file Cumulus Reichard

Více
04. lis 2014 21:23 #13875 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma Cumulus Reichard
To jsem si taky říkal ze to ma jinak než to máte v návodu ale mě spíš šlo o to sedýlko že kdyš je vyšší tak bovden bude rovnější.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. lis 2014 08:00 #13876 od Bohuslav Reichard
Odpověděl Bohuslav Reichard pro téma Cumulus Reichard
Trubku musíš na konci šikmo seříznout (viz foto v návodu),při použití správné páčky se lanovod nebude vůbec prohýbat (viz foto v návodu).Když použiješ balzovou podložku tak si zaděláváš na další problémy.Při každé montáži výškovky bude záležet jenom na tvé momentální fyzické kondici ,každé utažení šroubu výškovky- stačí o půl otočky šroubu- ti pěkně rozhodí úhel seřízení.Ona ta balzová podložka se ochotně poddá.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. lis 2014 12:49 #13878 od Miroslav Kopecký
Odpověděl Miroslav Kopecký pro téma Cumulus Reichard

Tomáš napsal: Chtěl bych asi nejraději použít 3S aku 1100mAh co mám doma 2 kusy takže k němu bych mohl použít třeba tento motor respektive tento nebo jemu podobný? aukro.cz/aeolian-revolution-c28-30-1300kv-i4763984643.html a nebo raději menší aukro.cz/aeolian-revolution-c28-26-1350kv-i4763984825.html


Koupil jsem před časem Aeolian velikosti 28-26 jen s kV1900 a vodiče od motoru se lámaly i když jsem se na ně jen podíval. Takže já už bych do Aeolianu nešel.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. lis 2014 13:00 - 05. lis 2014 13:02 #13880 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Cumulus Reichard
28-30, tedy stator 22mm*12mm je naprosto optimální... Větší údaj otáčky/volt kV=menší vrtule=menší čelní odpor... Já mám 2čl., motor 28-30, kV 1800 a vrtuli 9*5 až 10*6, hmotnost 2.5m modelu cca. 650g
Poslední změna: 05. lis 2014 13:02 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. lis 2014 18:14 #13882 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma Cumulus Reichard
Podložku jsem měl připravenou z bukový překližky takže jestli se jednalo o promáčknutí tak to si myslim že by bylo OK.Ale nakonec jsem to teda udelal podle návodu a destičku teda sedýlko jsem dal origo bez zvýšení.
Motor budu teda osazovat 2830 na 3S a nějakjch 1200ot. Výrobce ještě nevím ale nechci uplnej šmejd ani nic drahého tak uvidim. Zatim se mi zamlouva značka Leopard.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. lis 2014 13:08 #13939 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Cumulus Reichard
Hlavně dodrž návod v tom, že se při lepení směrovky mají udělat díry do trupu a do kýlovky vlepit uhlíkové tyčky. Při nalepení "natupo" směrovka na Cumulusu prostě nedrží, malinká kýlovka má moc malou styčnou plochu. Vyzkoušeno - Cumulus tedy bez směrovky (vlající za ním na lanku) sice celkem létá, ale asi se bez této zkušenosti obejdeš :-(

Při dodržení návodu je vše OK. Výškovku mám přilepenou napevno bez šroubů, ale to je spíš o tom, zda tě rozebiratelnost trápí, napevno je to samozřejmě jednodušší.

Ad motor - pokud použiješ tříčlánek, tak si myslím, že velikost 2208(2826) úplně stačí, s 3s proudy a ztráty proti RCEK zvyklostem klesnou a tato velikost ani nebude příliš přetížená. Vhodné kV pro 3s odhaduji 1000-1200ot/V. Pokud chceš dvoučlánek, tak pak bych se připojil k Radkovi a dal raději o kus větší 2212 (2830) s kV kolem 1800.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. lis 2014 17:24 #13986 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma Cumulus Reichard
Ahoj tak už mám ocas hotový a snad OK. Držel jsem se přesně plánu a vypadá to že je to nejlepší co může být.
Ještě jednou k motoru, mohl bych mít za dobrou cenu tento co vy na to? www.hobbyking.com/hobbyking/store/__1811...Outrunner_Motor.html

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. lis 2014 17:47 #13987 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Cumulus Reichard
Motor bez problému, je to jeden z těch co jsem doporučoval. Vrtuli bych vybral 9.5x5 (Aeronaut).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. lis 2014 18:09 #13988 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Cumulus Reichard
Podívejte se na stránky BIG HOBBY v Lanškrouně, mám to asi 200m od mé prodejny. Tam si určitě motor vyberete a za slušnou cenu. Navíc máte záruku.
Zdravím

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. lis 2014 18:20 #13989 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma Cumulus Reichard

Petr Dušek napsal: Motor bez problému, je to jeden z těch co jsem doporučoval. Vrtuli bych vybral 9.5x5 (Aeronaut).

Aha promiň nějak jsem to přehlédnul. Beru teda SK3 Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.403 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám