file ELAN od Reichard Modelsport

Více
06. pro 2010 19:57 #3114 od Radek Novotny

- kdyby mi vysadil ten MMG -40AdMax BEC 4A tak co dál? Dnes jsem vyzvedl (jako náhradní) MTA 40A-SBEC

No, když neuděláte pořádnou čenichovku do hlíny, tak nevysadí, no a když uděláte, tak je normálně mívám na prodejně skladem... Jinak ten 40A je max. proud 30s, jinak je to 33A regulátor. Teď jsou pod označením MMG -33AdMax BEC 4A.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. pro 2010 08:47 #3135 od Radek Novotny

Jiří Veselovský napsal: ...Mě by zajímala váha toho kuželu v porovnání s Pohodaletem. Na obrázku to vypadá, že tam je nějak moc materiálu.


http://www.montymodel.com/index.php?men ... a_strana=1

Zváženo, ten co je na e-shopu pr. 34mm je jen o cca 1.5g těžší než ten od Pohody, takže téměř stejné... Váženy oba kusy bez čepů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. bře 2011 12:37 #3581 od Jiří Kotrba
Čenichovka , nebo přiblížení a soutěžní přistání " a la " RCEK ?
Včera jsem zalétl ELANa na Velké Dobré a ve snaze přistát na "bod" jsem po vysunutí AIRBRAKE na
přiblížení ve výšce cca 4m narazil do země pod úhlem asi 30'.
Výsledek: prasklá kabinka na po obou stranách trupu v zadní části jejího konce.Motor TGY(hřídel)netknutý
a motorová přepážka netknutá, turbokužel a vrtule bez šrámu.Pro příště si to v tom kritickém
místě sám zesílím a nemá cenu vážit gramy.
P.S.Klapky jsem zatím musel vypnout , bez KL je let OK. Při zapnutí KL to jde doleva - jedna KL je od
výroby zkroucená do vrtule ´+ 1mm - 1mm.Lítal jsem s vytrim. SOP cca 10" doprava.Hrůza zálet.
See you later navigator . !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. dub 2011 10:19 #3714 od Radek Kaplan

Lumír Honěk napsal: VOP a SOP HS55, křidélka X31, klapky Vigor VS-12M a motor Dualsky 2826 CA 12 kv1450.


a jakou máš baterku ?

mě to s Pohoda 30mm + Graupner 10x6 + 2xVigor VS-12M ( klapky ) + 2xDymond D-47 (X31 - křidélka ) + 2x HXT900 ( směrovka a výškovka ) + AXI 2208/20 + regl JETI Advance 40 PRO SB HS + 7 kanál Assan s 2xdlouhou anténkou a s Turnigy Nano 2S1 1300mAh hmotí cca 595g

mělo to 585g ale strašně nepohodlně se mi zapojovaly 4 servová křídla takže tam je ještě 2x Multiplex konektor ...

subjektivně nejtěžší je ten regl ale chci mít na 6 serv jistotu ...

je to hodně nebo málo ? nevím, myslím že tak v relaci k danému modelu ...

zálet snad ještě tento týden ... o víkendu ... :shock:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. dub 2011 11:34 #3715 od Lumír Honěk
Hyperion VXG3 1100mAh 35C

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. dub 2011 15:00 #3718 od Radek Kaplan
Takže v mezích možností jsem v relaci, když máš s 1100mAh 580g a já s 1300mAh 595g

tedy doufám

jen v Nesvačilech jsem mluvil s panem Reichardem starším - měl tam novinku :

Reichard Magic ( doufám že je to konečné jméno )

půdorys křídla jako Maxx ale křídlo vcelku a prý ještě nějak modifikovaný profil, trup bez pylonu, letovka lehce okolo 500g - krasavec ...

uvidím, mám políčeno na lepší model a toto je krásnej kousek, uvidíme co se bude dít o mých narozeninách

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2011 09:22 #3726 od Jiří Kotrba
ELAN po 4x letu na Kladně :
Oprava lamin. prasklin po obou stranách gondoly před pylonem, jinak O.K.Kdo začíná vysunutí brzd a učí se
to jako já -- s odhadem " rychlost při přiblížení/ úhel vysunutí brake" , tak bych si to tam asi předem zesílil
ale to už k tomu patří.Současně s opravou gondoly jsem vyměnil Vigory 12MG za D60.Poslal Šagat od Reich.
spolu se zápustnými podložkami M4 a M3 na křídlo.Laminát pylonu jsem provrtal a mám uchycení křídla
polyamid. šrouby M4 a M3.Uchycení kovovými šrouby za 3 závity na pylonu křídla -- to ne. Použití pylonu
u ELAN-a je velká výhoda - klapky nepřijdou do styku - když je nestihnu při dosedu zavřít.
Pohon a avioniku kterou uvádíte výše, máme přibližně shodnou- na kuch. váze je to plně osazené cca 600g.Vigory se na KL neosvědčily pořád to ujíždělo , na KŘ u Relax-u a Rurikatě a E-Treneru Vigory mám , ale na brzdách KL to nešlo, tak tam mám D 60.(vyčuhují o 1mm) pod krytkou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.386 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám