file Stavba RCVS

Více
23. led 2015 10:57 #14294 od Vojta Mansfeld
Stavba RCVS vytvořil uživatel Vojta Mansfeld
Ahoj, chystám se stavět větroně pro tuto kategorii a potřebuju nějak nakopnout. Původně jsem chtěl něco většího s motorem, ale netroufnu si stavbou na nic přes 3 metry a byla by to spousta peněz, a se svými zkušenostmi bych to pokonil. Rozhodl jsem se tedy pro Limita s tím, že se pokusím létat tuto kategorii a časem zkusit třeba i nějaké menší soutěže nebo jít aspoň na nějaké setkání... Limit má pro mě výhodu že vypadá stavebně hodně jednoduše i pro začátečníka (1.model to není, ale zatím takové zkušenosti nemám) ale hlavně také levný. Pro létání pak taky jednoduchý že nemusím hlídat baterie atd... Na stavbu mám málo času, spíš jen 2, 3 hodiny za den po večerech...
Zajímá mě jestli ho můžu házet na gumicuku sám, jestli mi to půjde, potom jaký gumicuk vybrat, a pak obecně jestli je to dobrá volba tato kategorie když chci něco stavebně jednoduchého, levného, většího co plachtí a je to schopno třeba nějakýho soutěžnějšího létání.. I co se týče stavby, mých podmínek, letových vlastností modelu (pilotovat umím dost dobře) dál potah jestli zvolit Vlies nebo folii a elektroniku jestli mám nechat tu co je v popisu u plánu (standartní serva, nimh články)... Dále jsem zaslechl že se létají modely Supra ale nemůžu to na netu nikde najít krom videa. Díky za odpovědi nebo typy (jelikož jsem asi celkem rozhodnutý, tak spíš nakopnutí) Přidávám odkaz na limita :) eshop.rcrevue.cz/index.php?page=shop.pro..._virtuemart&Itemid=1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
24. led 2015 09:49 #14298 od Petr Pecka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. led 2015 18:23 #14299 od Tomáš Hlavinka
Odpověděl Tomáš Hlavinka pro téma Stavba RCVS
ahoj, odkud jsi? Jestli někde z moravy nejlépe okolí Olomouce mohl bych ti s něčím do začátku pomoct.
Ten plánek na limita na který odkazuješ je už staršího data. Konstruktér Limita - Pepa Bíbr už má novější variantu s užším elegantnějším trupem, možná jsou tam i nějaké další změny - přesně nevím. Oslov jej a třeba ti poskytne novější variantu stavebního plánu. Limit je dobré éro, ale je to dost práce i trup je konstrukční. Kdyby to nemusel být za každou cenu Limit můžu ti poslat stavební plán na konstrukční variantu mého vakuovaného RCVS éra Dogma-vs případně ti můžu poskytnout nějaké kompozitové díly ke stavbě. Gondolu, trubku, frézované žebra, spojky, domky atd atd..

Dále s nabízí kupovaná "Supra" od Honzu Pazoura - taky dobrá volba, na soutěžích je to asi nejčastější model.
Ten odkaz co poslal Petr Pecka je však ve skutečnosti jiné éro, ikdyž postavené podobnou technologií

RCVS je ideální startovní kategorie a zároveň baví i starší ostřílené Jéčkaře... Gumicuk si uděláš sám. stačí 25m gumy 6mm koupíš na (vemat.cz) a 125m silonu max 1.0mm. Oslov nějakého F3Béčkaře - možná ti nějakej použitej dá i zadara. Zbývá cívka (stačí od svařovacího drátu do Céočka) a padáček, nebo praporek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. led 2015 19:38 #14300 od Vojta Mansfeld
Odpověděl Vojta Mansfeld pro téma Stavba RCVS
Tome, díky :) Zkusím ho teda oslovit. Kdyby jsi mi mohl poslat plánek na tu Dogmu a nějaké fotky, hodilo by se mi to, s těmi díly bych viděl podle ceny a podle toho pro co se nakonec rozhodnu... Ten gumicuk nechám zatím plavat dřív teda budu stavět :) Jinak email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. moc díky pokud mi plán pošleš :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. led 2015 13:29 #14302 od Tomáš Hlavinka
Odpověděl Tomáš Hlavinka pro téma Stavba RCVS
Vše máš v mailu
Poděkovali: Vojta Mansfeld

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. led 2015 17:55 - 26. led 2015 05:02 #14308 od Libor Pechan
Odpověděl Libor Pechan pro téma Stavba RCVS
Ahoj Tomáši , mohl by jsi mi taky poslat fotky popřípadě plánek na konstrukční Dogmu RCVS? Tu kompozitovou verzi jsem si prohlížel minulý rok v Podbořanech. Mám K 3000 od Karla Svobody a chtěl bych k němu druhý model. Pokud by jsi mi nabídnut nějaké polotovary budu rád. Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poslední změna: 26. led 2015 05:02 uživatelem Libor Pechan.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. led 2015 19:19 - 25. led 2015 19:23 #14312 od Tomáš Hlavinka
Odpověděl Tomáš Hlavinka pro téma Stavba RCVS
mail nefunguje - prý permanentní chyba na straně uživatele...
Tak si to tak s nima nějak domluv....
Poslední změna: 25. led 2015 19:23 uživatelem Tomáš Hlavinka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. led 2015 05:02 #14314 od Libor Pechan
Odpověděl Libor Pechan pro téma Stavba RCVS
Ahoj Tomáši ,omlouvám se tady je opravený email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. led 2015 13:57 #14320 od Tomáš Hlavinka
Odpověděl Tomáš Hlavinka pro téma Stavba RCVS
no tak ten už funguje - máš to tam...
Poděkovali: Libor Pechan

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. led 2015 16:43 #14325 od Libor Pechan
Odpověděl Libor Pechan pro téma Stavba RCVS
Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.395 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám