file Motor MIHO

Více
14. úno 2012 22:57 #6503 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Motor MIHO
Napsal jsem to už několikrát, ale zopakuji to znovu. Jsem velký zastánce výškoměrů a F5J, ale nerozumím tomu, proč by se měla takhle radikálně měnit kategorie RCEK, která je vlastně stále ještě na začátku rozvoje a kterou lítá spousta lidí. Od začátku je to koncept VMR, tak to tak zachovejme. Komu se to honění motorů nelíbí, má příležitost v F5J (klidně i s dvoumetrovkou), a pokud někdo touží po malých výškoměrech, použijme k tomu RCEJ... už jenom kvůli tomu jéčku v názvu ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2012 09:29 #6505 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Motor MIHO
Petře, samozřejmě to tak zůstane. To jsou jen různě dlouhé periody, kdy se "náš problém" dostane na přetřes. Já napíšu něco, ty napíšeš něco a pak ještě asi dva lidi a to je ten celorepublikový zájem něco řešit, popř. navrhnout změnu.
To, že se do toho opět pouštím (zatím je jedno jak) je jen rekognoskace terénu, jestli náhodou už modelářský dav názorově pokročil, či je tady status quo. Stále platí to druhé. Nekomentuju jestli je to dobře, nebo ne.

A ještě poznámku pod čarou. Týká se tvého návrhu.
Pokud bysme chtěli plechovky změnit na výškoměry, tak by to 100% neprošlo na Svazu. Měnily by se naprosto radikálně základní parametry a vznikla by vlastně nová kategorie. Mám na mysli motor, převodovka, výškoměr a vůbec celá filozofie kategorie. Toto píšu na základě mého dotazu na KLeM ČR.

A ještě poznámka pod druhou čarou.
U nás sice svítí slunce jako blázen, ale jdu řešit na dvorek sněhovou kalamitu, protože přes noc napadlo asi 2,3 cm a jsme z toho zoufalí. :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2012 10:47 #6506 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Motor MIHO

Petr Dušek napsal: má příležitost v F5J (klidně i s dvoumetrovkou),

Úplně jsem zapomněl s tebou nesouhlasit. Tohle řešení je sice řešení, ale .... :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2012 12:49 #6508 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Motor MIHO

Jiří Veselovský napsal:

Petr Dušek napsal: má příležitost v F5J (klidně i s dvoumetrovkou),

Úplně jsem zapomněl s tebou nesouhlasit. Tohle řešení je sice řešení, ale .... :(


Tak naokraj - pokud moc nefouká, tak může být použití lehkého RCEK proti F5J i výhodou - lépe se s ním přistává, snáze vytočíš malé bubliny nad zemí atd. Problém nastane za větru, pak je samozřejmě velkým omezením menší schopnost odkroužit dále po větru atd. Nicméně pokud nebude počasí nějak vyloženě katastrofální, tak rozhodně nebudeš s RCEK na F5J akci za blbce a čas od času můžeš "velkým ptákům" i dost zamotat hlavu...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2012 14:04 #6509 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Motor MIHO

Tomas Hruby napsal: čas od času můžeš "velkým ptákům" i dost zamotat hlavu...

No, Tome, já teda určitě ne. Já bych spíš potřeboval nějakého autopilota, ale to prej není povolené.... ;)
Jsme dost OT.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2012 22:24 #6512 od Tomáš Brodský
Odpověděl Tomáš Brodský pro téma Motor MIHO

Petr Dušek napsal: Napsal jsem to už několikrát, ale zopakuji to znovu. Jsem velký zastánce výškoměrů a F5J, ale nerozumím tomu, proč by se měla takhle radikálně měnit kategorie RCEK, která je vlastně stále ještě na začátku rozvoje a kterou lítá spousta lidí. Od začátku je to koncept VMR, tak to tak zachovejme. Komu se to honění motorů nelíbí, má příležitost v F5J (klidně i s dvoumetrovkou), a pokud někdo touží po malých výškoměrech, použijme k tomu RCEJ... už jenom kvůli tomu jéčku v názvu ;) .


Ja nerikam ze se ma zmenit RCEK na vyskomery, pouze se mi libi myslenka soucasnych RCEK letadel s vyskomery, jak se to bude jmenovat je mi celkem sumak. Pokud by se tato kategorie uchytila, rad bych ji nejen lital, ale take ji u nas poradal, jenze to ma zminovane omezeni +-2m rozpeti, velke F5J se k nam pri rozumne bezpecnosti vsech zucastnenych a alespon 5 startovistich na plochu proste nevlezou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.358 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám