× Soutěže v roce 2013

file Předběžné termíny Stopalcovek

Více
09. kvě 2013 15:15 #9566 od Petr Koláska
No, prý se chystám pořadateli vynadat.... ne, to je doměnka.... já jsem napsal nechtějte vědět, co řeknu tomu pořadateli, který mi nesmyslně motor zakázal zapnout. O nadávání nebyla řeč..... to zaprvé, když už si tady tak pěkně povídáme. Za druhé - Pořád je nastavení tohoto pravidla na pořadateli soutěže, nepletu-li se. Takže komu za něj mám na dané soutěži děkovat - komisi FAI?? No a za třetí - přiznávám, že se občas rozjedu, ale podstata diskuze je stále stejná: Proč by mělo toto pravidlo u stopalcovek zůstat zachováno? Já předkládám své stanovisko, že je to ustanovení které soutěži více škodí než pomáhá.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2013 15:31 - 09. kvě 2013 15:32 #9567 od Petr Kurjan

Petr Dušek napsal: Chlapci, myslím že jste si pořádně nepřečetli co jsem napsal a píšete rychleji než přemýšlíte.
Jen tak na okraj, jakou jedinou pravdu jsem ve svém příspěvku demagogicky obhajoval?? A koho jsem obviňoval z podvádění?? :S

Pokud to bylo špatně pochopeno, musím se Ti omluvit. Nadzvedla mně Tvá kritika ohledně poznámky P. Kolásky o možnostech podvádění, která byla myšlena právě opačně, ale vypývá to až z dalšího textu. V tom případě uznej, že to je podpásovka a autor se právem cítí dotčený, stejně jako Ty.

Pojďme se raději bavit o možnostech praktického soutěžení. Vpomeňte si jak probíhaly přípravy na kategorii RCEK, která se první rok létala společně s RCEJ. Tehdy byl jasný technický posun použitím střídavého pohonu na místě nespolehlivé "plechovky" s drahou převodovkou. V čem je dnes problém? Technicky je to jen nutnost pořídit si schválený typ výškoměru. Při ceně 1200-1500 Kč to sice není málo, ale pokud nebudu muset kupovat každý rok 3 nové baterky (protože ty loňské už prostě nejsou dost tvrdé pro pohon RCEK...), zbude mi dost na výškoměr. Pohon bude zachován, pouze už ho nebudu muset brutálně přetěžovat a vystačím i s normální baterií. V tom vidím potenciální výhodu. Pro někoho je ale právě to ladění pohonu největší výzva a proto zůstane raději u RCEK. Proto si nemyslím, že by nová kategorie byla zbytečná a ohrozila jinak populární RCEK. Může se ale stát, že na RCEK budou časem jezdit jen ti movitější, pro které není problém koupit extrémní pohon a budou se předhánět v maximální stoupavosti modelů. V případě 100" jde o trochu odlišný způsob létání. Už jsem tady navrhoval jednoduše převzít již hotová pravidla F5J-400/Alti a pokusit se o jejich zavedení u nás bez dalších úprav.
Poslední změna: 09. kvě 2013 15:32 uživatelem Petr Kurjan.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2013 16:48 #9568 od Petr Dušek
OK, myslím že je to vysvětleno.

Ale k té otázce na další vývoj... Právě proto jsem tak alergický na různé poznámky o tom, jak když se někomu zachce, tak ten výškoměr stejně ošulí. Bohužel řada lidí o tom neví nic, jen se od někoho z doslechu dozví, že na Stoupáku psali "jak je to nespolehlivé a jak se v tom stejně dá podvádět..." a pak není divu že pro někoho jsou výškoměry tabu.
Na druhou stranu Alešova nervozita myslím není na místě, udělejte pár soutěží a na podzim se uvidí, nejlepší je dobrá zkušenost a třeba se to zlomí. Já koketuji s výškoměry od 2009 a první oficiální soutěž (F5J) byla u nás po třech letech... :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2013 17:39 #9569 od Aleš Krátký
ja jsem "nervozni" z toho, ze pokud udelam soutez pozde ja, tak o tom bude vedet kulove dalsich 99% soutezicich v CR a nikam se nehneme. jde mi o to udelat souteze po cele CR pro co nejsirsi potencionalni skupinu lidi a basta. kdyz se neujme neujme, ale je treba to zkusit a ne jen vyckavat jak je u nas zvykem.

mam moznost udelat soutez 100'' s tim, ze pujcim VSEM soutezicim altisV4 ale ma to jeden hacek - v karvine. a tom to cele je. prijede 20-30 lidi a zbytek ? ti si mozna prectou clanek pokud ho "aleš blbec" napise.tim to pro ne zhasne a veskera motivaci si poridit vyskomer a vyzkouset stopalce je nulova. o to mi jde.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2013 18:32 #9570 od Petr Koláska
Podívej, ono opravdu asi půjde hlavně o to to začít vůbec lítat, když si to takhle zkusíme občas na letišti ve trojko, je to něco jiného než celá soutěž. Ale vzhledem k tomu, že z toho zatím máme všichni veskrze pozitivní dojmy, protože to tomu zápolení dává úplně jiný náboj, tak pokud se tenhle pozitivní dojem rozšíří dál, nastane ten rozvoj samovolně. I k nám jezdí lidé ze střední Moravy, kteří pak jezdí zase do středních Čech atd. atd.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.271 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám