× Všechny otevřené přihlášky jsou k dispocizici zde : stoupak.cz/souteze/kalendar-akci/prihlasky

file RCV2 + F5J s pevnou výškou

Více
12. zář 2019 13:36 #22182 od Tomáš Hlavinka
Vůbec to není otázka nepříjemná...
Ano, bylo by soutěží úplně stejně. Ono totiž nedošlo k odlivu pořadatelů a pilotů z F5J. Pořadatelé soutěži RCEP se rekrutovali z pořadatelů RCEO, RCV2 atd. Nikdo nám na F5J nešahá!! Oni si dělají svoje a určitá skupina lidí se jim snaží říkat, že jim to nemůže fungovat. Ač už mají skoro tříletou reálnou zkušenost, tak v diskusních fórech se už dopředu ví o mnoha problémech. Proč?? Všichni však víme o několika bývalých pořadatelích kteří ač RCEP soutěže nezačali dělat tak od F5J pořádání upustili. Lomnice nad Popelkou, Přáslavice, Havlíčkův Brod atd.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. zář 2019 11:30 - 13. zář 2019 11:40 #22185 od Martin Rajšner
Odpověď na otázku Pavla Svobody:
Milane a proč Rajšneři neudělají normálně F5Jéčkouvou ? : - )

Tak špatně na tom ještě nejsme :D :D :D
Neeee Pavle, časem to taky asi přijde.
Tento nápad vznikl náhodou a jde o to se jen sejít pokecat a polétat si. Vlastně nechápu nějakou kategorii RCEP, když už tady RCV2 jsou a v pohodě mohou lítat i elektry. Jen chceme ukázat, že to lze i bez toho aniž by se neustále vymýšleli nové a nové kategorie.

K předchozím komentářům:
Upřímně, já osobně nikomu výšku na jeho modelu kontrolovat nebudu, neděláme to ani na "Zimní lize", apelujeme na Fair Play.
Poslední změna: 13. zář 2019 11:40 uživatelem Martin Rajšner.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. zář 2019 12:46 #22186 od Milan Chalupník
Pro zítřek, tzn. do Poříčí, kdo bude mít na čumáku vrtulku, tak si nastaví vypínací výšku 150m, aktivuje si funkci antizoom a vypínat se bude poblíž navijáků. Odlety na motoru ve stylu F5J se netolerují ani s nižší výškou. V poledne budou tradiční klobásky na grilu, vanout má od koníčků, takže ráno parkovat pod břízou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. zář 2019 13:02 #22187 od Pavel Hloušek
Jak už sem tu napsal, rozumím tomu že si na pohodu zalítáte elektriky se špagátama, jak píšeš sejít, pokecat, polítat. Čemu ale nerozumím, je to že to roubujete na oficiální kategorie. A tvoji větu

Vlastně nechápu nějakou kategorii RCEP, když už tady RCV2 jsou a v pohodě mohou lítat i elektry.

zas naprosto nechápu já. Možná mě něco v pravidlech RCV2 uniklo. Můžeš mě prosím poučit, na základě čeho může v soutěžní kategorii RCV2 startovat někdo s elektrou? Rád se podle tvé rady zařídím a nebudu pak muset vymýšlet nějakou novou kategorii. Vlastně by nám potom všem stačila nějaká jedna kategorie. Naflákali by sme si termíny do kalendáře a pořadatel by si pak před soutěží vymyslel nějaký pravidla. Geniální nápad :lol: :lol: :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. zář 2019 15:33 #22192 od Martin Rajšner
Ahoj Pavle,
ok chápu píchl jsem do vosího hnízda, za ty léta už jsem na to zvyklý :)
Řeknu to jednoduše, RCV2 pravidla start modelů s el. motorem neumožňují. Ale po technické stránce to není problém. V RCV2 se nepřepočítává na 1000 ( na nejlepšího ve skupině), lítá se tzv. na pana dokonalého. Takže každý pilot létá v podstatě sám proti sobě. Je tedy jedno jak se dostane nahoru. Po dohodě se pouze respektuje start ve směru vleků a dodržení maximální výšky.

Podobná soutěž RCVN ("Zimní liga") začala jako zimní přátelské setkání a polétání s tím, že lítáme úlohu z F3B - "termika" 12 min. prac. čas 10min let. (přepočet na 1000 jako u F3J) Stejné přistaní jako F3J.
Časem se přidali kluci z F3B modely, a před několika lety také chlapci s modely F5J.
Létáme takto spolu již řadu let a opravdu si to užíváme. Jsou podmínky, kdy nám zatápí modely F5J, Jindy i F3B modely.
To, že to má nějaká schválená pravidla, je iniciativa jednoho klubu, který tu soutěž létal pouze jednou a od té doby nic. Historicky to pořádají kluci z Poříčí a velmi úspěšně.

Nikomu nebráním ve vymýšlení dalších kategorií, jen by možná stálo za úvahu s drobnou úpravou využít to co je a zbytečně to moc neřešit.

Nevím jak některým, ale mě šlo vždy o to si zalítat a užít legraci s kamarády.

A jen pro ty rejpálky :D. Ano do žebříčku RCV2 si kluci výsledky těžko dají. Jde o respektování pravidel vůči ostatním pilotům RCV2 v žebříčku.
Ale na místě proběhne vyhlášení všech pilotů dohromady :)

A třeba až budete někdo v zimě přemýšlet co dělat..... co takhle přijet do Poříčí :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. zář 2019 18:00 #22193 od Pavel Hloušek
Tak ono nám jde asi o to samé, jen sme zvolili jiný postup. Mě sou podobné akce sympatické, jen prostě nerozumím tomu roubování na oficiální kategorie. Nic víc.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. zář 2019 09:24 #22198 od Jiří Kadlec
Tak to jsem nějak nepochopil. Soutěž oficiálně psaná v kalendáři jako RC-V2 se létá podle jakých pravidel? Elektry? Proč to není v sekci "ostatní"? Jestli to je tedy v pořádku,jsem pro dávat kategorii RCEP do sekce F5J a pak to létat jako RCEP. Ať v tom je pořádný zmatek. A jestli by někdo přijel na takovou soutěž jako F5J, no tak má smůlu. Nebo kdybych já přijel na ty RC-V2 a podal protest, tak by jeli s elektrama domů? Se mi líbí, jak někdo píše, že RCEP je zbytečná kategorie. Není náhodou zbytečná kategorie F3J? Stačí se jen podívat na počet soutěžících na soutěžích a počet pořádaných soutěží. Ale podporuje se to co je na sestupu a to co se začíná rozvíjet se utne. Hledají se všemožné argumenty proč to nemůže fungovat, i když to tři roky funguje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. zář 2019 09:27 #22199 od Pavel Svoboda
Za mne je Martinův styl "zimní ligy" všichni proti všem OK - mimo hlavní sezónu.

Ale bylo by dobré vyřešit kategorii "F5J lite" jak psal Tomáš a "netříštit" to na nevím kolik kategorii.
Je jasné, že junioři typu Jary Vostřela nebo Luboše Pospíšila mají šanci začít hned v F5J, ale kolik takových je reálně ?
A samozřejmě "stará garda" zase nebude mít F5Jéčko na dva závody v roce a ještě s malou šancí být ve finále.

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. zář 2019 09:36 #22200 od Pavel Svoboda
Jirko tak to je přesně ono ... jak a kolik se létá sotěží RCV2S nebo jak tomu říkáte ?
Lítat dnes poze dvě serva je kategorii pro lidi co jinde nevyhrávájí (a vyhrávat chtějí : - ) a si založí vlastní kategorii.

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. zář 2019 10:25 #22201 od Jiří Kadlec
Nikdo nic netříští. Je až kupodivu kolik lidí se bojí,že nebude mít nad kým vyhrávat. Jediné co RCEP udělá je, že nahradí kategorii RC-V2. Vždy byla F3J a nižší kategorie RC-V2 a fungovalo to. Nevím proč by stejně nemohlo fungovat F5J a RCEP. Za další na F5J potřebuješ daleko lepší (dražší) model, aby jsi měl šanci vyhrát. U RCEP máš šanci i s obyčejnějším modelem (těžším atd.). Někde tady někdo psal, že pořádání F5J a RCEV kategorie kde se létá na tisíc a mění se sestavy soutěžících nic není a že se to zvládne ve dvou lidech. To doufám byla jen slabá chvilka a je jasné, že nikdy nic nepořádal a nebo to byla hrůza. A ještě psát, že na MČR RCEV bylo samoměření (to je ten správný název) bych raději tajil. Tak že, jednoznačně je RCEP jednodušší na pořádání. Nějaké námitky k výškoměru, že by se mohlo podvádět (nebo co?), za tři roky k ničemu takovému nedošlo. Připomnělo mi to schvalování navijáků pro RC-V2. Nikdy nikdo naviják nikomu nekontroloval, každý si tam pomalu používá co chce a létá se to. Za mne - menší problém než samoměření. V příštím roce náš klub bude pořádat dvě soutěže RCEP a žádnou RC-V2. V Prostějově k této variantě také přistoupili a možná i další kluby. Dalším důvodem je, že plocha může být menší (není potřeba natahovat naviják). Nezáleží až tolik na směru větru, body se mohou dát i podélně. Závěrem, vy co propagujete F5J a RCEV nechte také žít kategorii RCEP je to konkurent kategorie RC-V2 a určitě si s vámi přijdeme také zasoutěžit. Letu zdar.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.434 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám