file Obecné tlachání o RCEV

Více
06. čen 2014 08:40 #12608 od Jan Kubica
Aleši, díky za názor. Původní článek na RCEO je silně tendenční, ale za sebe potvrzuji, že rozdíl mezi soutěžemi RCEK/F5J na jedné straně a RCEN na druhé je. RCEV mám za sebou jen jednu a RCEO žádnou, takže je do svého hodnocení nezahrnuji.

Na závody jezdím létat, když se chci najíst, od toho jsou jiná zařízení. Na časoměření jsem zvyklý a nakonec mu i dávám přednost před časoměřiči, protože si člověk alespoň udrží kontakt s ostatními, i když zrovna neletí. A výsledky mě zajímají až na konec, "zajíci se počítají až po honu", ne uprostřed.

Ale kde bych se Ondry zastal, je "počítač". Všiml jsem si už, že se nároky na vybavení počítači a ozvučením bagatelizují "že to přeci není problém", má zkušenost (byť asi menšinová) ale říká, že to problém je. Podle mě by se vůbec nic nestalo, kdyby se malé výškoměry létaly na delší pracovní čas bez hromadného startu a přistání a bez houkaček.

Můžeme o tom dát řeč zítra v Hranicích (pokud bude někdo ochoten se se mnou ještě bavit ;-)). H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čen 2014 09:21 - 06. čen 2014 09:24 #12609 od Petr Koláska
Mě ta nechuť osazení soutěží výpočetní technikou a ozvučením místy přijde jako lehká "dinosauřina" - tedy něco jako proč bychom měli jezdit autem, když na koni to jde taky.... proč používat k psaní diplomové práce počítač, když moje mamina ji úplně v pohodě napsala na stroji... atd. atd..... Ano, jde to, ale proboha proč???

Ona ta technika tam není proto, že by tam musela být a aby to bylo složité a vypadalo to jak velín Temelína! To je dost zásadní omyl, pánové! Ona je tam proto, aby nám to všechno usnadnila! Ale jestli chcete, postavte na kraj letiště člověka s hlásnou troubou z kartonu a stopkami (časomíra) a pořiďte si kalkulačku a balík papíru (zpracování výsledků). Všechno potrvá dvakrát tak dlouho, bude potřeba více lidí, ale důležité je, že na ploše nebude kromě vysílaček a letadel jediný kus elektroniky...... je to sice podle hesla "proč to dělat jednoduše, když to jde složitě", ale co už..... Ale nevykládejte mi, že něco nejde.....

A že je soutěž složitá, musí se počítat, přepočítávat, měřit...? Hmmm, mrzuté..... Tak co kdyby jsme raději přijeli na letiště, vytáhli ho, poměřili, a kdo má větší by vyhrál a jelo by se domů? Mluvím samo o letadlech.... Ale jednoduché jak facka a ani tužku si u toho neošoupete ;)

Hledat jak to nejde umí každý.... větší frajeřina je přijít na to, jak to jde ;)

Jestli nechcete pořádat soutěže, prosím, to je vaše věc. Ale netvrďte mi, že je nepořádáte proto, že tam je potřeba technika...
Poslední změna: 06. čen 2014 09:24 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čen 2014 09:21 - 06. čen 2014 09:24 #12610 od Jiří Veselovský
Měl bych jen malou poznámku k tomu, že se zase někdo chce poměřovat. Asi by nebylo od věci, kdyby si před tím přečetl aspoň vlastní pravidla a nespoléhal na to, že jsou všichni blbí. ;)
Že se v RCEO nepřepočítává? Pak doporučuji juknout na odstavec 9.6.5.12. Vyhodnocení soutěže. Nekomentuji rozdílný mechanismus výpočtu při rúzném počtu odlétaných kol. Ale takový už je život.
Jinak opět připomínám, že stále nechápu, kde se najednou objeví "ušetřený"čas na pokec, když stejně s každým soutěžákem jde jeden pomocník. Jedno vysvětlení samozřejmě mám a to, že pokud to někomu jako pomocník zvrznu, tak pak mě i ostatní nechají sedět a tradá, mám opalovačku.
No, a takhle by se dalo pokračovat, ale nemá to cenu. Ono už v základu je to celé blbost, protože srovnávat dvě tak odlišné soutěže chce hodně odvahy. Ale je fakt, že obě éra mají motóóórek. :)

P.S.
Koukám Petře, že se urodil úplně stejný nápad s tím poměřováním. Než jsem to moje povídání vyplodil, tak ty ses už poměřoval. Holt jsem pomalej.
Poslední změna: 06. čen 2014 09:24 uživatelem Jiří Veselovský.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čen 2014 09:31 - 06. čen 2014 09:59 #12611 od Petr Koláska
:D :D Ale úplně nezávisle :) No, hold nějak mě to přišlo na mysl..... :D

Já ale hlavně nechci srovnávat soutěže, to je úplně mimo, každý dle svých možností - já jen říkám, že technika rozhodně není něco, co stojí v cestě jejich pořádání. Je to jen pomocník.

A ještě doplnění k časoměřičům: z pořádání a zajišťování spousty jiných akcí mimo modelařinu moc dobře vím, že nejhůř se shání lidi. Pokud má daný klub členskou základnu o 30 lidech, tak časoměřiči budou o poznání snadnější zařizování než tam, kde je členů 7 a z toho 5 lítá na dané soutěži... Ale i přesto má ten klub snahu soutěž uspořádat. Jenže mít navíc časoměřiče by v tomhle případě znamenalo sehnat dobrovolníky úplně odjinud a málokdo tohle bude dělat za hezký úsměv.... A představa, že se to zaplatí ze startovného je slušná utopie - to by těch soutěžících muselo při startovném 100 Kč/ osoba přijet padesát ;)

A přesně jak napsal Jirka - kde se proboha přítomností časoměřičů urodí najednou ten volný čas?? To jako lítáte najednou bez pomocníka? On totiž časoměřič jen měří, neradí ;) Na našeptávání potřebujete pořád jednoho kolegu z depa.... A jestli teda chcete lítat bez pomocníka při samoměření, není nic jednoduššího, než že si kolega se stopkama zmáčne na ploše váš start a pak si jde klidně klábosit do depa. Nikde jsem neviděl povinnost samo-časoměřiče stát závodníkovi za zadkem. Konec si pohlídá a nebo na něj půl minuty před zápichem zařvete "Alois, přistávám!" ;)
Poslední změna: 06. čen 2014 09:59 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čen 2014 10:18 #12612 od Jan Kubica
Ona ta technika tam není proto, že by tam musela být a aby to bylo složité a vypadalo to jak velín Temelína! To je dost zásadní omyl, pánové! Ona je tam proto, aby nám to všechno usnadnila!


Ještě bych rozlišoval mezi spočítáním výsledků a vyhlašováním kol. Podle mě F5J bez techniky uspořádat nejde. RCEN jo a pouze v tomto případě lze mluvit o "usnadnění", v F5J jde o podmínku nutnou. Ta zásadní otázka, kterou Ondra vznesl (a bohužel jí zabalil do spousty dalších "poznatků") je, zda je nutné mít národní kategorii vyžadující "houkačky, blikačky, počítače, tiskárny". Zatím je jeden názor, že "technika není problém", proti čemuž stojí "kvůli potřebné technice pořádat nebudeme". Zatím se diskutuje stylem, že zastánci druhého názoru jsou blbci, co nic nechápou. Může být, ale stejně bych raději nějaké argumenty, proč je nutné mít RCEV ve formátu, který některé lidi odrazuje. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čen 2014 10:21 #12613 od Aleš Krátký
Těší mě vaše reakce kolegové. Velmi.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čen 2014 10:23 #12614 od Aleš Krátký

Jan Kubica napsal: stejně bych raději nějaké argumenty, proč je nutné mít RCEV ve formátu, který některé lidi odrazuje. H.


Tak na to ti asi musí odpovědět Ondra, pokud tomu dobře rozumím ne?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čen 2014 10:38 #12615 od Petr Dušek

Petr Koláska napsal: Ona ta technika tam není proto, že by tam musela být a aby to bylo složité a vypadalo to jak velín Temelína! To je dost zásadní omyl, pánové! Ona je tam proto, aby nám to všechno usnadnila!

Bylo by báječné, kdyby to tak fungovalo...
Téměř na každé soutěži se nám nějak opozdí začátek, protože některý článek techniky z neznámého důvodu nefunguje :) . Většinou to není primární vina té techniky, ale prostě čím víc věcí, které se mohou pokazit, tím větší pravděpodobnost, že se taky pokazí. Stačí blbost, pro usnadnění, abychom nemuseli běhat s NB do maringotky k tiskárně, tak kolega přinesl USB prodlužovák... po půjhodině nervů s tiskem lístků jsme zjistili, že přes ten prodlužovák ty bajty prostě neprojdou. A nebo dojde toner, nebo teď zase nefunkční týmová režie v Sorgu. Sorg je super nástroj a Aleš na něm odvedl obrovský kus práce, jenže už je to tak složité a je tam takových možností nastavení, že se v tom začínám ztrácet. Na PC pracuji denně, něco o tom vím, a přesto mě takové věci potkávají. Chápu nechuť lidí, kteří se v tom nemusí tolik orientovat, že s takovými věcmi ani nechtějí začínat. Kdybyste lítali před 30-ti lety Vé-dvojky, tak byste věděli že s těmi lístky na tabuli to je fakt jednoduché včetně rozlosování a když se k tomu přidá jednoduchá excelovská tabulka, máte to i s přepočtem.
Ondra to napsal opravdu tendenčně, vy to děláte přesně tak jen z druhé strany, zkuste taky popřemýšlet, jestli by se na tom názoru nedalo něco najít, co by mohlo být ku prospěchu oběma stranám.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čen 2014 10:54 #12616 od Karel Mrázek
stejně bych raději nějaké argumenty, proč je nutné mít RCEV ve formátu, který některé lidi odrazuje. H.

A naopak, co se soutěžení týká, jsem úplný začátečník. Pravidla RCEV mě ale oslovila natolik, že jsem si pořídil Daidala (dnes mi došel, ještě jsem ani krabici nerozbalil) a začátkem července chci absolvovat zkušebně svou vůbec první soutěž. Akorát nebudu mít dostatečně natrénováno, asi to bude trochu jiné létání než s Orlicí v termice nebo na svahu a s vlečnou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čen 2014 11:10 #12617 od Aleš Krátký
Nj Petře, jenže o tom to je... Tiskárnu nemusíš mít, stejně tak jako centrálu, ba dokonce ani ozvučení a když na to příjde tak ani počítač. Ale Ondra dělá, jako by to bez toho nešlo.

Ad SORG. Ano je složitý, ale pokud si s tím nevíš rady, prostě dej " RCEV" a basta. Nic nedělej (týmy, vyjímky, zvuky atp) a je to.Lidé si většinu problému udělají sami.

Já si dovedu představit RCEV klidně jen s papírem a kalkulačkou (mobilem) a to je vše. Ale nelíbí se mi to ohýbání reality "NEJDE"

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.508 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám