file Jumper T-pro nebo commando 8

Více
30. lis 2022 19:51 #25060 od Aleš Krátký
Prďme ne elrs, bavme se o joypadu a 4v1 klasické letecké vysílací - přijímací technologii. Viz např právě radiomaster zoro u horejsiho

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2022 20:15 #25061 od Dan
Odpověděl Dan pro téma Jumper T-pro nebo commando 8
Jen jednu poznámku k pwm desce Matek.Konektory nejsou osazeny takže budou trčet tam kam ty chceš nebo tam budou rovnou zapájené servokabely nebo serva přímo bez konektoru.Jak je libo.Znovu opakuji že ELRS není v současné době plug and play....a prdíme na to. :)Potrvrzuji to co psal Tomáš.Vybrat dobrý Rx pro 4in1 Zorro je skoro nemožné.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2022 20:51 - 30. lis 2022 20:51 #25062 od Tomas Hruby
U toho 4-in-1 vcelku ujdou AFDHS2A RXy Flysky, ale je to opět o výběru - rozumně velké jsou dva, ale to jsou jen 6ti kanály, pak naopak moc velký 10ch. Jinak asi ten S-FHSS 8ch od Radiomasteru, ale zase - létat s tím F5J ani slušnější RCEV bych ani s jednou z těchto variant fakt nechtěl :-(
Na různé poletuchy klidně, sám nějaké ty Flysky RXy mám a s 4-in-1 modulem používám, ale tam opravdu nelétám kilometr od sebe s celouhlíkovým modelem...
Poslední změna: 30. lis 2022 20:51 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. pro 2022 08:40 #25063 od Aleš Krátký
Tome, možná tomu nerozumím, ale proč prostě nemůžu použít toto :



Nebavím se o F5J, ale o RCEV kde se nelítají žádné hrůzy.

Neříkej mi, že nikdo nelíta s Radiomastery TX a 4in1 RX, to se mi nechce věřit :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. pro 2022 09:36 #25064 od Petr Slezák
Aleši, tenhle přijímač lítám několik let v F5J Já k plné spokojenosti a spolehlivě.
Mám Jumper T16 s multimodulem. Dále mám v F5J a RCEV tyto od Frsky :)

emotors.cz/cs/prijimace-frsky/5010-frsky...-24ghz-prijimac.html

emotors.cz/cs/prijimace-frsky/5066-frsky...-24ghz-prijimac.html

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. pro 2022 10:02 #25065 od Tomas Hruby
O tom Radiomasteru jsem psal výše - klidně ho použij, ale pak si nestěžuj... Já jsem taky nějakou dobu s Futabou užíval Orange klony, ale po několika nepříjemnostech jsem k tomu hodně vychladl.

Sorry, ale tohle je debata naprosto o hovně, ty prostě máš "dobrý nápad", který jen chceš od někoho potvrdit a víc tě nezajímá. Fajn, teď ti to potvrdil Petr, tak si to kup a neřeš, třeba budeš mít štěstí...

Musím říct, že potom, co jsme za letošní rok prožili s Radkem (ale třeba i s Duchym a dalšími) jsem v otázce RC výbavy hodně napruzený. Ono při létání víc na hraně a v horších podmínkách selhává i Futaba, JETI a další věcí, růst rušení v tomto pásmu je naprosto šílený (objevují se potíže, které jsme před pár lety naprosto neznali). Tak se tady už nějakou dobu "bavím" experimenty jako třeba FrSky X20 v plně duálním dvoupásmovém Tandem režimu, vedle toho sleduji i ELRS (což je koncepcí modulace úplně jiná než je na 2,4GHz dosud obvyklé - LoRa s DSP) a další věci. A omlouvám se, ale tohle mne opravdu nevede k sebeméně pozitivnímu postoji k představě, jak "v pohodě stačí lowend za pár stovek" :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. pro 2022 10:07 #25066 od Aleš Krátký
To není diskuse o hovně, to je diskuse na téma : co k sobě bude pasovat aby to vůbec fungovalo.

Né každý tomu věnuje tolik času jako ty Tome, a tak se raději ptám zda je to vůbec technicky možné.- A to, že Radkovi něco občas ruší je pro 99% smrtelníků informace docela k ničemu, protože se nikdy nedostanou do podmínek jako Radek :-D

Ok, takže na to moje lítání to tedy je použitelné. To mi stačí.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. pro 2022 12:13 #25067 od Ivan Horejsi
Jsem v blbé situaci. Nechci povykovat jako Alza panáček a samozřejmě ani hanět.
Jen fakta. Co se vám nelíbí, nečtěte :-)
První byly vysílače Jumper. Měly některé nedostatky (jako všechno nové) ale hlavně - komunikace s výrobcem nebyla moc dobrá.
Odštěpením vznikla značka Radiomaster. Nejde o prostý rebranding.
Postupně vznikaly vysílače: T16, T12, T8, Zorro, T16V2, T12V2. Snad jsem na něco nezapoměl.
Pro nás je rozhodující, zda chodí reklamace. Nechodí.
Chytřejší budeme tak za 3 roky. Vyjádření "pak se nediv" jsou předčasná.
Velkou výhodou je, že vysílače používá spousta dronařů, kteří vlastně fungují jako betatesteři (oni říkají "ovladače"). My lítáme, oni mlátí do země.
Na konci popisu T16 i jinde je seznam protokolů. Nemá smysl překládat, měni se.
Nové přijímače V2 umí D8, D16, S-FHSS. Je dobré spojení doladit - viz manuál.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. pro 2022 13:11 #25068 od Tomas Hruby
Ivane, jedna faktická připomínka - ta argumentace dronaři je poněkud fail, protože oni do toho nacpou perfektně fungující Crossfire, Ghost či nově ELRS (pro drony prostě nemá chybu) a vysílač jim reálně slouží jen jako "joystick", v programu taky nemají skoro nic (v klidu na zemi občas využijí LUA pro setup). Tohle je naprosto v pohodě, taky občas racecoptery létám, ale je to z hlediska požadavků na rádio někde úplně jinde, než letadla (ani nemusíme jít do extrému s F5J). V něčem je to extranáročné, ale v něčem naopak až primitivní...

Problém je spíš v tom, jak se chová 4-in-1 modul s normálními RXy a tady sorry, ale úplně přesvědčivé to není. Zcela správně upozorňuješ třeba na to doladění u CC2500 modulu (naokraj by mne zajímalo, kolik procent zákazníků to fakt udělá :-) ), ale občas to kolísá i mezi RXy. Je to pořád dokola - dobře to funguje na rozumné vzdálenosti, kde má spojení rezervu ale jakmile se dostaneš do hraničních situací, tak pak se každý nedostatek najednou projeví.
Nepřeju nikomu nic špatného, ale jsme zkrátka v diskusi, kde se nejvíc řeší RCEV a F5J a tam se prostě o limity zakopává a ve spojení s tím skutečně se horšícím stavem v pásmu 2,4GHz bych to nepodceňoval. Třeba u RES s minimem uhlíku a menší vzdáleností letu neřeknu ani slovo a klidně bych to třeba s FS-iA6 létal, ale tím se bohužel nekončí... A sorry, ale opravdu to není jen o tom, že "Radek je extrém"... Sám jsem proti němu starý a slepý (o pilotních kvalitách nemluvě), ale ve vzdálenostech hodně nad 500m se při soutěžích vyskytuji dost běžně a ani mi to nepřijde nějak divné.

To "pak se nediv" bylo cíleno právě na tyto situace, to nebylo o poruchovosti atd...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. pro 2022 13:51 #25069 od Dan
Odpověděl Dan pro téma Jumper T-pro nebo commando 8
Mě už dnes 4in1 nějak moc nedává smysl.Třeba pod Nrf24L je použitelný jen Assan a zbytek jsou hračky.Některé protokoly nejsou ani pod svým čipem a jsou emulovány CC2500.Pelikánův FHSSV4 má jen jedno ID Tx takže když se na ploše sejdou dva a zapnou to tak je rána.Jak píše Tomáš.Jednoznačně číst návod a ten není moc často aktualizovaný takže s novým firmware nemusí sedět návod.Když multiprotokol tak dle mě stačí jen CC2500 a orig. Rx Frsky.Na zbytek mám SX1280/1281. :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.383 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám