file RCEV Modelpark Suché 24.8.

Více
27. srp 2014 07:56 #13155 od Karel Mrázek
Pokud se bude lítat aspoň sedm základních kol, i to finále skousnu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2014 08:01 #13156 od Tomas Hruby

Karel Mrázek napsal: Nejde ani tolik o čas jako o počet letů.


Jenže počet letů má souvislost s finále velmi blízkou nule... To je to, co jsem psal - pokud pořadatel pro daný počet soutěžících ve svých podmínkách zvládne 6 letů plus dvě finále, tak by bez finále nejspíš zvládl letů také jen 6, spíš výjimečně 7, větší rozdíl než ten jeden let to prostě nedá.

Pro počet letů je zásadní spíš počet startovišť, počet soutěžících a v jistém smyslu i přísnost pořadatele (ať to lítá). Třeba v dvoudenních Bořeticích se zvládlo pro skoro 70 lidí letů deset a k nim tři finále. Pro srovnání Němci ve Weilheimu pro podobný počet soutěžících počítají na dva dny jen se šesti starty - rozdíl je hlavně v tom, že v Bořeticích se létá na 13 startovišť zatímco v Německu na cca 7, ani náhodou rozdíl nesouvisí s finále.

Prostě nehledejte ve finále problémy, které tam nejsou anebo mají dopad jen mizivý. Když Aleš prská, že to není spravedlivé, tak s ním sice nesouhlasím, ale chápu, proč si to myslí a téma k diskusi to je. Ale představa, že zrušení finále nějak podstatně zvýší možnost zalétat si pro ostatní je prostě zavádějící tvrzení, které není v souladu s fakty, časy kol jsou zkrátka dané.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2014 08:06 #13157 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma RCEV Modelpark Suché 24.8.

Aleš Krátký napsal: Já jsem ve finále pokaždé teda... většinou jako pomocník :-D
je fakt, že to je diskuse na delší povídání zda finále ano / ne.
Trošku už plevelíme toto téma ne ?


Podle mě tato diskuse není o tom, zda finále ano či ne, ale o přidělování dodatečných bodů. V pravidlech je jednou napsáno, že se dodatečné body udělují vždy, podruhé, o kousek dál, že se dodatečné body udělují jen v případě, že se finále letí. Podle mě by bylo rozumné se dohodnout, že ten první případ neplatí a že se budeme řídit druhým ustanovením, tj. že dodatečné body se budou přičítat jen v případě, že se finále poletí. O nic víc mi nešlo :-).

Ještě mě napadá, zda přidělování dodatečných bodů není v rozporu se zásadou, že vítěz má 1000 a ostatní v poměru výkonu méně ;-).

Jinak co se finále týká, nechal bych v pravidlech obě možnosti, zastánců každého ze způsobů je dost a v podstatě platí argumenty obou stran, tak bych to nechal na pořadatelích jednotlivých soutěží. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2014 13:43 #13162 od Aleš Krátký
Radku , 5,6,7 kolo jste létali ve třech ? (Mrazek Karel = 0,0,0) ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2014 14:07 - 27. srp 2014 14:25 #13163 od Radek Novotny
Tak to ti už přesně nepovím kdy kde a jak,... bylo dost havárií i větrné turistiky... Chtělo by to fotodokumentaci...
...vím kam míří tvůj dotaz , na nutnost startovat v kole po min. 4 pilotech byl organizátor samozřejmě upozorněn... ;)
...a protože jsme s Mirkem Dušínem nikdy neřekli sprosté slovo a nikdy neřekli nepravdu, tak připouštím, že se i tato 3 členná startovní varianta během soutěže mohla vyskytnout... ;)
Poslední změna: 27. srp 2014 14:25 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2014 14:35 #13164 od Aleš Krátký
tušíš přesně kam míří můj dotaz Radku. A že jsme dělali kejkle na přeboru co :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2014 14:47 - 27. srp 2014 14:49 #13165 od Radek Novotny
Buď jen rád, představ si situaci, že by někdo podal před ukončením soutěže protest, a z přeboru by se rázem stala komedie...

Můj názor je, že stejně jako v jiných kategoriích s hromadnými starty by měl být min. počet pilotů 3, a zvláště s ohledem na menší soutěže a jejich snadnější organizaci...
Poslední změna: 27. srp 2014 14:49 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2014 15:02 #13166 od Radim Barč
Tady jsem s Radkem na jedné lodi, tato změna pravidel má smysl. Minimum čtyři borci na startu je s ohledem na celkové počty soutěžících moc. Tři jsou jako minimum ideální.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2014 15:04 - 27. srp 2014 15:07 #13167 od Radek Novotny

Radim Barč napsal: Tady jsem s Radkem na jedné lodi,...

...hmm, a jinde né? :dry:
Poslední změna: 27. srp 2014 15:07 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2014 15:06 #13168 od Radim Barč
Mnohokrát nee. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.382 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám