× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file Podmínky provozu modelů podle EU

Více
10. pro 2020 16:29 #23659 od Jiří Veselý
Zdravím.

Z nepochopení nadsázky, že to číslo je dlouhé, vzniká pak útočná odpověď. Bohužel. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. pro 2020 16:42 #23660 od Jan Kubica

Pavel Svoboda napsal: Od trenára bych spíše čekal jinou větu ... třeba
" QR kód je také i tolerantní k chybám, může být v různých barvách nebo barevně invertován. I část výsledného obrázku může fungovat, což přináší možnost do obrázku například umístit logo nebo lidsky čitelný text."

Pojednání o QR viz JE ČAS


Ahoj Pavle,

díky, já měl ale na mysli něco trochu jiného, měl jsem se rozepsat podrobněji - QR kód je určený pro strojové čtení, z něho obyčejný policajt, kterého na Tebe zavolá soused, že mu vrčíš nad pozemkem, nic nepozná. Protože jsem (trochu) paranoidní, tak by mě zajímalo proč mám mít na modelu něco, co lze přečíst pouze strojově. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. pro 2020 18:03 #23661 od Tomáš Heczko
Vždyť ten QR kód není povinný a všechno může být čitelné i bez stroje.

Podle mě to vymysleli velmi dobře - do jednoho QR kódu je klidně možné sloučit označení provozovatele, pilota (číslo licence) i případné kontaktní údaje.

Na modely pro soutěže tak ke stávající licenci stačí jen jeden malý QR kód, na nesoutěžních jen jeden QR kód s kombinací povinných údajů...

Díky za to.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. pro 2020 18:30 #23662 od Petr Cejnar
Konečně rozumná zpráva.
Vybrat si každý může jak chce. Na stránkách svazmodelaru.cz/klem/oznacovani-modelu/ je přesně napsáno, jak členové svazu mají označit modely v různých variantách.
Ostatní - nečlenové musí mít na modelu své registrační číslo PROVOZOVATELE dronu a v kapse průkazku pilota (po složení zkoušek). Jestli má číslo nalepené, napsané (čitelně) nebo ve forme QR kódu je jedno.
Členové svazu mají výjimku a mohou létat dle Doplňku X , výška 300m.
Nečlenové létají podle Nařízení komise EU 2019/947 - výška 120m + další.
Výška 120m se týká létání v jakémkoliv prostoru. Ne že na modelářském letišti kde členové svazu létají výše, bude též nečlen létat jako oni. Prostě je to dání Nařízením. Není moc kombinací.
Pro kontrolu je policie poučena. I oni dokáží pomocí mobilu přečíst QR kód, a jsou poučení kde identifikace má být. Změření výšky také není pro problémem.
Neházet všechny do jednoho pytle.
A poslední - značení je také provázáno na pojištění. Člen je kryt pojistkou svazu.
S pozdravem
Petr Cejnar

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. pro 2020 18:35 #23663 od Jiří Veselý
Zdravím.

Číslo EU je zalétané. Modelu to vůbec nevadilo. Dnes bylo v poledne zataženo. Létal jsem hodinu na motor. Pak prosvitlo slunce a začaly se dít věci. Jeden stoupák za druhým i když ne tak výrazné. Vydržel jsem ještě jednu hodinu. Spotřeboval jsem 2100mA/8,4V. Samozřejmě bez přistání a z auta. Dodržoval jsem odhadem 120m a výška je vlastně pro řízení z auta přínosem. Nemusím ležet na volantě, abych viděl do výšky. Model jsem použil zvětšený RCEV pomocí 50cm nástavby. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. pro 2020 21:56 #23664 od Aleš Krátký
Já myslím, že odpověď Petra Cejnara je dostatečná a naprosto perfektní. Díky !

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. pro 2020 06:58 - 11. pro 2020 06:59 #23665 od Tomas Hruby

Jan Kubica napsal: díky, já měl ale na mysli něco trochu jiného, měl jsem se rozepsat podrobněji - QR kód je určený pro strojové čtení, z něho obyčejný policajt, kterého na Tebe zavolá soused, že mu vrčíš nad pozemkem, nic nepozná. Protože jsem (trochu) paranoidní, tak by mě zajímalo proč mám mít na modelu něco, co lze přečíst pouze strojově. H.


Sice souhlasím a myslím si, že nápis čitelný běžně má svou logiku, jen bych upozornil, že to "strojové čtení" je dnes už jen o pouhém poučení o postupu, nikoli o nějaké čtečce. QR kódy totiž čte prakticky jakýkoli smartphone (což je i u policie standardní výbava), dokonce v řadě případu to umí i sám od sebe, ani se nemusí přidávat žádná speciální aplikace.
Ono se to docela posunulo - před dejme tomu šesti lety mi iPhone QR kód přečetl také, ale musel jsem vědět, o co jde a předem nahrát aplikaci, pustit ji atd. Dnes prostě otevřu běžnou aplikaci fotoaparátu, kterou používá každý, namířím na QR kód a prakticky okamžitě se kolem něj udělá rámeček a zobrazí se přečtený text. U Androidů je to podobné.
Poslední změna: 11. pro 2020 06:59 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. pro 2020 12:02 - 11. pro 2020 12:03 #23666 od Jan Kubica
Omlouvám se Petrovi i ostatním za "vlny" a dávám mu za pravdu.

Mám pocit, že jsem konečně pochopil, jak to je - viz rcex.

Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)
Poslední změna: 11. pro 2020 12:03 uživatelem Jan Kubica.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.306 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám