file RCEV Modelpark Suché 24.8.

Více
26. srp 2014 16:33 #13144 od Radim Barč

Radek Novotny napsal: Mnooo, navrženou filosofii rozdělení bonusů za finále jsem pochopil od jeho tvůrců tak, že bonusy se spíše udělují za celkové umístění na soutěži, a ta jako taková je dle propozic vyhlášena s finálem, a nebo bez finále. Ať je to tak nebo tak, za umístění na prvních 3 místech jsou tedy udělovány bonusové body...

Je pak pouze na pořadatelích, zda vyhlásí soutěž se základními koly s finále a nebo třeba více kol bez finále. Některý pořadatel to s finálema považuje za atraktivnější, a někdo zase bez nich...


S tímto souhlasím, tak nějak to vidím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2014 18:10 #13146 od Rudolf Rada
Musím se přiznat že ve mě dost hrklo, že jsme ještě něco dalšího zkazili :S

Osobně nejsem příznivce finále, protože (alespoň podle mne) se to řeže s filozofií téhle kategorie - co nejrovnější šance a podmínky pro všechny (škrtací kolo, penalizace za výšku, přepočet na 1000b. vítěze atd.). A pak to mají všechno rozhodnout pouhá 2 kola, bez ohledu na to jak se soutěž vyvíjela v základní části.

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2014 19:03 #13147 od Aleš Krátký
Děláte mi radost kluci ....

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2014 20:01 #13148 od Tomas Hruby

Radek Novotny napsal: Mnooo, navrženou filosofii rozdělení bonusů za finále jsem pochopil od jeho tvůrců tak, že bonusy se spíše udělují za celkové umístění na soutěži, a ta jako taková je dle propozic vyhlášena s finálem, a nebo bez finále. Ať je to tak nebo tak, za umístění na prvních 3 místech jsou tedy udělovány bonusové body...

Je pak pouze na pořadatelích, zda vyhlásí soutěž se základními koly s finále a nebo třeba více kol bez finále. Některý pořadatel to s finálema považuje za atraktivnější, a někdo zase bez nich...


Já si ale Radku myslím, že bonusy do žebříčku obecně u jiných kategorií vznikly právě proto, aby finále nebylo z hlediska žebříčku "nanic" - kdyby se psalo jen 1000b po základu, tak se vlastně finále z hlediska žebříčku vůbec nekoná... Jako bonus za umístění jako takové (jak je asi záměr u RCEV) se to celé posouvá trochu jinam. A popravdě mi to moc objektivní nepřijde, fakt se mi zdá divné, když má na jedné akci 1030b člověk, který vyhrál základ i finále a na jiné akci pobral to samé člověk za jediné vítězství.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2014 20:09 #13149 od Tomas Hruby

Radim Barč napsal: Opakování je...
Jsem pro zachování finále i v národní kategorii. Finále je pro mnohé cíl, motivace.
I mistr všech mistrů nemusí vyhrát vždy, tak hold někdy vyhraje ten, který měl v danou chvíli více štěstí. Copak se stane nějaká tragédie? Je to jen zábava a ta musí lidi bavit.
Snad se vyvarujeme ukvapených změn.


Tenhle příspěvek od Radima bych podepsal. Sice by moje vlastní zdůvodnění bylo delší a trochu složitější, ale v základu to vidím podobně - finále je prostě motivace a určitý postupný cíl. Dodal bych k tomu ještě ten klad, že finále do značné míry vyruší vliv losování a ti nejlepší zkrátka musí letět bez jakýchkoli spekulací "na doraz". Otevřeně je mi milejší jistá "náhoda" ve finále než aby se začalo spekulovat, že soutěžící X vyhral základ a tím i celý závod i proto, že například ve dvou z pěti započtených letů měl skupinu lehčí atd.

Sice nic k jeho zachování v RCEV nenutí, ale také bych doporučoval s případnou změnou nepospíchat a důkladně to zvážit, ono těch dopadů bude víc, než by se zdálo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2014 07:09 #13150 od Karel Mrázek
Názor začátečníka. Jak bylo již řečeno, jedná se především o zábavu. Na soutěž jedu proto, abych si zalétal i trochu jinak, než "jen tak" doma. Proto preferuji soutěž, kde je více kol bez finále (do toho zatím nemám prakticky šanci se dostat). Pokud mám jet na větší vzdálenost, budu určitě preferovat soutěž, kde mám šanci si zalétat víc kol, než soutěž, kde budu na konci skoro určitě jen koukat, jak létá někdo jiný. Proto jsem byl například ochoten jet do Ostravy na přebor (od Kladna). Pokud bych věděl, že si tam zalétám pět kol a skončím před finále, zůtal bych doma.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2014 07:34 #13151 od Tomas Hruby
Upřímně ta argumentace "nejedu někam, kde bude méně kol a pak se budu jen koukat" je poněkud demagogie. Reálně totiž dvě finálová kola trvají tak půlku normálního kola (je jediná skupina a běžně se létá s pauzou 5 minut bez nabíjení). Takže finále připraví ty slabší o maximálně jeden let, často spíš žádný.
Finále se protáhne občas na velkých akcích, když se letí finále tři a soutěžící ještě vyrobí nějaký reflight (viz letos Bořetice), pak už prodloužení citelné je, ale na běžné soutěži RCEV to takto prostě není prakticky nikdy.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2014 07:43 #13152 od Karel Mrázek
Nejde ani tolik o čas jako o počet letů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2014 07:45 - 27. srp 2014 07:48 #13153 od Radek Novotny
Karle, takovej zapálenej pilot jako ty, takovejch je potřeba víc a víc... ...a já myslím že bys stejně nejel, kdyby bylo jen 4 kola bez finále... ne? ;) A kdyby bylo třeba 10 kol a pak bys nákodou trpěl při dvou patnáctiminutových letech na konci soutěže jako člen "radícího" týmu se stopkama, tak bys to asi taky přežil, ne? :)

Ten Tomášův argument uznávám, když se lítá natvrdo několik finalistů proti sobě, je to naprosto rovný a spravedlivý boj. Já osobně i když ve finále nejsem, tak se na ty boje rád koukám, i jen se stopkama. A můžu alespoň sledovat víc modelů a situací najednou, a i z toho se dost učím...
Poslední změna: 27. srp 2014 07:48 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2014 07:50 #13154 od Aleš Krátký
Já jsem ve finále pokaždé teda... většinou jako pomocník :-D
je fakt, že to je diskuse na delší povídání zda finále ano / ne.
Trošku už plevelíme toto téma ne ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.402 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám