file Ohýbání pravidel a neprávoplatnost soutěží

Více
15. kvě 2011 18:41 #3955 od Aleš Krátký
zde se může pokračovat.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
16. kvě 2011 06:36 #3969 od Zbyněk Smola
Jen bych se pozastavil nad tím že soutěže kde se sice odlítají čtyři kola, ale sejde se 10-12 lidí a je tráva po kolena regulérní jsou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2011 08:49 #3970 od Tomas Hruby
Já bych sem přenesl můj názor z té původní diskuse:
"....Pravidla tu zkrátka jsou a měla by se dodržovat minimálně v těch bodech, jejichž dodržování je možné vždy bez problémů. Pokud se na nějaké ploše vyskytuje vlna, tak se prostě nedá nic dělat a pokud nechceme soutěž zrušit, tak se musí oči přimhouřit. Ale opravdu nevidím důvod porušovat i body, co se dodržet zkrátka a dobře dají vždy - a tohle je přesně ten váš případ, kdyby se letěla 4 kola bez škrtání, tak je vše na 100% legální, proč tedy něco násilně měnit?...".

Tohle je asi shrnutí mého postoje - lze někdy přimhouřit oči nad body, které se prostě v dané chvíli dodržet opravdu nedají (a jediná možnost by byla zrušení soutěže v daném místě) - sem spadá svahové proudění, mírné omezení vzdálenosti bodů atd. Naproti tomu bychom neměli tolerovat porušování věcí, které určitě dodržet jdou a je to jen o vůli - tedy ty debatované počty kol a škrtání, zrovna tak by měl pořadatel minimálně vítězům (lépe všem finalistům) modely převážit a zběžně zkontrolovat vrtule a motory atd.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2011 09:23 #3971 od Aleš Krátký
ano to mas pravdu,
nicmene jak se pak vyjadril organizator souteze doslo k tomu nedorozumenim a nebyl v tom zadny umysl modifikovat pravidla... predpokladam ze se tato situace bude opakovat max 1x za 10 let.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2011 09:25 #3972 od Jan Kubica
Tomáši,
nesouhlasím, když už něco v pravidlech napsáno je, tak by se to mělo dodržovat všechno, protože jinak se dostaneš do stavu, kdy potřebuješ další pravidla pro rozhodování, která z pravidel je možno porušit a která už ne.

Podle mě je jediné správné řešené vyházet z pravidel všechny body, které tam nemusí být, případně je nahradit tím, že o nich rozhodne ředitel soutěže (to může být ona místní úprava).

Třeba "svahování" v pravidlech ošetřené je podmíněným časem, tj. tvůrce pravidel si je vědom toho, že v Česku se rovnej plácek nenajde.

Co by se stalo, kdyby se v nejmenované kategorii létala 3 základní kola, z nichž je jedno škrtne, a potom třeba ještě semifinále a finále? Nebo 8 kol bez škrtání. Nebo bez přepočtů na 1000 a všichni najednou. Umenšilo by to nějak umění vítězů? H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2011 09:28 #3973 od Aleš Krátký

Zbyněk Smola napsal: Jen bych se pozastavil nad tím že soutěže kde se sice odlítají čtyři kola, ale sejde se 10-12 lidí a je tráva po kolena regulérní jsou.


přesunuto z kategorie "soutěže"

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2011 10:37 #3975 od Tomas Hruby
Honzo, nesklouzávej prosím do extrémních příkladů, to nikam nevede. Pochybuji, že by někoho vážně napadlo třeba totálně překopat letový program do stylu semifinále-finále nebo třeba navrhnout jako "místní úpravu" jiné maximum. A i kdyby to někoho napadlo, tak by se v případě, že se to prosákne, asi o vyškrtnutí soutěže ze žebříčku vůbec nedebatovalo a stornovala by se jednoznačně.

Podle mě debata vznikla nad ne zcela úmyslnou chybou, kterou pořadatel posléze uznal (Aleše teď vynecháme :lol: ) - to nemá cenu dále rozebírat, výklad je jasný a věřím, že i kvůli "medializaci" to nikdo opakovat nebude. Stačí jen rozhodnout, jak se výsledky započítají - to asi rozhodne Jirka Veselovský a tím "kauza Přáslavice" jistě skončí.

V diskusi se pak objevily jiné příklady nesolidností - ale podle mě většina z nich je z oblasti, která v pravidlech není zcela striktně a proto jistá tolerance není v rozporu s nimi. Typicky u svahového proudění je to tím pomiňovacím způsobem, u specifikace modelu jsou dány parametry, ale podle mě není výslovně uvedeno, že pořadatel musí všechny modely zkontrolovat, takže to problém není. Naopak ale pokud pořadatel vážit bude, tak musí umožnit kontrolu na použité váze před soutěží - tohle je striktní bod.

Takhle lze projít ledacos a v podstatě u všeho se ukáže, že je výklad zcela jasný anebo je naopak "podmiňovací způsob" již v pravidlech. Zbyde opravdu jen pár výjimek, kde se široce porušuje něco, co je přitom striktně dáno, a ty zkrátka musí být podkladem pro finální revizi pravidel na podzim.

Já zatím vidím jediný takový bod a tím je uspořádání letové plochy. Pravdou je, že jak vzdálenost kruhů, tak ale třeba i vytýčení bezpečnostní zóny se porušuje hodně často, ač je v pravidlech striktně, tady se asi bude nutno zamyslet.
Má někdo jiný podobný postřeh?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2011 12:12 #3976 od Jan Kubica
Tomáši, připouštím, že ty mé příklady jsou extrémní, ale pořád nechápu, proč by nešlo napsat:
- definice modelu (třeba 2208, 2S, 10", 500g)
- definice úlohy (jedno stoupání, let a přistání na přesnost)
- o organizaci letů rozhodne pořadatel (v této souvislosti mě třeba ještě napadají volňásky - v prvním kole lze prodlužovat maximum)
(a 15 stránek se mi smrsklo na 3 řádky :lol: )

Ale zase jsme u toho: co je v pravidlech, je dáno, co tam není, o tom je možné se dohodnout. Okolo toho se celá ta diskuse točí.

Povinnosti pořadatele taky stanovuje sportovní řád, kontrola všech modelů k nim nepatří. Pořadatel pouze musí dát k dispozici všem soutěžícím oficiální kontrolní zařízení předem, aby se potom nemohl nikdo vymlouvat, že nevěděl a nemohl. A pozor, to platí třeba i pro protesty. Pořadatel vážit nemusí, ale podá-li někdo protest, tak tu váhu bude muset pořadatel někde vzít a pokud nebude k dispozici od začátku, bude, pokud by byl vážený model lehčí, v pěkným průšvihu.

No a s těmi vzdálenostmi bodů a zakázanými zónami, to je tragédie. Ale ví se to a akceptuje, ale v pravidlech to je, a pokud bude chtít někdo dělat pakárnu, může dost lidem zkazit den.

Škrtejte a zkracujte a dejte pravomoc rozhodovat lidem na místě soutěže. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2011 12:26 #3978 od Aleš Krátký
ok to zni logicky a dobre co rikate kluci

ad ja: no ok, flame to byl pekny nicmene jsem celou dobu psal svuj nazor na vec, ne to co skutecne bylo na pozadi cele te veci (to pote vysvetlil v klidu a srozumitenlne zdenda). Me ale dokaze maximalne vytocit to, kdyz nekdo zacne kricet ze neco je spatne,a pritom se dalsich 20 veci vedome porusuje a okolo toho se v klidu proplouva,ikdyz maji treba i vetsi vliv na vysledky souteze.

kazdopadne to nechci rozpatlavat dale.

ja jsem takovy , nesnasim kdyz "neco nejde" nebo "zkamenely system zmen". to me vytaci ... JO a taky pisu bez hacku a carek :mrgreen: :mrgreen:

A ted vazne : meli by jsme tedy skutecne resit to co tady mame a to ohybani pravidel ktere se deje vedome temer na kazde soutezi a jak se k tomu postavit.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2011 12:39 #3980 od Jiří Veselovský
Tohle mě fakt zaujalo. je to jasné jak facka, srozumitelné a skutečně krátké. Jako neznalec jsem si to dal vyhledat strejdou googlem a hned jsem doma :lol: :

Jan Kubica napsal: - definice modelu (třeba 2208, 2S, 10", 500g)


2208 - http://www.google.cz/search?hl=cs&biw=1 ... oq=&q=2208
2S - http://www.google.cz/search?hl=cs&biw=1 ... 2&aql=&oq=
10" - http://www.google.cz/search?hl=cs&biw=1 ... 0&aql=&oq=
500g - http://www.google.cz/search?hl=cs&biw=1 ... =&aql=&oq=

Píšu si to do poznámek a zkusím to do pravidel prosadit. Smajlíka jsem nepřehlíd a v debatě končím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.383 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám