× Všechny otevřené přihlášky jsou k dispocizici zde : stoupak.cz/souteze/kalendar-akci/prihlasky

file Účast na soutěžích v roce 2015

Více
17. zář 2015 09:46 #15611 od Rudolf Rada
Přesně tak jak to napsal Radim to cítím i já, jen to neumím tak pěkně zformulovat :huh: .
A ani bych se Radime tolik nebál termínových kolizí RCEV Čechy / Morava. Jak už tu výše několikrát zaznělo, "bláznů" co by se táhli přes celou republiku na "regionálku" je v současné době asi opravdu minimum.

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. zář 2015 10:39 #15612 od Milan Chalupník
Myslím si, že RCEV má dobrou bodoucnost, nesmí však noví adepti, nebo ti, co nemají nyní super-éro, podlehnout teorii o drahotě a nedostupnosti. Vakuovky pro soutěžení přece "vyrábí" už minimálně čtyři až pět schopných pro více pilotů a další jedinci si to vyrábějí jen pro sebe. Zřejmě není problém se s předstihem s někým domluvit a na příští sezónu mít model bez limitu. Co se výbavy týče, každopádně to jsou serva Dymond (výškovka) a podobné, ale mě k plné spokojenosti slouží šuplíková čínská W060 Waypoint na křidélkách a neřeším to. Dalším problémem je to "ztrapňování se", vždyť je lepší soutěžit se sebou rovnými a mít motivaci se zlepšovat.
Ten opakovaný druhý pokus je na pováženou. Letí několik různě dobrých pilotů do "blbého" vzduchu a vypnou ve stejné výšce, ten nejlepší, který se tam jakž takž drží, má největší problém. V praxi dostane z 90% naloženo od toho prvního spadlého, nechce se mu letět střemhlav k opakování, protože stále věří, že něco najde. Jinak je RCEV je spravedlivá.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. zář 2015 12:19 - 17. zář 2015 12:29 #15613 od Petr Koláska

Milan Chalupník napsal: Ten opakovaný druhý pokus je na pováženou. Letí několik různě dobrých pilotů do "blbého" vzduchu a vypnou ve stejné výšce, ten nejlepší, který se tam jakž takž drží, má největší problém. V praxi dostane z 90% naloženo od toho prvního spadlého, nechce se mu letět střemhlav k opakování, protože stále věří, že něco najde. Jinak je RCEV je spravedlivá.


Já naopak zažil několik (nejen svých) "výtečných" opakovaček, které byly o minutu na čase a dvacet metrů na výšce horší než původní pokus, který vypadal jako totální propadák :) Ono totiž nikdy nevíš, jestli při opakování z "blbého" vzduchu nevlítneš ještě do horšího :) A na druhou stranu taky spoustu situací, kdy sice 4 z pěti opakovali ve druhé minutě (protože V TOMHLE to nemůže přece nalítat nikdo, takže čím dřív si vyletím výš a jinam, tím lépe), ale ten jeden zabojoval, vyšlo mu to, chytil/našel bublinu a vydržel plný čas... a tohle mě právě na tom ohromně baví - možnost učinit rozhodnutí na základě podmínek - i to je druh pilotního umění. Nicméně opakování v pravidlech zůstalo spíš jako takový "dinosaurus" po RCEK, nebyl to původní strategický záměr a i když jej nějak nezavrhuji, jeho vypuštění by smysl nějak zásadně neohrozilo... jen bychom si na soutěžích méně zalétali a přišli o jeden element, který ty soutěže dělá o fous zajímavější ;)

A ohledně toho trapasení - přátelé, já termické větroně létám třetí soutěžní sezónu, před tím jsem byl rád, že jsem TO udržel v luftě a nepletl si směrovku s výškovkou... a mou první soutěž (tehdy ještě RCEK) jsem byl rád, že jsem se vešel na dno tabulky... ani dneska nejsem bůhví jaký pilot (papírově je jen v dané kategorii pořád šest lepších :whistle: , a ty "nepapírové" a ostatní kategorie létající bych ani nespočítal), ale sám vidím, že posun někam směrem vzhůru je, když se to nevzdává... A nejen u mě, takových kolem sebe vídám na soutěžích spoustu, co přišli nedávno a ejhle, dneska se s nima pereme o vteřinky... Nikdo učený z nebe nespadl, kdo ví, kam se propracujete za sezónu, za dvě.... ;)
Poslední změna: 17. zář 2015 12:29 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. zář 2015 14:12 #15614 od Aleš Krátký
Je fakt, že RCEV a F5J teda ze mě udělaly o kus lepšího pilota, protože ten tlak na zlepšení se je neuvěřitelný ... a hlavně vidíte okolo sebe, že to jde níž a níž :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. zář 2015 07:23 #15615 od Petr Semerák
Ahoj. Myslím si, že ten celkový počet lidí na soutěžích RCEV je tak vysoký hlavně díky tomu, že si to leckdo (po celkem masivní propagační kampani zde) chtěl aspoň zkusit, třeba s půjčeným výškoměrem. . Někoho to zaujalo (beru situaci z našeho klubu, tj asi 10 lidí) a bude to létat, ale větší část se k tomu zatím staví spíš odmítavě.
K tomu malému počtu lidí na jednotlivých soutěžích - soutěží je hodně a kategorií také. RCEJ, RCEV, RCEK, F5J. Tyhle jsem letos létal (no v některých případech je to trochu nadnesené slovo) a trávil tím většinu víkendů od jara do podzimu. Pokud se má člověk ještě trochu věnovat rodině či dalším aktivitám, toho času fakt moc nezbývá.
No a modely? Už 3 roky létám vše kromě F5J s 2,5 metrovkou, vzhledem k vývoji a množství odlétaných hodin je stejně potřeba na každý rok nové letadlo. Letos jsem si postavil ještě F5J, ale jen pár nalétaných letů při tréninku nestačilo na to, abych byl na soutěži konkurenceschopný. Holt toho času je málo, a to si myslím, že modelařině věnuju času neúměrně mnoho. Nakonec každý je v něčem závislák.... Nezbývá tedy vybrat si 1-2 příbuzné kategorie, kterým se člověk bude věnovat a ostatní upozadit. A výběr je na každém z nás.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. zář 2015 09:38 #15616 od Tomas Hruby
Petr Semerák trefil podle mě podstatu - při počtu soutěží (pro všecny elektrokategorie dohromady až lehce neuvěřitelných 75 akcí a to neuvažuji zahraniční F5J) se prostě výrazně větší účasti na jednotlivých akcích nedají čekat. To by vyžadovalo daleko širší základnu soutěžících, než v ČR máme.
Když se lehce započítáte třeba jen nad RCEV akcemi, tak zjistíte, že průměr 15 lidí pro 18 soutěží je vlastně obrovský úspěch, při celkovém počtu necelých 80 lidí to totiž v praxi znamená, že každý se musel zúčastnit v průměru něco přes 3,5 soutěže. To není zas tak malá aktivita ani kdyby se létaly jen RCEV a když uvážíme i další kategorie, tak je to ve své podstatě spíš důkaz aktivity vynikající...

Problém je, že na tohle asi není řešení žádné. Minimálně mě nenapadá žádné, za jehož navržení by člověk "nedostal přes ústa" a navíc by nepřinášelo řadu rizik do budoucna.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.298 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám