file Velký model od LS

Více
29. zář 2009 06:33 #220 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Velký model od LS
Už se "trochu" polepšili - viz fotku v http://www.rcex.cz/?p=380 .

Ale i tak jsou ty trupy moc "bachraté", ale udělat trup na míru je celkem jednoduché (trubku od Ivana Hořejšího a gondolu na polystyrénovém kopytě). Tedy, další cesta k velké elektře je křídla od Siria (Siriuse?) a trup vlastní :) .

Honza

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2009 08:49 #223 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Velký model od LS
Když jsme tak u toho - neviděl jste někdo v reálu tuto novinku od Topmodelu: http://www.topmodelcz.cz/index.php?&des ... il&id=4480 ? Je to sice jen 2,5m, ale na pohled to vypadá docela hezky...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2009 11:10 #225 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Velký model od LS
Tomáši, nevím, podle mě je trubka jako nosník "zvěrstvo". A těch rozbitých Siest už jsem také pár viděl, i když asi nebude trubka jako trubka. Tedy, dle mých zkušeností (s Adrianou) a pozorování mají modely od Topmodelu "strukturální problémy" a ve mě ta Avia (krásné jméno!) důvěru nebudí. Ale kdo ví, třeba se polepšili, ale na MH nebudou, aby si to člověk mohl osahat :-)
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2009 14:04 #226 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Velký model od LS
S Honzou částečně souhlasím, i když na Siestu nedám dopustit, pro rozpětí Avie opravdu vypadá ta jedna trubka ve středu křídla dost chatrně. Ovšem vzít Avii ARC, střed křídla doplnit uhlíkovým D-boxem, klapky předělat na konstrukční a celé pak potáhnout Icarexem, to už by bylo na létání. Otázkou zůstává jestli pak ten ARC polotovar za 5k není drahý...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2009 15:15 #227 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Velký model od LS
Dostalo se mi informace, že Avia má trubku punčoškovou - to je přece jen dost rozdíl proti té u SIesty...

Pro Petra - je fakt, že zlomených Siest pár k vidění bylo, údajně hlavně v některých sériích byly velmi mizerné trubky. Pokud máš štěstí na nějakou dobrou, tak ti určitě poslouží dobře. Druhá rada k Siestě - některé kusy (včetně mého) nemají v trubce zarážku pro spojku, což je průser, protože vím o jednom kusu zlomeném na 100% proto, že jaksi při spojování trubka zalezla do křídla a v druhé půlce jí byl jen malinký kousek :roll: Řešení je snadné - prostě se trubka do jedné půlky křídla zalepí a je klid (u mé jsem to taky udělal).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. zář 2009 16:37 #228 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Velký model od LS
Moje Siesta má taky punčochovou trubku (myslím že 8/7mm), spojku jsem zalepil a křídlo vůbec nerozebírám, takže vše OK.

Ale měli bychom se vrátit k tématu - velký model od LS - nebo založit nové vlákno "Jaký ARF model doporučujete"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.263 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám