file Osazení stopalcovky servy

Více
23. dub 2015 10:59 #14742 od Martin Beseda
Známe rozměry těch konektorů od pana Hořejšího?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. dub 2015 11:06 - 23. dub 2015 11:08 #14743 od Radek Novotny

Jiří Kotrba napsal: Dosílám informaci ohledně připojení serv a jejich propojování vícekolíkovými JR konektory . Jedná se o firmu GM Electronic , na
obrázku jsou konektory 4 kolíkové označení KONPC - SPK - 4 a konektory šestikolíkové KONPC -SPK - 6 . Piny jsou ozačeny
v Kodu Pi JR dutonky a kolíky. Cena sestavy na obrázku byla cca 60Kč.


Už roky používám jako samičku přesně tyto uváděné dutinky, a jako samečka tyto:
www.gme.cz/oboustranny-kolik-s1g20-2-54mm-p832-017

na RCEV a RCEK a cokoli menšího je to naprosto dokonalé řešení.

A zásadně to PÁJÍM, i ty krimplovací, nikdy jsem s tím neměl jediný problém Na dutince pájím kablík na krimplovací plošku a izolaci normálně kleštíčkama schovám pod přehýbací plíšky B)
Poslední změna: 23. dub 2015 11:08 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. dub 2015 11:09 #14744 od Ivan Horejsi
Zname.
Prurez 12x5 mm. Když se parek spoji, vcetne pripajenych a zasmrstenych kabliku, bude jeho delka cca 40 mm.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. dub 2015 11:11 #14746 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Osazení stopalcovky servy

Martin Beseda napsal: Známe rozměry těch konektorů od pana Hořejšího?

Plast má 11x5mm.

Na MPX konektorech (stejně tak i na klasických servokonektorech se 3-mi kolíky) se mi líbí, že kolíky jsou v rozpojeném stavu chráněny v plastovém krytu před poškozením.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. dub 2015 11:18 #14747 od Aleš Krátký
Tak tak, lepší se mi zdají ty MPX

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. dub 2015 13:09 #14753 od Michal Cink
Odpověděl Michal Cink pro téma Osazení stopalcovky servy
Na MPX konektotech je bezkonkurenční výhoda " blbuvzdornost", tj. možnost spojení jen jedním způsobem. U těch JR konektorů by se to vyřešilo jak? M.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. dub 2015 16:42 #14757 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Osazení stopalcovky servy

Radek Novotny napsal: Už roky používám jako samičku přesně tyto uváděné dutinky, a jako samečka tyto:
www.gme.cz/oboustranny-kolik-s1g20-2-54mm-p832-017


Tohle používám taky, je ale nutno dodat, že po připájení se piny musí zalepit, jde s nimi v plastu poměrně volně posouvat... Osobně to většinou zalévám 5min epoxydem se spoustou mikrobalonů - z jedné strany se nalepí izolepa a z druhé strany se to zamázne tím extrahustým epoxy, výsledek naprosto v pohodě.

Ad připojování dutinek (případně i krimpovacích kolíků pokud stačí tři pinu: Musím říct, že krimpovací kleště patřily k mým nejlepším nákupům. Pájet to samozřejmě jde, ale je to v jistém smyslu dost zvěrstvo a dobře udělaný krimpovaný spoj je prostě lepší.
Jinak tam kde stačí tři piny používám raději konektory Futaba místo JR, mají takový "klíč", který omezuje riziko strčit to opačně. Jinak je to stejné jako JR, koneckonců JR do Futaby jde bez omezení, problém je jen opačně. Jsou to tyhle: www.hobbyking.com/hobbyking/store/__4313...t_EU_Warehouse_.html

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. dub 2015 21:27 #14761 od Radek Novotny
Epoxy...? Fuj, moc složité... Na ty kolíčky v samečkovi kápni vteřiňák ze strany pájení, a jsou nesmrtelně bez posuvu :)

Radši mám tu lištu s plnejma kolíčkama, protože líp drží v dutince. Origo krimpovací jsou z ohýbanýho plechu, a každý výrobce má malinko jiný tvar a rozměry, a někdy se to vyžvýká v dutince a nemá to pak ten správný kontakt... Koncept osvědčený generacemi ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. dub 2015 05:19 #14762 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Osazení stopalcovky servy
Nepochybuj o tom, že jsem už vteřiňák také pro tento účel použil "když nebyl čas" :-) Funguje, ale ten 5min epoxy s mikrobalony je přeci jen hezčí a máš to taky hned - reálně tak 7 minut práce, ze kterých to 5 minut leží a tuhne...

K té druhé části - krimpování je hlavně o cvik, taky jsem pár konektorů pěkně zmrvil, ale po naučení to prostě nemá chybu. Pájení má jednu vadu vždy (i když to uděláš dobře) a tím je vyhřátí drátu a vzlínaní cínu a chemie z tavidla dále do něj, což zvyšuje křehkost. Když to někdo udělá blbě, tak se to dále zhorší, ale to nechme stranou, protože blbě se dá i krimpovat...

JInak já ty piny z lámací lišty užívám všude, kde chci víc než tři piny v řadě. V tom případě to také raději pájím jako ty, důvod proti krimpovacím samečkům bych ale měl malinko jiný. Přijde mi totiž, že když se nechá pin jen trčet "z domečku", tak je méně stabilní atd., to vyžvýkání je spíš dáno tou nestabilitou základu, ne odchylkami tvaru. Něco jiného jsou klasické 3pin, kde je kolem další kryt pro zasunují (u Futaby navíc s tím klíčem), tam samozřejmě krimpuji, bohužel ale pro delší konektory jsem ekvivalent "domečku" nikde nepotkal.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. dub 2015 08:05 - 24. dub 2015 08:53 #14764 od Ivan Horejsi
Každý jen to svou ma za jedinou, všechny krasy světa atd.

Ja pouzivam to, co Joe, Vladimir, Paťo ... a funguje to. Uz se mi nestava, ze po sestaveni eroplanu ho zase musim rozebrat, protože jsem se spletl při spojovani konektoru.

Ty plastove krytky se servokonektoru, kterými se pripojuji serva kridelek, davam pryc. Koliky jsou tak hole a je videt, ze se kablíky opravdu spojily. Predtim mne to stalo docela dost penez. Kolik nebo dutinka se mirne vysunul, na zemi to fungovalo ale po startu slo servo kridelka nadoraz. Hvezda s F3J v tahu. Od te doby se to nestalo. Ovšem jen muj názor.
Poslední změna: 24. dub 2015 08:53 uživatelem Ivan Horejsi. Důvod: Typo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.522 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám