file Obecné tlachání o RCEV

Více
23. zář 2019 07:21 #22266 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Obecné tlachání o RCEV

Jiří Veselý napsal: Ještě k té baterce. Nebylo to poprvé, už jsem to jednou udělal se stejným koncem.


Tak ale tohle má triviální řešení - konektory XT30 (či silnější XT60)… Zkrat popisovanou záměnou je principiálně nemožný, přepólovaní u XT60 nemožné, u XT30 vyžaduje "mimořádnou sílu" (zdravím nejmenovaného RM :-) )…
Bez legrace - už nelétám nic jiného ani v F5J, ušetří to dost problémů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. zář 2019 11:10 #22268 od Jiří Veselý
Zdravím.

Chybí ovšem dotaz, proč to tak mám. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. zář 2019 11:22 #22269 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Obecné tlachání o RCEV
Tomáši, díky za odkaz na bakalářku, zajímavé čtení.

Jinak ta práce má jednu vadu, možná podstatnou - optimalizuje model pro přímý let. Pokud jsem si stačil všimnout, jsou výkony v přímce důležité jen v případě, když se člověk snaží dostat model do 75 m od startu :-) , jinak ty naše eroplány většinou někam zatáčejí. Potom může být výhodné obětovat část výkonů v přímém letu za stabilitu nebo i opadání v zatáčce. Například mají naše modely opadání 0.35-0.4 m/s, ale v praxi může být člověk z 200 m za 4 minuty dole, ani neví jak :-).

AG03 jsem měl na Majně (článek o stavbě je někde na mých stránkách), byla to stíhačka, protože "vyšla" moc těžká, ale profil jako takový se mi líbí. Ještě překvapenější jsem byl z výkonů "balzetty" s AG04 (myslím, že se to nakonec jmenovalo Břehule), dokonce už mám doma asi 5 let vyrobená žebra s AG04 na větší model. Ale opravdu to bude chtít dodržet minimální zatížení (pravidlových 12 g/dm2).

Dále, Pures a Slite jsou od stejného konstruktéra (Sepp Gergetz) a opravdu se zdá, že ten první s AG35 je hodnější v kroužení a ten druhý s AG26 pronikavější. Čímž se zase dostávám k tomu, že univerzální model asi postavit nejde, vždy je nutné si říci priority.

Už před několika lety jsem si řekl, že soutěžní větroně stavět nebudu, protože už to považuji za ztrátu času (nemyslím to nijak hanlivě, prostě si raději postavím něco nesoutěžního). Tím se ale, Ivo, nedej odradit, ono to rozhodnutí nakonec nemusí být správné.

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. zář 2019 11:26 #22270 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Obecné tlachání o RCEV
Ještě jedna maličkost mě napadla. Na RCGroups se myslím P. Rižner pochlubil, že staví asymetrický model, že stejně točí v 99.9% jen levou :-) . Jako PD :-D

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. zář 2019 14:01 #22274 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Obecné tlachání o RCEV
ha ha :P ... jen počkejte až konečně postavím nový nezkroucený model, který občas poletí i sám bez řízení, a z nějakého velkého eshopu si k němu objednám i těžiště :woohoo: .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. zář 2019 16:19 #22277 od Ivo Kulich
Odpověděl Ivo Kulich pro téma Obecné tlachání o RCEV

Jan Kubica napsal: Tím se ale, Ivo, nedej odradit, ono to rozhodnutí nakonec nemusí být správné.

H.

Neboj Honzo. Odradit se nenechám. Stavím modely rád a dřevěný obzvlášť. AG35 a AG36 mám na véesu a na Drellovy profily nedám dopustit a mohu jen doporučit. Chci to ale zkusit s tím Seligem, ale jak jsem to zatím porovnával tak na Tílii ani na Djangu není originální Selig ale modifikace:S

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. zář 2019 16:33 #22278 od Martin Semrád
Ivo, jak jsem tak koukal, tak téměř na všech modelech jsou profily modifikované. Taky přemýšlím o vhodném profilu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. zář 2019 17:02 #22279 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Obecné tlachání o RCEV
Martine, to slovo "modifikovaný" tam často bývá kvůli autorským právům. Pokud si člověk postaví vlastní model s použitím publikovaného profilu, je to OK, ale pokud z toho má živnost, tak používá cizí duševní vlastnictví k vlastnímu zisku, což by dělat neměl. Takže si profil "modifikuje". Alespoň toto vysvětlení jsem kdesi četl.
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. zář 2019 17:14 #22280 od Martin Semrád
Tak to mě nenapadlo. :) Možné to je, ale spíš bych se přikláněl k opravdové modifikace, tedy mírná změna v koordinátech profilu. Například prohnutí či narovnání spodní části profilu nebo skládání dvou profilů dohromady. Pak to všem s původním profilem nemá co do činění, jen to má název oblíbeného profilu. :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. zář 2019 05:06 #22281 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Obecné tlachání o RCEV
Tak hodně modifikací je úprava tloušťky, tedy přímý přepočet třeba v Profili. Mám pocit, že zrovna Tilia je tento případ, tedy proti S4083 je tenčí.
Já třeba v minulosti dost užíval tímto způsobem ztenčený E205 - profil v originální podobě dost přežitý, ale po ztenčení někam k 8% funguje v podstatě stejně jako novější profily a spodek má přitom opravdu úplně rovný. Dneska už bych sáhl jinam, ale je to zkrátka klasický příklad "modifikace".
Přepočet s úpravou prohnutí už se vzdaluje více.
Kombinace více profilů už se obvykle jako "modifikace" neoznačují, tam už se udá "vlastní"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.544 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám