file Osazení stopalcovky servy

Více
31. bře 2015 11:51 #14547 od Bohumil Belan
Ja mám na stopalcovom Daidalovi na klapkách servá DS09AMD s kovovými prevodmi. Bohužiaľ nedržia neutrál, po každom lete musím prestavovať subtrim. Servá Dymond D47 na krídielkách držia neutrál bezchybne. Používam vysielač Futaba FX20, prijímač Futaba 8 kanálový R6108. Frekvencia vysielača je nastavená na MULTI.

Na Ambrozii mám na klapkách Dymond D60 a tiež musím občas nastavovať neutrál subtrimom, ale nie je to také výrazné ako u DS09AMD.

Má niekto podobné problémy týmito servami? Má význam investovať do programátoru serv Hyperion a skúsiť prestaviť centrovanie serva?

Nerobí problém to že servá Dymond sú analógové a DS09AMD sú digitálne?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 12:57 #14548 od Aleš Krátký
D47 bez problémů, D60 trimuju také

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 13:08 #14549 od Karel Mrázek
D60 u Daidala moc nedrží, nastavuji poměrně často. Navíc jsem na klapkách už dvakrát měnil převody.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 13:12 #14550 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Osazení stopalcovky servy

Tomas Hruby napsal: No, mám to na klapce, ale zrovna u tohoto modelu moc velký ofset použitý nemám, takže "neutrál" je poměrně blízko skutečnému neutrálu, není to vyloženě tvá situace, kdy "neutrál je na konci"...

Pokud pro plnou výchylku klapky používáš jen polovinu dráhy serva, tak potom se samozřejmě všechny nepřesnosti serva násobí. Já se snažím dělat přepákování na klapkách tak, abych využíval rozšířené maximum serva +/-125%.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 13:27 #14551 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Osazení stopalcovky servy

Petr Dušek napsal: Pokud pro plnou výchylku klapky používáš jen polovinu dráhy serva, tak potom se samozřejmě všechny nepřesnosti serva násobí. Já se snažím dělat přepákování na klapkách tak, abych využíval rozšířené maximum serva +/-125%.


Petře to sice máš pravdu, ale ta poznámka nemá naprosto nic společného s tím, o čem jsem psal... Já u TG777 nemám problém s přesností, ta mi naopak přijde poměrně slušná, jde jen a pouze o to "plavání neutrálu s teplotou" :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 13:28 #14552 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Osazení stopalcovky servy

Karel Mrázek napsal: D60 u Daidala moc nedrží, nastavuji poměrně často. Navíc jsem na klapkách už dvakrát měnil převody.

Daidalos má standardně páky na klapkách na spodní straně křídla - pak dostávají převody zabrat nejenom při každém přistání, ale i při rychlém sestupu na brzdách. Pokud je to správně přepákováno na horní stranu klapky, tak můžeš přistát s naplno otevřenými klapkami a převodům se nic nestane, pak hrozí spíš vylomení páky z klapky nebo ohnutí táhla.

Přílohy:
Poděkovali: Karel Mrázek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 13:31 #14553 od Jiří Veselý
Zdravím.

Mně serva nedělají žádné problémy. Kupuji většinou ty nejlacinější. V současnosti jsem do modelu 2300mm / 630g použil plast HX T 900 a o nějakém nastavování nevím. Nepoužívám bovdeny. Pevnost převodů zajišťuji velikostí páček, klapek a křidélek. Přistávat na klapky vylučuji. Při konsrukci modelu vycházím z 12mm výšky serva a celé i s páčkami schovám. Takže žádné krytky, táhla a pod. Serva lepím. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 13:36 #14554 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Osazení stopalcovky servy

Tomas Hruby napsal: ... ta poznámka nemá naprosto nic společného s tím, o čem jsem psal... Já u TG777 nemám problém s přesností, ta mi naopak přijde poměrně slušná, jde jen a pouze o to "plavání neutrálu s teplotou" :-(

Naopak si myslím že to souvisí. Je přeci rozdíl, jestli bude servo teplotně plavat např. 5° (přeháním) z využité dráhy 50° (tj. 10% nepřesnost) nebo 120° (tj. 4%).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 13:40 #14555 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Osazení stopalcovky servy
Jo takhle, ty to myslíš tak, že se díky přepákování chyba trochu zamaskuje (na chybu přímo u serva to vliv fakt nemá)... To asi jo, ale vsadím se, že bys si toho všimnul tak jako tak, cestují prostě víc, než se mi líbí :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. bře 2015 17:27 #14562 od Miroslav Mrklovský

Petr Dušek napsal: Oživím téma - na Hobbykingu se nedávno objevila zajímavá malá tenká serva pro použití v našich křídlech, servo TGY-EX5251 s plastovými převody ... Servo je rozměrově téměř totožné s Dymondem D60, hmotnost s kovovými převody je 12g, naměřil jsem moment serva 2,75 kgcm (mrtvý tah) při 5V napájení.

Jak se dá změřit tah serva?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.437 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám