file ELAN od Reichard Modelsport

Více
31. led 2010 16:17 #1256 od Zdeněk Netopilík
Ahoj,taky se pripojim,stavebnici mam uz doma a zacinam schanet vse potrebne ke stavbe.
Kvalita stavebnice je primerena cene,akorat me mrzi,ze jedna klapka je trochu skroucena a nevim si rady jak to spravit.
Kridelka a klapky jsou vyrobeny z balzove preklizky /3vrstvy/a moc nechapu jak je mozne ,ze se to krivy? Zdeněk.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. úno 2010 16:05 #1259 od Lumír Honěk
Regulátor tam mám Mystery 40A SBEC a pokud jde o serva, tak všeobecně s něma mám furt nějaké problémy, ale 55-ky jsem použil poprvé, takže zatím nevím... :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. bře 2010 18:58 #1487 od Martin Horák
Tak jsem mluvil s panem Čečetkou ,což je technik pro Hitec a říkal že serva Hitec 55 jsou v dnešní době už v pohodě .Dříve neměli odrušené motory a obecně měli problém s motory v servu. Po stížnostech na tento nedostatek výrobce začal dávat jine nebo upravené motory a hlavně je odrušil. Takže jsem použil do nového éra RCEK 4 serva 55 a asi po deseti startech se jeví v pohodě. Martin Horák

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. čen 2010 08:23 #1896 od Boris Menšík

Lumír Honěk napsal: Po zralé úvaze, co si pořídit na příští rok do kategorie RCEK, jsem se rozhodl pro model Elan od Reichard Modelsport viz. zde http://www.reichard.cz/modely/elektrovetrone/elan/
A tak ho konečně mám hotový a připravený k letu...jen počasí zrovna nějak nepřeje...
[attachment=0:16s4zfvx]<!-- ia0 -->Elan.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:16s4zfvx]


Dobrý den.
Jak Elan létá? Můžete napsat své poznatky? Děkuji a přeji pěkný den. Boris

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. čen 2010 06:54 #1915 od Lumír Honěk
Taky zdravím. I když je téměř polovina roku, moc jsem toho zatím neodlétal (máme tady hezky asi pět dnů, předtím pořád lilo a bylo zima a vůbec neletové počasí), takže úplně přesně nevím. Zatím jsem s Elanem spokojený i když na mých výsledcích to moc není vidět, ale to je o taktice létání :oops: . Elan je pohodový, nezáludný i ve větru má solidní pronikavost...v této chvíli musím říct, že dobrá volba :lol: . Přeji hezký den. L.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. pro 2010 17:19 #3095 od Radek Kaplan
Dobrý den,

jsem zde nový, díky Petrovi Šrámkovi z Chotěboře jsem začal koketovat s RCEK. Letos v Chotěboři na RCEK jsem to zkusil s Q10.1 s motorem Turnigy 2826/1350 ... ehm ... a NEBYL jsem úplně poslední ...

trošku se v létání hledám, létám s kdečím, například létám i ACES combaty ale ... TAKY nejsem poslední ...

říkal jsem si že by ale člověk měl chtít něco málo více než "jen nebýt poslední" a tak jsem si říkal že upgraduji vercajk ...

v první řadě je to přehození motoru do Q10.1 za Turnigy 2826-1650 nebo 1950 - mám oba uvidí se jak to pošlape ... určitě na pohodový létání s kamerkou to bude super ... chudáček Q10.1, takhle dopadla ...

ale teď k tématu ELAN od Reicharda ...

protože jsem pochopil že Q10.1 je jistě dobrý model, jeho síla byla spíše v kategorii RCEJ ... přesto si myslím že může pořád posloužit v bezvětří ... tak jsem se rozhlédl a v RC manii přečetl test na ELANa : protože p.Reicharda znám osobně, mám i např jeho Proximu II tak jsem si nechal ukázat ELANa ... no láska na první pohled ... musím říct že mi model padl do oka, průhledná folie na balzovém potahu působí velmi hodnotně ... Ježíšek už ELANa má pro mě ve skříni a teď co s tím dále ... ? ? ?

no v první řadě jsem se rozhodnul že to tentokrát postavím z trošku kvalitnějšího železa :
AXI 2208-20 ( nejleší cena je asi u Kostky, ne ?)
regl PowerHD 40A s 4A BECem ( nebo to samé pod názvem Mystery )
to je už jasné ...
ALE ... jaká serva ?
v Q10.1 mám např na výškovku HS55, na směrovku HS50 a na křidélka VIGOR VS-12M
a právě tato serva VIGOR mě docela leží v hlavě ... na klapky se jich nebojím, ale na křidélka ? často slýchám že nedrží středy atd, mě tedy nikdy nezklamaly, potřebuji 4 kusy, na radu kamaráda jsem jich vzal více a všechny se mi jeví dobrá ( ale vyberu samozřejmě ty 4 nejlepší ) ... NEBO ? vzít X-31 ? no upřímně se mi moc nezamlouvá cena ! nebo byste dokázali poradit "rozumnou možnost koupě"? jo a směrovka výškovka - tam dám něco okolo 9g kvalitnějšího ...
a teď ještě něco zásadního co jsem vůbec nikdy do takovéto podrobnosti neřešil - kužel, trámec, listy ... ( co ? kde ? za kolik ? )

díky za pomoc ... Ježíšek totiž potřebuje ještě na poslední chvilku nějakou inspiraci ...

LETU ZDAR ! ! !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. pro 2010 18:08 #3096 od Zbyněk Smola
Ahoj, též si myslím že Q10.1 naztratila konkurence schopnost za určitých podmínek, bphužel tyto podmínky jsou na cca 5% závodů. K servům, ty vigory mám a měl jsem kdoví co, ale na tom že nejsem tak bohatý abych mohl kupovat levné věci v tomto případě něco je. Nakonec jsem skončil u Gws, a jistě to není konec. Osvěčené DYMONDy D60 a D47 by stály za vzkoušení, ale ta cena. A nebo Atlasy. Motor Axi a nebo Tgy1900 vyjde výkonově +- stejně jenom je nutné mít šťastnou ruku při objednání z HC. Doporučení pokud to má být závodní éro šetři váhou kde jen to jde a počítej že do větru to moc nebude.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. pro 2010 11:26 #3097 od Jiří Kotrba
Zdravím do fora k Elanu : dnes jsem ho dokončil- originál ve stavebnici má malou až titěrnou směrovku z
plné 3mm balzy , VOP má úzké 2cm kormidlo ,kvůli pylonu se zmenšila plocha pro umístění avioniky rád bych Vám poslal fotky z Picasa, ale nevím jak je sem na Stoupák poslat - viděli by jste mojí verzi.
Jinak křídlo má 2x X31 ( Kř) a 2x Vigor-12M ( Kl), dále VOP/SOP má HS-55, regulátor40A/BEC 4A ( typ nevím- poslal mi R.Novotný) , v záloze mám reg. Mytech 40A/ BEC 5A od Emotors.Stř. motor je TGY 1900Kv a vrtule Aeronaut 10x6", kužel 30mm Turbo od Pohodaletu.Jsem rád, že je nás víc s Elanem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. pro 2010 15:20 #3099 od Radek Kaplan

jiri kotrba napsal: Zdravím do fora k Elanu : dnes jsem ho dokončil- originál ve stavebnici má malou až titěrnou směrovku z
plné 3mm balzy , VOP má úzké 2cm kormidlo ,kvůli pylonu se zmenšila plocha pro umístění avioniky rád bych Vám poslal fotky z Picasa, ale nevím jak je sem na Stoupák poslat - viděli by jste mojí verzi.
Jinak křídlo má 2x X31 ( Kř) a 2x Vigor-12M ( Kl), dále VOP/SOP má HS-55, regulátor40A/BEC 4A ( typ nevím- poslal mi R.Novotný) , v záloze mám reg. Mytech 40A/ BEC 5A od Emotors.Stř. motor je TGY 1900Kv a vrtule Aeronaut 10x6", kužel 30mm Turbo od Pohodaletu.Jsem rád, že je nás víc s Elanem.


ahoj, stačí když sem někam písneš odkaz, mrknu na to tam ... díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. pro 2010 21:52 #3101 od Petr Dušek

jiri kotrba napsal: ...vrtule Aeronaut 10x6", kužel 30mm Turbo od Pohodaletu...

Pozor! 30mm kužel má rozteč trámce 34mm a s ním je Aer. vrtule pod limitem 250mm. Doporučuji kužel průměr 34 s trámcem 38mm, buď provedení klasik http://www.pohodalet.cz/product.php?id_product=47 nebo turbo http://www.pohodalet.cz/product.php?id_product=95

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.456 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám