× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

lightbulb Licence FAI

Více
07. bře 2018 08:09 #19949 od Bohumil Hejl
Odpověděl Bohumil Hejl pro téma Licence FAI
Tomáši díky za vysvětlení.
Já jsem jen reagoval na základě odkazu svazmodelaru.cz/klem/fai-licence/ a informace o modelu, včetně vzorů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2018 08:46 #19950 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Licence FAI
Já mám pocit, že se letos právě v tom originále FAI formulace změnila, aby udělali pořádek v dopadech těch nových šestimístných ID... Na webu svazu je to obecně dost matoucí, ale nebude to na 100% jejich vina, i FAI to dala do pořádku až postupně.
Nicméně to, co je v obecných pravidlech FAI verze 2018 už se mi líbí, to je dost jasné a mělo by to nějakou dobu platit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. bře 2018 08:13 #20036 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Licence FAI
Takže nová licence má vypadat jak?
Takhle...?

CZE 80065
nebo, CZE-80065
nebo, CZ 80065
nebo, 80065

Má tam být pomlčka, mezera nebo bez? Nebo jenom číslo?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. bře 2018 09:48 #20040 od Karel Skoupý
Odpověděl Karel Skoupý pro téma Licence FAI
vzor je jasně dán již výše svazmodelaru.cz/klem/fai-licence/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. bře 2018 10:28 - 22. bře 2018 10:37 #20041 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Licence FAI
Zas tak jasně to napsané není.

Na každé oddělitelné části modelu musí být identifikační kód modelu, kterým může být číslo licence a pořadová čísla, písmena a podobně. (například a,b,c nebo α,β,π nebo 1,2,3) Znaky identifikačního kódu musí být vysoké nejméně 10 mm, zřetelně viditelné a na volně přístupném místě modelu.

Takže "identifikační kód" může být pouze jeden znak bez licence (FAI ID) ?

Ostatní je jasné.

Soutěžící je povinen označit CZE a buď číslem licence SMČR, nebo mezinárodním FAI ID
Na všech mezinárodních soutěžích zařazených do kalendáře FAI musí být na modelu použito FAI ID

Všechny znaky CZE (FAI ID) musí být vysoké nejméně 25 mm a na každém modelu musí být alespoň jednou

Takže já to "jasně" chápu:
1) jednou na modelu FAI ID 25 mm ve tvaru "CZE-16942"
2) na každé oddělitelné části znak 10 mm ve tvaru "x"

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 22. bře 2018 10:37 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. bře 2018 16:47 #20044 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Licence FAI
Je vidět, že je zima a proto se zabýváte blbostma!!! Jste už jako ten náš parlament! V Sázavě bude mít každý papír o zaplacení licence FAI a hotovo! (Pavel Svoboda a Martin Beseda ho mají u mně). A žádná čísla předělávat nemusíte!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. bře 2018 07:35 #20051 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Licence FAI
Ano, dlouhá zima se podepisuje i na tomhle. Ale budu zadávat řezání licence na nové letadlo a nechci zadat starou verzi, když za rok jí budu muset předělat na tu novou. Nevím jestli si dokážete představit co umí udělat samolepka na balzovém potahu s fólii... Prostě chci znát přesnou formu mého čísla, co bude na letadle a bude to odpovídat všem pravidlům a předpisům.
Moje ID je: 80065
Bude licence vypadat takhle? Nebo nějak jinak jinak?
CZE 80065

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. bře 2018 09:04 #20056 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Licence FAI
Mezinárodní licenci máš CZE 1534 a nevím, že by někdo nařizoval něco jiného??

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. bře 2018 11:06 #20057 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Licence FAI
"...vždyť už o tom dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho"

Lojzo, jako pořadatel mezinárodní soutěže bys asi o tom něco vědět měl... mezi povinnosti pořadatele patří i uvedení FAI ID čísla na výsledkovce u každého soutěžícího.

Ano, máš částečně pravdu, že kdo má na modelu původní mezinárodní licenci (CZE 1234) tak je to dle platného sportovního řádu stále v pořádku. Ale zároveň už se přechází na označení používající FAI ID číslo (např. CZE 654321), takže na nový model lepit původní čtyřčíslí už by byl poněkud nerozum ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. bře 2018 06:34 #20059 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Licence FAI
Zdravím. Jelikož neumím anglicky tak se o stránky FAI moc nezajímám a čerpám jen ze stránek SMČR. Ale FAI ID se už přiděluje od roku asi 2010, já mám např. 30525. To znamená, že osum roků se o to nikdo nezajímal až nyní a navíc formát ID není nikde uveden ve tvaru CZE a ID FAI. Na FAI posílám výsledkovku a nikdy nikdo nechtěl nic jiného než Licence nr. A žebříčky FAI se dělay také s lic. mezinárodní, to znamená CZE 1234. Možná platí nějaké nové nařízení, ale o tom nevím. Uvidím v květnu až pošlu výsledkovku v obvyklém tvaru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.436 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám