file Ohýbání pravidel a neprávoplatnost soutěží

Více
18. kvě 2011 08:02 #4016 od Petr Dušek
Pro Honzu - "zlatý" Turnigy TR 28-26 je z hlediska rozměru statoru OK.
Pro všechny (oba) diskutující - definice motoru pomocí rozměru "Flux ring" se mi sice pro svoji jednoduchost líbí, ale do našich RCEK pravidel se to stejně nedostane, takže tu o tom celkem zbytečně debatujeme. :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. kvě 2011 16:34 #4077 od Jan Kubica
[attachment=0:zl1e4xqo]<!-- ia0 -->vrtule.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:zl1e4xqo]

Je tu nějak ticho po pěšině :) .

Co pravidlodárci řeknou na takto prodlouženou vrtuli? (Resp., jak to zakážou? :lol: )

Vloni jsem ty dva chybějící milimetry do 250 dohnal lepicí páskou, tak mě napadly nástavce z rybářského vlasce. To potom není problém udělat 10" třeba i z 8". H.

PS: to na obrázku je jen ilustrace (vrtule zlomená a nástavec ze špendlíku, to bych se na motor dát bál i já)

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. zář 2012 14:27 #8211 od Jaroslav Nezhyba
Je to sice z jiného soudku,ale jaký máte páni Piloti všech elektrokategorií na tento problém-při plně vysunutých vztlakových klapkách na přistání ,tyhle klapky přesahují spodní obrys trupu a pokud se nezasunou ,fungují jako brzdící neaerodynamické zařízení,což odporuje pravidlům. Je to sice brutalita na serva,ale u modelů do 1000 gr serva přežijí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. zář 2012 15:29 #8212 od Tomas Hruby
Asi to nikdo moc neřeší, protože tak u 75% modelů (nicméně ne u všech, třeba Cirrus je OK) prostě klapky takto vycházejí bez nejmenší snahy o nějakou lumpárnu...
Nicméně v F5J a RCEN je to pravidlo trochu rozvedeno o to upřesnění o "hřeb či pilovité výstupky", což přeci jen dává jistou oporu pro výklad, že jsou nelegální jen věci, které jsou vyloženě na trupu či jinde jako brzda pohybu na zemi.
U RCEK je to ale psáno výhradně obecně a přirozeně by mohl někdo zkusit i výklad s nelegalitou klapek na zemi. Nechcete někdo podat protest v sobotu na MČR, ať je legrace? (Radek mě asi za tuto výzvu zabije) :D :lol: :lol: :D

Já bych se asi držel výkladu, že normální vztlakovky jsou OK, ale kdyby si na ně někdo dal nějaká "prodlužující tykadla", tak by to na protest bylo. Ale je to zase spíš "zvykové právo", které tak docela podle doslovného znění pravidel není :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.244 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám