× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

lightbulb Licence FAI

Více
06. dub 2018 06:54 #20122 od Petr Cejnar
Odpověděl Petr Cejnar pro téma Licence FAI
Nechci se přít o správnost úvah Petra Duška, ale je jednoznačně napsáno FAI ID No.: a to podle mne značí že bude označení FAI 654321, protože v případě že tam dám CZE před toto číslo tak to bude považováno za národní licenci FAI a to je zavádějící.
Jak jsem již napsal:
- národní FAI licence je CZE 1234
- FAI ID No: je FAI 123456
Když tam dám CZE123456 tak z toho uělám kočkopsa a budu to považovat za národní FAI licenci.
Tolik můj osobní výklad. Myslím, že správný.
A také proto si vezmu s sebou kartičku se všemi čísly.

Pro pana Mrázka:
Zde je kopie z výpisu licencí.

Karel Mrazek 92197 CZE-1588 Czech Rep. Aeromodelling and Spacemodelling 2018-12-31
Licenci máte platnou do 31.12.2018.
Asi jste nezadal maila do Vaší žádosti.
Petr Cejnar

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. dub 2018 07:12 #20123 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Licence FAI

Petr Cejnar napsal: ... FAI ID No.: a to podle mne značí že bude označení FAI 654321...

Petře,
"FAI ID No.:" je terminus technicus stejně jako Rodné číslo a je to pouze číslo (bez písmen FAI). A podle výše uvedené definice 3.11.1 toto číslo (nebo číslo SMČR) musí předcházet označení státu (CZE).

Nemusíš se přít o správnost mých úvah, stejně to máte na stránkách KLeM, tak se o tom můžete přít s vlastním místopředsedou ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. dub 2018 07:21 #20124 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Licence FAI
Zdravím Petrové. FAI ID není terminus technikus! Pokud by byl tak za ním bude dvojtečka a číslo. A to tam není. Já tam mám FAI ID 30525. U NAC Licence No: CZE-1118 je dvojtečka která odděluje název od čísla licence.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. dub 2018 10:42 #20129 od Petr Cejnar
Odpověděl Petr Cejnar pro téma Licence FAI
Tak se musím omluvit za mylnou informaci a po kunzultaci s jinými a dalšími odborníky mi bylo vysvětleno úskalí anglického jazyka a správnost použití licence na modelu.
Národní FAI licence = CZE 1234 "nebo" FAI ID No.: = CZE123456
V takovém to formátu by mělo být označení na modelu v základní velikosti 25mm a pak dálší á 10mm.
Tak se omlouvám za můj mystifikující předchozí výklad (ale myslím si , že byl správný, že by to tak mělo být). ALE ?!?!?!
Ještě ale na doplnění: kdo zaslal při žádosti o licenci svůj mail na svaz, následně při jeho zadání do www stránek FAI obdrží potvrzení o své licenci na tento mail ve formátu dvou kartiček, které si může vytisknout (vyřizuje automat) . Podmínkou je, že váš mail byl odeslán na adresu FAI.
Petr Cejnar

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. dub 2018 10:48 #20130 od Petr Cejnar
Odpověděl Petr Cejnar pro téma Licence FAI
A ještě jsem zapomněl vložit odkaz na zadání mailové adresy:
old.fai.org/about-fai/fai-sporting-licences
Tam je okénko "Sporting licence mail adres" - tam se napíše ta Vaše mailová adresa , odklikne Submit a za několik okamžiků máte doma odpověď.
Ale pouze v případě, že jste zadali vaší adresu při požadavku na licenci.
Petr Cejnar

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. dub 2018 17:49 #20148 od Karel Mrázek
Odpověděl Karel Mrázek pro téma Licence FAI

Petr Cejnar napsal:
Pro pana Mrázka:
Zde je kopie z výpisu licencí.

Karel Mrazek 92197 CZE-1588 Czech Rep. Aeromodelling and Spacemodelling 2018-12-31
Licenci máte platnou do 31.12.2018.
Asi jste nezadal maila do Vaší žádosti.
Petr Cejnar


Děkuji za informaci.
Žádost i dotazy jsem odesílal mailem, tím je jednoznačně dána adresa pro odpověď.
Zdraví
Karel Mrázek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. dub 2018 18:17 #20149 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Licence FAI
Karle, sice to zní logicky, ale E-mail není povinný údaj v žádosti a když ho nevyplníš, nikdo po něm nepátrá a bohužel odpověď nepřijde.
Toto je u žádosti napsáno:
* Pokud ho vyplníte, tak se vám dostane informace o vaší FAI licenci do emailu, ale Email není povinný údaj.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. dub 2018 06:03 #20151 od Karel Mrázek
Odpověděl Karel Mrázek pro téma Licence FAI
Takže se SMČR omlouvám a příště budu vše číst pečlivěji, pokud mi to moje nastupující stařecká demence dovolí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2018 08:25 #20176 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Licence FAI
Omlouvám se za moji diskuzi k ID FAI. Správné je jak psal Petr Dušek a na stránce SMČR. Národní označení a ID FAI. To znamená u mně CZE 30525. Ale jak se s tím vyrovná Aleš Krátký,když už jsou tři formáty čísla licence. Asi nejjednoduší bude podle jména???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2018 08:30 #20177 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Licence FAI
No to by mě taky zajímalo. Už tak je problém se dvěma, a teď tři .. to no mě teda "poser" :-D
to hold předělám na nějaké interní Id a bude.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.411 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám