× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

lightbulb Licence FAI

Více
26. bře 2018 16:55 #20063 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Licence FAI
Mám nové letadlo, Zadám reklamce řezání licence ve tvaru CZE-1534. Nalepím a odlítám nějaké závody. V květnu možná zjistíš, že licence se mají průběžně měnit za novou verzi a já zase budu zadávat nové řezání v novém tvaru, který nemám úplně ujasněný. Jak jsem psal, sundání z foliového potahu není bez úplných problémů. Dělal jsem to už několikrát a snažím se tomu pokud možno, co nejvíce vyhnout. Neopakovat. Ano, je to banalita, ale já si na podobných banalitách a "zbytečnostech" dost zakládám. Proto lítám výhradně s 100% svými modely, každý z nich stavím víc jak 1000 hodin a proto chci znát co nejpřesněji formu nové verze licence. To že to jde i s tou "starou" verzi, vím, ale já chci mít jasno u té nové (ID).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. bře 2018 17:10 #20065 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Licence FAI
Já nevím, ale označení CZE a id FAI nikde nebylo zveřejněno, když tak FAI ID xxxxxxx. Ať se vyjádří kdo čte stránky FAI. Celá ta kampaň byla spuštěna na konferenci KLeM, ale nikdo nic pořádně nevěděl! S tím CZE 1534 budeš létat ještě dlouho!??

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. bře 2018 18:58 #20067 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Licence FAI

Alois Hrabáček napsal: Já nevím, ale označení CZE a id FAI nikde nebylo zveřejněno...


Opakování je matka moudrosti, nebo tak nějak se to říká.
http://svazmodelaru.cz/klem/fai-licence/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. bře 2018 07:25 #20068 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Licence FAI
Zdravím Petře. Vím, že se domlouváme o ničem, ale na žádném dokumentu není uvedeno, že ID FAI je číslo licence! Na Sporting Licence máš uvedeno: FAI Licence No: tam je uvedeno to pořadové číslo pro každý rok jiné. Dále NAC Licence No: to je česká licence CZE-1234 a víc nic. Na druhé straně jsou identifikační údaje Příjmení ajméno dat. narození, stát a FAI ID. Nikde není nic ve tvaru CZE a ID FAI! Na letade by měly být podle mně údaje oficiální a to je NAC licence : CZE-1234 nebo FAI Licence a to je to pořadové číslo. Možná by se mohlo použít označení: FAI ID 123 123 ? To co píše Ciniburk na stránkách SMČR není asi oficiální výklad? Licence na letedle by se mněla schodovat s licencí na papíře!!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. bře 2018 08:33 - 27. bře 2018 10:01 #20069 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Licence FAI
Ale samozřejmě to je zcela oficiální výklad - obecná pravidla FAI 2018, C11.1.
Formulace zcela jasná:
"The national identification mark followed by the National FAI licence number or the FAI Unique ID number.". Tedy "Národní identifikační značka (CZE) následovaná národním FAI číslem (to je to staré čtyřmístné) NEBO číslem FAI ID.
A na papíře to samozřejmě je také, když si vlezeš na to ověření své licence, tak si ji můžeš vytisknout a tohle ID tam nechybí (je na druhé straně).
Poslední změna: 27. bře 2018 10:01 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. bře 2018 15:42 #20070 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Licence FAI
Tomáši máš pravdu. V překladači jsem přeložil to samé. Ale formát by měl být FAI ID 30525 a nic víc. Pokud tam dám Národní licenci tak tam dám CZE- 1118. Tak to vidím já??? Nikde není napsáno, že se má kombinovat národní označení s ID číslem FAI.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. bře 2018 15:47 #20071 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Licence FAI
A tak to mají i Maďaři na přihláškách do Szegedu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. bře 2018 16:42 #20072 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Licence FAI
Mně to připadá jako nějaký sociologický průzkum schopnosti asertivní komunikace...

Nebo Stoupák napadli ruští hackeři :woohoo: .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. bře 2018 21:09 - 28. bře 2018 21:10 #20073 od Tomáš Heczko
Odpověděl Tomáš Heczko pro téma Licence FAI

Tomas Hruby napsal: ... obecná pravidla FAI 2018, C11.1.
Formulace zcela jasná:
"The national identification mark followed by the National FAI licence number or the FAI Unique ID number.". Tedy "Národní identifikační značka (CZE) následovaná národním FAI číslem (to je to staré čtyřmístné) NEBO číslem FAI ID.

Formulace jasná je, její překlad ale trochu nešťastný. Přesnější je "Národní identifikační značka následovaná národním FAI číslem NEBO číslo FAI ID." Jinak by v originále bylo "...or by the unique FAI ID number", jenže není.
Poslední změna: 28. bře 2018 21:10 uživatelem Tomáš Heczko.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. bře 2018 07:18 #20074 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Licence FAI
Já to tedy chápu dost jednoznačně tak, jak jsem napsal výše, tedy že se "NEBO" vztahuje jen na dvě možnosti čísla a CZE je tam v každém případě. Konec konců překladač to také formuluje "Národní identifikační značka, po níž následuje číslo národního průkazu FAI nebo jedinečné identifikační číslo FAI."
Prostě programátorsky to je "x AND (y OR z)" :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.537 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám