnějším modelům. Až je budou mít všichni, tak to bude stejné jako (1), ale s mnohem výkonnějšími a tudíž asi i dražšími modely. Je to teorie, ale nevidím jediný důvod, proč by neměla platit.

3) Mám rád neoficiální soutěže, protože se (většinou) konají pouze za příjemného, letového počasí. Pokud by toto platilo i pro RCEP, tak se asi scénář v (2) nenaplní, ale jak začne jít o body, výkony, žebříček, bude zle.


4) Snad by takový trend dal omezit rozpětím a materiálem jako u E-RES, uvidíme, podle mě je kategorie ještě mladá. Mně přijdou E-RESky náročnější než RCEV :-) .

5) Pro Milana - jakou vypínací výšku dostanu na ZL pro model, který má opadání 0.8 m/s?

Omlouvám se, pokud to není úplně k tématu RCEP.

Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. lis 2021 19:06 - 28. lis 2021 19:08 #24589 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma RCEP v roce 2021
Nestačím se divit, diskuzní fórum ze pro diskuzi zřejmě moc nehodí. Jelikož je ZL pro pár jedinců, kteří si chtějí srovnatelně zalítat a nechtějí investovat do navijáků, soutěží s pevnou vypínací výškou. A tak jsem si dovolil porovnání s RCEP. Tou dobrou radou jsem myslel to, že až jednou někoho napadne se specializovat na soutěžích RCEP, tak se mu to bude dařit a ta soutěž pro zábavu ztratí to kouzlo polétání si s kamarády, kde výsledky nejsou důležité. Řešení si myslím není, ale přeji všem, aby nebylo třeba ho hledat. Tomáš to tady píše daleko rozsáhleji a velmi přesně. Honzo, na tvůj dotaz nejsem připraven, dosud se to neřešilo a ani mi není dovoleno to rozhodovat, pokud se jedná o tebe, tak věřím, že doma najdeš éro s lepším opadáním ;) .
Poslední změna: 28. lis 2021 19:08 uživatelem Milan Chalupník.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2021 18:12 #24592 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma RCEP v roce 2021
Ahoj Milane, vždyť diskutujeme :)
Nakonec sme se vlastně všichni shodli. Když to shrnu, hrozí tedy, že to ti ambicióznější z nás znechutí těm co se jezdí na RCEP bavit. Řešení není, tudíž nějaký snížení výšky by vedlo akorát k tomu, že by ti ambicióznější museli zainvestovat víc peněz do modelů, aby to měli ještě snadnější. Jako klubovka nebyla RCEP pro ty extrémisty až tak zajímavá, proto sem taky tak nějak netlačil na to přijetí. Ondra se ale rozhodl tak jak se rozhodl a sezóna 2022 už tedy bude pod jeho taktovkou, tak uvidíme. Jak psal Tomáš Hr., chce to klid ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2021 18:43 #24594 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma RCEP v roce 2021
Jasně Pavle, držím palce

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. pro 2021 23:41 #24596 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma RCEP v roce 2021

Pavel Hloušek napsal: ...Ondra se ale rozhodl tak jak se rozhodl...

Pavle, já jen doplním. Ondra se rozhodl pouze pravidla RCEP posunout dál a systematicky je dostat do statutu SMČR pravidel, po veliké motivaci a původní snaze Lojzy Hrabáčka. A ani ti nebyli sami, tlaků na přijetí RCEP do SMCR pravidel bylo spousta. Prostě to dost lidí mělo rádo, a chtěli to tak, a svaz na to pozitivně zareagoval.

Ad Tomáši, nekoukej se na to tak pesimisticky ohledně prognózy vývoje, když se to bude lítat, super, když ne, za pár let jdeme dál, a lítáme dál :-)
Pro Milana, nemusíme na to koukat jako na top kategorii, ono pro nás zkušenější piloty je to opravdu hlavně o přistávání. Ale to úplně hlavní je, že to má další potenciál na to, aby zase pár lidí bylo venku, a mělo fajn víkendy. Třeba..

A v názvu RCEP, v souladu s tím, co zamýšlel Pavel Hloušek - nechat to od začátku jako klubovku, můžeme brát to "P" v názvu kategorie klidně jako třeba "RCE-Přistávací" a nebo "RCE-Poletovací". Prostě nesnažit se to nutně srovnávat s top termickými kategoriemi, ale nechat to žít vlastním životem, a akceptovat to jako elektro-kategorii pro lidi, kteří mají jiné motivace a dovednosti, než my termikáři v F5J a RCEV.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. pro 2021 09:13 #24597 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma RCEP v roce 2021
Díky Milane.

Ahoj Radku,
souhlas s doplněním mé věty v citátu s jednou poznámkou. Osobně mě překvapila jedna věc. Lojzík marně předložil pravidla, která sme několik let ladili a taky podle nich lítali. A teď nemyslím jen ten druhý nestandartní pokus kdy už tě chtěl obejít ;)
Svaz ale pozitivně zareagoval až na Ondrovu zcela přepracovanou a nevyzkoušenou verzi pravidel. Co si o ní myslím sem napsal tady stoupak.cz/clanky/rcep/275-rcep-konci-at-zije-rcep Důvod proč Ondra nepředložil to podle čeho létáme neznám a ani to už není podstatné. Trochu se ale obávám, že v následujících sezónách bude v téhle verzi pravidel třeba zalepit několik různě velkých děr. Na zájem o tuto RCE-Pohodovou kategorii to ale myslím nebude mít žádný vliv :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.312 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám