file Jeti DC-16 a signál - kontrola nad modelem

Více
24. led 2018 18:50 #19796 od Tomas Hruby
Tohle fakt vypadá na nějaký blbě nastavený "highspeed" režim, něco dost podobného se děje u Futaby, když se dá na HS a připojí se starší analogové servo...
Špek je tedy ještě v tom, že se to děje jen na některém výstupu, ale to je spíš na Martina Faltička - nedá se to u JETI náhodou nastavit na různé výstupy různě?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. led 2018 21:45 #19797 od Martin Beseda

Pavel Svoboda napsal: Vyměň serva - s MKS a Futabou (serva) nejsou problémy.
Jinak na Jeti nedám dopustit DS má 4 antény .. o tom se Futabě může jenom zdát

Důvodem proč jsem tyto serva kupoval, byli parametry, cena a to, že je používá spousta lidí co znám.
MKS, to by se mi sice líbilo, ale to je jiný svět...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. led 2018 15:40 #19799 od Alois Hrabáček
Martine to nejsou OK serva. Kdysi jsem jich dostal od BigHobby a namontoval do F3J a za měsíc létání vyhodil! Za pár letů mají strašné vůle! Potvrdí Ti to i Vojkůvka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. led 2018 16:16 - 25. led 2018 16:17 #19800 od Pavel Svoboda

Martin Falticko napsal: buď přes JETIBOX, viz schéma zde:¨
www.jetimodel.com/cs/show-file/760/
Anebo v menu vysílače - Připojená zařízení - Rx - Hlavní nastavení - výstupní perioda.

Ještě dodám Jak nastavit co nejplynulejší chod serv

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 25. led 2018 16:17 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. led 2018 20:30 #19801 od Tomas Hruby

Alois Hrabáček napsal: Martine to nejsou OK serva. Kdysi jsem jich dostal od BigHobby a namontoval do F3J a za měsíc létání vyhodil! Za pár letů mají strašné vůle! Potvrdí Ti to i Vojkůvka.


Lojzo ty Corony 843MG jsou na 90% identické s Hyperion Atlas 09AMD, stojí trochu mimo běžnou řadu Corona.
Mám v některých modelech "originál Hyperion", jinde 843MG a nepozoruji rozdíl.
V F5J jsou docela přijatelné u lehkých modelů na ocasky a křidélka, na klapky mi přijdou slabé i u lehoušů. Popravdě jak píšeš o F3J, tak tam mi přijdou (i originální Hyperion) poddimenzovaná, při výstřelu po vleku musí mít docela problém.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. led 2018 23:42 #19802 od Martin Beseda
To je zvláštní. Proč serva dnes chodí v pohodě a před pár dny tomu tak nebylo. Ani tenkrát a ani dnes jsem to nezkoušel jednou, ale opravdu několikrát. Dnes je trápím už cca hodinu a vše je ok.
Jinak jsem zkusil změnit to nastavení z odkazu od Pavla Svobody. Chod serv se zjemnil a zklidnil. Dnes ale chodí normálně před tím nastavením i po něm. Žeby počasím? :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. led 2018 08:17 #19803 od Pavel Svoboda
Opravdu ty serva ... po nekolika cyklech se očistily potenciometry a začlo to chodit.
Jinak názor, že je něco na 90% stejné je správný, ale právě tech 10% je rozdíl.
Přirovnám to k tomu čemu rozumím (alespoň si myslím : - ). Kotel Vaillant a Protherm jsou také na 90% stejné, ale Vaillant má díly mosazné a Protherm je "vysokopevnostní kopozit" - čti plast.

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poděkovali: Robert Jicha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. led 2018 09:33 #19805 od Martin Beseda
10% může nakonec být cena modelu. Na kolik si ceníte své letedla? Já na hodně a levné-"nespolehlivé" serva mi zato nestojí. Pokud by chodili od začátku dobře, neváhal bych. Ale jakákoli chybička v provozu mi říká, dej je do menšího modelu a do F5J kup lepší. Je pravda, že další půl hodinové testování, proběhlo bez jakéhokoli problému. Fungují.
Aby nakonec levné sorvo, nebylo to nejdražší...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. led 2018 17:37 #19807 od Tomas Hruby

Pavel Svoboda napsal: Opravdu ty serva ... po nekolika cyklech se očistily potenciometry a začlo to chodit.
Jinak názor, že je něco na 90% stejné je správný, ale právě tech 10% je rozdíl.


Když já to spíš myslel tak, že jsem tak na 90% přesvědčen o tom, že ta serva jsou stejná úplně (ze stejné linky atd).
Nebylo to míněno tak, že je stejných 90% dílů a 10% odlišných, šlo o tu pravděpodobnost celkové shody (a uznávám, že jsem to napsal nejasně).

Ad očištění potenciometrů - tohle zrovna jako chybu nevidím, to už se mi stalo u tak široké plejády serv, že to beru jako víceméně normální. Je to typické po zimě, když model pár měsíců leží - celkem často se po prvním jarním zapnutí některá serva chovají "divně", ale stačí s nimi trochu zacvičit a jsou OK. Asi nějaká oxidace dráhy potenciometru či podobný "špek" :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. led 2018 09:03 #19808 od Pavel Svoboda
On ten Protherm se také vyrábí na stejné lince jako Vaillant ... : - )

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.509 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám