file Obecné tlachání o RCEV

Více
18. bře 2014 19:08 - 18. bře 2014 21:33 #12042 od Martin Bečvář
Admin : rozpůleno z stoupak.cz/forum/dulezite/8343-spoluprac...t=10&start=200#12041

Ohledně RCEO je to jak píše Ondřej v článku. Já začal létat s větroněm loni (a vůbec létat chvíli před tím) Byl jsem pozván na RCEO soutěž a s velkým sebezapřením a strachem? omg soutěž! jsem nakonec souhlasil a přijel.
A potom znova a znova, je to jednoduché pro začátek a hlavně velká pohoda kolem.
Zkusil jsem i F5J, zrovna asi klidné Přáslavice loni v září, ale to už jsem byl díky Očkům a kamarádům z nich totálně v pohodě :)
Poslední změna: 18. bře 2014 21:33 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
18. bře 2014 19:30 #12043 od Aleš Krátký
všude je pohoda a klid, jde jen o to, co očekáváš od létání.

k nám třeba do RCEK/V přešlo dost lidí nesoutěžáků právě proto, že s náma byla děsná pohoda a relax z toho, jak se vznášíš v termice (u RCEO mi třeba to strašně chybí)

Ale jó, říkám každé má svoje.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2014 20:10 #12044 od Martin Bečvář
No když už jsem se tak rozepsal off topic, tak dodám, že v tom mám docela jasno.
Očka protože uvidím "staré" známé. A fakt hodně se mi líbí F3J a to od startu až na to nešťastné přistání. Nevadí mi "zapíchnout éro" ale ten časový limit co se nesmí přelétat a z toho někdy vyplývající velká rána o zem (to samé F5J), takže letos určitě zkusím RCV2.
Obecně se mi víc líbí bezmotorové kategorie, protože tam to FAKT neokecáš :)

Co se týká tebou propagovaných 100" (stopalcovek RCEV) tak celá myšlenka a pravidla jsou super, jen éra příliš malá. To co mám teď nevyhovuje pravidlům a co plánuju jako další, bude určitě přes 3m.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2014 20:15 #12045 od Aleš Krátký
Trošku offtopic, pravda.
Tak každý nemá rád velké a dražší éra.

Hele tady to řešit nebudem :-D zaplevelím si vlastní thread o stoupáku ;-)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2014 20:25 #12046 od Martin Bečvář
Rád ti v tom zaplevelení pomůžu.

O 100" jsem uvažoval, soutěže nedaleko (do 140km) i když viditelnost éra díky velikosti horší, zase může být levnější. Jen jsem zase u toho, já jsem LÍTAČ a LÍTAČ, fakt mě baví lítat a když doopravdy fouká tak si nakročím dopředu a trochu se nakloním :), ale stavět nerad. Ať už je to laminování, broušení lepení a podobné dělám s nejvyšším odporem a z donucení. No a kde teď sehnat stopalcové, slepené klidně i osazené termické éro. To už je jednodušší najít omlácený F3J kompozit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2014 21:32 #12047 od Aleš Krátký
hele já to přesunu :)

A pokračujem :
mno díki hranici 200 metrů ted vidí éro i slepec téměř. Kdo umí najde bublinu i okolo sebe. s F5J se létá na mne dost krutě daleko, až se mi "z toho stahují půlky" jak se říká.

Kde sehnat olítané stopalcové ? tento rok těžko někde, ikdyž kdyby ses zeptal tak já mám doma asi 6 daidalů, a kluci okolo mne jsou na tom velmi velmi podobně. Každý rok se díky "malé" pořizovací ceně kupuje vesměs nový stroj. Sice to je třeba jen 2,3 ale na první rok stačí i to.

Mimochodem já stavěl naposledy házedlo na základní škole :) Ti co mě znají se teď usmívají pod vousem páč ví jaký jsem stavěč :-D a letec ? jsem z lítání nemocný, lítal bych jako ty, neboť "těžko na cvičišti, lehko na bojišti" :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. bře 2014 06:16 - 19. bře 2014 06:20 #12052 od Tomáš Hlavinka

Aleš Krátký napsal: všude je pohoda a klid, jde jen o to, co očekáváš od létání.

k nám třeba do RCEK/V přešlo dost lidí nesoutěžáků právě proto, že s náma byla děsná pohoda a relax z toho, jak se vznášíš v termice (u RCEO mi třeba to strašně chybí)

Ale jó, říkám každé má svoje.


To jsem kdysi viděl na RCEK v Hranicích, jak jste se tam do krve hádali, jak si mnoho pilotů odletělo kdesi do řiti a tam přimotorovávali...
Ikdyž jsem RCEK nikde soutěžně nelítal, byl jsme se párkrát jen kouknout tak vím, že existuje i lepší společnost. Možná proto tak rychle zhynula a možná proto bylo a je tolik odpůrců výškoměrů.
Proto ikdyž jsem začal soutěžně s elektrou, je pro mě RCV2/F3J to nejlepší, jak psal Martin "tam to neokecáš" a partia je tam excelentní!!!
Nicméně stopalcovku a nové F5J éro mám připravené, jen doosadit. Na některou soutěž RCEV určitě přijedu, bohužel se to letos dost kryje s RCV2.
Poslední změna: 19. bře 2014 06:20 uživatelem Tomáš Hlavinka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. bře 2014 06:40 #12053 od Aleš Krátký
Tome kdybych hledal za poslední roky kontroverznější soutěž než v hranicích, tak bych nenašel, bravo :-D

přijeď někdy do Polanky nebo na Dino, případně do Přáslavic a změníš názor, věř mi.
Ale chápu, u F3J musí být echt parta. u elekter může být člověk pořád sám a nic to neovlivní.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. bře 2014 07:55 - 19. bře 2014 07:57 #12054 od Tomáš Hlavinka
Jo do Přáslavic určitě přijedu, podzimní F5J soutěž byla super po všech stránkách!! "Bohužel" stavba domu ovlivní i letos moji účast na soutěžích...
Poslední změna: 19. bře 2014 07:57 uživatelem Tomáš Hlavinka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čen 2014 06:16 #12606 od Aleš Krátký
V návaznosti na RCEV v Polance se objevilo více článků s různými názory, a bylo jasné, že ne všichni budou nadšení ... www.rceo.eu/Pel-Mel/Kdyz-dva-delaji-totez-/

Původně jsem si říkal, že na to nebudu reagovat, ale todle mi prostě nedá...

1) Ti co chodí do polanky pravidelně ví, že tam byl vždy luxus, jídlo, koláčky, párečky, opékání, alko - nealko atd. Argumentovat tím, že zrovna tam v sobotu měli "jen" kafe mi přijde opravdu hloupé.

2) Organizační náročnost ? Sorry, ale to je fakt z řádné scifi. Pochybuji, že kolega Matula zkoumal jak to má Radim vykoumané, resp jak to jde udělat jednoduše. Celé audio pohání z malé "hifivěže" někde z číny napájenou obyčejnou baterkou. A notebook + tiskárna ? no je to fakt problém napojit na autobaterii. O centrále se snad nemusím ani zmiňovat. Pořád mi přijde lepší vzít malou centrálu (ikdyž není vůbec nutná!!) než tahat ceduli s magnetkama a na ni šachovat s XY papírky

3) Klid a pohoda na letišti. No já nevím, já si jedu zalétat s kolegy a kamarády. Letím já, jde se mnou kolega, 1X zmáčkne stopky když hodím letadlo a pak se jen kochá až do chvíle, kdy je zmáčkne podruhé.. Hrůza ! Nevidím nikde zmiňované běhání, zmatek, kříčící lidi, stres. To, že si někdo nedokáže zorganizovat čas na letišti dle mého není problém kategorie ani organizátora.


Vesměs nad něčím takovým jen mávnu rukou nebo si zanadávám v soukromí, ale todle překrucování zkutečnosti mě fakt drásá nervy. Zvláště mě to udivuje u člověka, který lítat umí a kategorie by mu mohla vyhovovat.

Imho zmiňovaný odsun soutěžících do RCEO nebo RCVS kvůli organizační náročnosti ? soutěžícím je jedno kolik práce organizace stojí, ten kolikrát ani neví jak dojet na letiště, natož něco o organizaci.


Abych to tedy shrnul. Ondro, příště buď prosím objektivní. Děkuji.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.436 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám