file Cumulus Reichard

Více
31. říj 2014 17:42 #13808 od Tomáš
Cumulus Reichard vytvořil uživatel Tomáš
Ahoj. Koupil jsem novou stavebnici modelu Cumulus od p.Reicharda. Ještě mi teda nepřišel ale už pomalu začínám shánět nějaké informace. Má někdo tento model ,případně třeba fotky ze stavby a nějaké důležité rady pro stavbu? Nejsem zase až tak dokonalý stavitel tak nevím jestli bez pomoci model zvládnu postavit. Někde na RCGroup jsem četl že návody od Reichardu nejsou moc podrobné.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
02. lis 2014 19:26 #13830 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma Cumulus Reichard
K zeptám se teda konkrétně. Chtěl bych na modelu udělat ovládání vop+sop pomocí torzních pružin a náhon nití jak se to dělá na F3Kčkách. Je to na tak velkém modelu možné? Na RCGroup jsem tuto možnost viděl ale nevím jestli to není blbost.
www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1554503&page=12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. lis 2014 06:33 #13833 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Cumulus Reichard
Aby ti aspoň někdo odpověděl. Jsou tací, kteří mají torzní pružiny i na dvaapůlmetrovce, ale když se to neošetří dostatečně spolehlivě, je pak často v krizové situaci pilot bezradným divákem. já osobně používám jen bowdeny pokud možno co nejrovněji a uvnitř s 1mm uhlíkem, pokud je tam nějaký radius, tak 0,8mm.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. lis 2014 06:48 #13834 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Cumulus Reichard
já to používám, ale na novém éru už udělám táhla...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. lis 2014 08:11 #13835 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Cumulus Reichard
Já právě na Cumulusu pružinky měl, ale předělal jsem je na táhla. Problém nebyl až tak ve funkčnosti i když i tam jsem na drobné komplikace narazil (hlavně u směrovky, kde je úhel, ve kterém to tahá, dost problematický a tak se odlepuje izolepa závěsu). Hlavně to ale v podstatě nedávalo smysl - model mi vyšel spíše těžký na čumák a dokonce jsem musel dát trochu zátěže dozadu, tak pak bylo lepší použít klasická táhla s lepšími vlastnostmi a na hmotnosti jsem tím nic moc netratil...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. lis 2014 15:01 #13851 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma Cumulus Reichard
OK dám tedy dodávané bovdeny co jsou ve stavebnici a nebudu vymýšlet vymyšlené.
Dále bych se chtěl zeptat. Osazení servy dle manuálu by teda měly být VOP+SOP+ klapky osazeny dymondy D60 a křidélka Dymondy D47 to bych asi tak nechal a nic nevymýšlel nebo máte někdo lepší doporučení?
A pak motor , co mám dát za motor a jakou k němu vrtuli . CHtěl bych jen upozornit že model mám pouze na rekreační lítání čili žádné závody. Nemusí to být zrovna AXI.

Děkuji moc

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. lis 2014 15:39 #13852 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Cumulus Reichard
Kombinace D60/D47 je naprosto vyhovující.
Motor v podstatě jakýkoli velikosti 2208 (jako RCEK) nebo 2212, nic většího nemá smysl. Já létám Cumulus s vyloženě RCEK pohonem s Megou 1945kV, ale baterka jen 2s850mAh (u RCEV není nutno honit maximální stoupavost, tak o trochu menší tvrdost baterky s malou kapacitou naprosto nevadí).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. lis 2014 15:42 #13853 od Petr Šulc
Odpověděl Petr Šulc pro téma Cumulus Reichard
Zdravím,Cumulus Reichard je perfektní model a dobře létá.Používal jsem též bovdeny a serva Dymondy, tak jak píšeš.U modelu mne šokoval zlatý potah spodní části křídel,který jsem musel přelepit tenkou černou folií(pruhy).Model již nemám,přenechal jsem jej k plné spokojenosti kolegovi.Nyní jsem postavil Cirruse,asi ve staré verzi (SOP a VOP bez laminátu) a s lanovody.Model jsem osadil MVVS 2,5/1120,ale let je poněkud liný.Váha vyšla s baterií 1000 mAh (FOXY) 1 680 gramů.První let byl překrásný.Po dvou startech spadlo napětí baterie na 11,6 V.Uvažuji o jiném motoru,který jsem našel na stoupáku za což děkuji.MVVS dám do již rozdělané Tilie 25.
Zdraví začátečník Petr z Modelparku Suché.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. lis 2014 19:56 #13854 od Peter Maňka
Odpověděl Peter Maňka pro téma Cumulus Reichard
Ja som teraz na skúšku kúpil KST: KS-Servo HD 47MG, 5,6g a 1,1kg/cm, 9€

www.tatramodel.sk/zakladna-ponuka/serva/...H2536-servo-hd-47mg/
Dal som to zatiaľ do polomakety Pilatus na krídelká, uvidíme.....

Kedysi dávno aj autá, potom všetko možné, potom F3F a teraz F5J

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. lis 2014 20:33 #13855 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma Cumulus Reichard
Chtěl bych asi nejraději použít 3S aku 1100mAh co mám doma 2 kusy takže k němu bych mohl použít třeba tento motor respektive tento nebo jemu podobný? aukro.cz/aeolian-revolution-c28-30-1300kv-i4763984643.html a nebo raději menší aukro.cz/aeolian-revolution-c28-26-1350kv-i4763984825.html

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.390 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám