file Osazení stopalcovky servy

Více
12. zář 2014 17:44 #13382 od Miroslav Kopecký
Dokončuju stopalcovku a uvažuju o tom, jakými servy jí osadit. Mám tady v šuplíku serva vyndaná z jiného modelu a docela rád bych je použil:

Hyperion DS09SCD - ty bych dal na klapky
Power DSM44 - ty bych dal na křidýlka
Corona 939MG - ty bych dal na VOP a SOP

Půjde to?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
12. zář 2014 21:52 - 12. zář 2014 22:09 #13383 od Radek Novotny
Hyperion DS09SCD - ty bych dal na klapky
...na klapky dej radši kovový DS09AMD

Power DSM44 - ty bych dal na křidýlka
...tam dej klidně ty DS09SCD, DSM44 určitě nevydrží, mám s nimi spoustu zkušeností

Corona 939MG - ty bych dal na VOP a SOP
- jsou zbytečně veliký, ale samozřejmě fungovat budou fajn. Já je mám na 3.5m Cirrusovi!
Na RCEV SOP a VOP mám v poho DYMOND D-47 a nejsem sám kdo je tam má...

...takže krom těch DSM44 zbytek v poho. Ty DSM44 jsem našel i pod jiným označením, a ten poctivější prodejce už udával těch reálných 0.6-0.8 kg/cm... :)
Poslední změna: 12. zář 2014 22:09 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. bře 2015 20:27 #14534 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Osazení stopalcovky servy
Oživím téma - na Hobbykingu se nedávno objevila zajímavá malá tenká serva pro použití v našich křídlech, servo TGY-EX5251 s plastovými převody a TGY-EX5252MG s kovovými převody. Jelikož se slepých uliček nebojím, tak jsem tuto MG variantu na zkoušku objednal.
Servo je rozměrově téměř totožné s Dymondem D60, hmotnost s kovovými převody je 12g, naměřil jsem moment serva 2,75 kgcm (mrtvý tah) při 5V napájení. Při současném (šíleném) kurzu dolaru vychází cena přibližně 250 Kč.
Z prvního dojmu na stole se těžko zjistí životnost a spolehlivost, ale působí na mě použitelným dojmem. Do stopalcovky bych ho dal hned, mám cukání ho i zkusit na křidélka do F5J.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 06:37 #14535 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Osazení stopalcovky servy
Tedy nechci rýpat, ale dát do stopalcovky 12g servo v době, kdy se ve F5J na klapkách běžně létají 9g mi přijde poměrně přehnané :-)

Jinak ale cena je zajímavá, pokud budeš více testovat, tak je podstatná hlavně přesnost jak polohy, tak zejména vracení do neutrálu a za druhé zkus ověřit, jak moc mu courá neutrál v závislosti na teplotě.

S tím druhým jsem si totiž u číňana docela naběhl - vzal jsem klon KST TGY-777MG, servo šlape perfektně, je celkem přesné a spolehlivé, jenže během soutěže abych minimálně 2x trimoval - poprvé ráno a pak odpoledne po oteplení - otevřeně mě to sere fakt hodně :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 06:41 #14536 od Martin Beseda
Nemůžou mít tuhle vlastnost cestování neutrálu i serva KST?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 06:49 #14537 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Osazení stopalcovky servy
Nemám osobní zkušenost...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 07:05 - 31. bře 2015 07:07 #14538 od Karel Mrázek
Do nové TILIE25 jsem dal tato serva: www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9446..._6kg_13sec_7_1g.html
Po nalétání několika hodin zatím absoulutní spokojenost.Napájení používám 6 V
Poslední změna: 31. bře 2015 07:07 uživatelem Karel Mrázek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 07:34 #14540 od Ivan Horejsi
Nektere spatne vlastnosti serv se sice poznají velmi brzo, ale jiné az třeba po roce provozu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 07:57 #14541 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Osazení stopalcovky servy

Tomas Hruby napsal: ...v době, kdy se ve F5J na klapkách běžně létají 9g ...(

9g serva na klapkách F5J myslím zas tak běžné nejsou, nebo mi něco uniklo?? Na křidélkách jistě.
Já nikdy neměl např. RCEK model na limitu 500g, takže 5-10g navíc na servech mě nerozhází ;) .

Tomas Hruby napsal: ... jak moc mu courá neutrál v závislosti na teplotě.

S tím druhým jsem si totiž u číňana docela naběhl - vzal jsem klon KST TGY-777MG, servo šlape perfektně, je celkem přesné a spolehlivé, jenže během soutěže abych minimálně 2x trimoval ...

Tohle se projevuje na neutrálu uprostřed dráhy, nebo na klapkách, kde je nulová poloha vlastně na jednom konci dráhy serva??

Takhle to bylo kdysi s Vigory VS12, na křidélkách bez problému (létám je dodnes), ale na klapkách neustálé cestování a nutnost trimování.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 08:06 #14542 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Osazení stopalcovky servy
No, mám to na klapce, ale zrovna u tohoto modelu moc velký ofset použitý nemám, takže "neutrál" je poměrně blízko skutečnému neutrálu, není to vyloženě tvá situace, kdy "neutrál je na konci".
Poznámka - pokud někto napíše, že mu to TGY777 nedělají, tak mu klidně věřím, u čonga se klidně mohou lišit série.

Ad 9g v F5J - ale jo, loni už to k vidění bylo na více modelech i na klapkách (u křidélek už to bylo samozřejmostí). MKS6100, občas nějaké JR, dokonce to měl Marko i na Storku, který má klapky opravdu extrémně velké. Sám s MKS6100 na klapky počítám do nového lehkého Storka, v Perfectionu jsem to dostal s "těžkými" JR189, které nehodlám měnit, ale u něj by to z hlediska výkonů serv díky menším klapkám bylo ještě jednodušší.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.347 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám