file ELAN od Reichard Modelsport

Více
06. pro 2010 08:29 #3103 od Jiří Veselovský
Doplnil bych Petra o to, že Honza Dvořák (Pohodalet) umí udělat kužel průměr 30 mm s trámcem 38 mm. Jinak bacha na kužely se šroubkem vpředu, určitě nemají bezpečný poloměr 5 mm.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. pro 2010 09:41 #3105 od Jiří Kotrba
Dík za info, Turbo kužel od Pohodaletu 30mm jsem minulý týden koupil od p.Vaňoucha a je s vrtulí Aeronaut 10x6" pod limitem na 245mm. Ale to nevadí na Relax II ( nová konstrukční VOP/SOP a TGY 1650) a na Excel-u jsou Turbo Ph. 34mm OK. Tak se to může na soutěži mezi sebou prohodit.Mám navíc ještě
jeden Turbo 34mm na hřídel 4mm ( dříve Python 100 Čemech), ta se pokusím sehnat novou vnitřní část
na hřídel 3,17mm.Zdravím J.K.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. pro 2010 10:46 #3106 od Jiří Veselovský

jiri kotrba napsal: Dík za info

Jiří, já bych ty informace kolem kuželů Pohodalet (s Honzou Dvořákem spolupracuji víc jak deset let) ještě trochu "učesal".
Nejběžnější průměr kuželu je asi 30 mm, ale chybu můžeme udělat v délce trámce. Jak už bylo zmíněno, tak trámec 36 mm s vrtulí AE 10/6 nevyhovuje. Pokud ho nahradíme trámcem 38 mm, tak jsme těsně za hranou, protože by to mělo ukázat 251 mm. Kdo nechce mít nervy, může použít trámec 40 mm a je v pohodě.
Průměry kuželů 32, 34, popř. 36 mm vyžadují volbu trámce podle toho, aby se nám dovřela vrtule k trupu po vypnutí motoru. Rozměr trámce nesmí být úplně nafest a tím se také dostaneme do povolených průměrů vrtule.
Co se týká kleštin, tak při jejich změně do jednoho kuželu bych byl opatrný, protože ne pokaždé je kónus na kleštině a kónus v trámci ve shodě. Ono to bude držet, ale dural se zakusuje a je někdy problém takový kužel sundat. Pomůže ho lehce máznout čímkoli na stykových plochách.
Ještě k vrtulím. Výše popsané je s vrtulí AE 10/6. Úplná tragédie je vrtule RFM 10/6. V Rakousku asi mají nějaký jiný metr (nebo jinou metodiku měření), protože tato vrtule vyhovuje s trámcem až (asi!) 40 mm. Listy jsou o viditelný kus menší, než AE. Graupnerovy vrtule nevím, nezkoušel jsem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. pro 2010 11:24 #3107 od Radek Novotny
Grupnerky 10x6 jsou delší, a jsou v pohodě v limitu 250mm na trámci 30mm. Mám je taky na jednom modelu.

Jinak kužely o průměru 30mm a 34mm mám možná i skladem s trámcem 39mm ;)
http://www.montymodel.com/index.php?men ... id_menu3=0

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. pro 2010 12:33 #3108 od Aleš Krátký
ale,ale .. 39 , to je haluz :) kdo to vyrabi? zrovna jsem taky shanel par kousku

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. pro 2010 13:09 #3109 od Radek Novotny
Měla to být rozteč 40-ka, ale po změření je to 39mm... Takže naprosto dokonalé a pravidlům v pohodě vyhovující... :ugeek:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. pro 2010 13:50 #3110 od Jiří Veselovský
Tak já ještě doplním, aby info bylo kompletní.
K mání je také francouzský turbokužel od Topmodelu, katalogové číslo 1837, se "Z" trámcem. Je to vymakané, hezky to vypadá, ale rozteč otvorů v trámci je pouhých 36 mm, což je málo. Na plechovky to bylo super.

Radek Novotny napsal: Měla to být rozteč 40-ka, ale po změření je to 39mm... Takže naprosto dokonalé a pravidlům v pohodě vyhovující...

Tak tohle Aleš shání už kolik měsíců. Mě by zajímala váha toho kuželu v porovnání s Pohodaletem. Na obrázku to vypadá, že tam je nějak moc materiálu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. pro 2010 13:54 #3111 od Aleš Krátký
ales neshani,ales sehnal :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. pro 2010 16:31 #3112 od Jiří Kotrba
Od turbo kuželů k stř.reg. s SBEC 4A až 5A to je teď otázka :
- kdyby mi vysadil ten MMG -40AdMax BEC 4A tak co dál? Dnes jsem vyzvedl (jako náhradní) MTA 40A-SBEC
5,5V/5A , váží 43g. a do ELAN-u se nevejde , možná někam pod pylon k Rx.Na kterém webu máte Power
HD 40A s BEC 4A jsem zatím nenašel.
Ten od výše uvedený od MMG je vynikající- má vestavěnou LED indikaci brzda ON/OFF (modrá) a druhá LED indikuje nastavení předstihu motoru (červená).Zjednodušené prog. pouze plynem.
Turbokužel na Elana se může přenést z Relaxe , nebo z Excela , tam mám 34mm na kl.3,17 mm s Aeronaut
10x6" je to 250mm u obou.
Dnes jsem uložil nastavení Elan-a do Aurory 9, kromě KL., krátké prodl. kablíky od serv klapek u Rx označené na protikusu " Germany " nešly zastrčit do českých JR konekt. na křídle.Kde jsem je sebral nevím.Takže klapky až zítra.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. pro 2010 18:25 #3113 od Zbyněk Smola
U nás prodává např. Kostka.
http://www.powerhd.cz/index1.html

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.420 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám