file Cumulus Reichard

Více
03. lis 2014 22:25 #13860 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Cumulus Reichard
Tomáši, určitě velikost 2830 ať je tam trochu rezerva, ale Aeolian je podle minulých zkušeností z RCEK ta nejnižší kvalita co se dá v motorech koupit (pokud se to nezměnilo). Vybral bych s podobnými parametry (tzn. 2830/KV 1100-1300) něco kvalitnějšího. Osobně mám dobrou zkušenost s motory Power HD
www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?ka...tranka=0&polozek=288
z trochu dražších pak samozřejmě Dualsky
www.horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.aspx?objcislo=1638
a nebo zalovit v Hobbykingu, třeba Turnigy SK3
www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_vie....asp?idProduct=36400

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. lis 2014 15:21 #13863 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma Cumulus Reichard
Ahoj tak jsem tu s dalším dotazem.
Stavebnici už mám doma a započal jsem stavbu. Začal jsem přípravou sedýlka pod VOP kterou jsem zvýšil na 4mm aby táhlo šlo pěkně rovně na páku VOP. Teď bych chtěl sedýlko nalepit na trubku. Jen se chci ujistit že se trubka nijak nezkracuje , nebo zkracuje? Ptám se proto že u každého modelu F3K co jsem stavěl tak se trubka zkracovala na nějakou délku. A ještě jeden detajl. Trubka je konická takže když nalepím sedýlko na tupo na trubku tak pak asi nebude uplně přesně s osou trubky. Mám to na konci nějak podložit a nebo ne?
Díky za odpověď

PS: Psal jsem kuli tomu výrobci ale nějak se mi zatím neozval. Promiňte mi možná hloupé dotazy ale manuál skutečně není moc podrobný.
Děkuji

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. lis 2014 17:11 #13864 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Cumulus Reichard
Sedýlko pod výškovku stačí udělat až po zafixování výškovky, máznout ho z mikrobalónu do škvíry mezi trubku a výškovku. Nezapomeň v tom místě trubku trochu ošmirglovat, ať to drží. A na výškovce v tom místě samozřejmě sundej fólii. Zafixování výškovky dělej až po pořádném usazení křídla, tak aby mezi křídlem a výškovkou bylo cca 1,5 sttupně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. lis 2014 18:51 #13865 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma Cumulus Reichard
Tak teď přesně nevím jestli jsme si rozuměli. Výškovka je odnímatelná ,takže tam asi folii odrezavat nemůžu. Hlavně nevím kde mám hledat toho jedna a půl stupně. Jak jsem psal nejsem moc dobrý stavitel.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. lis 2014 19:17 #13866 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Cumulus Reichard
Já odnímatelnou nikdy nedělám, nepotřebuju to, a tak odpadne kritický místo možných vůlí... Cumuluse mám taky, výškovka přijde tutově na pevno, a určitě špagát a U pružina na obě kormidla.
Těch 1.5 stupně si nějak musíš spočítat dle pravoúhlýho trojúhelníku, protáhni závity a vzpomeň si jak to bylo ve škole ;) svírá se to mezi osou křídla (špička náběžky a špička odtokovky) a osou výškovky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. lis 2014 19:30 #13867 od Bohuslav Reichard
Odpověděl Bohuslav Reichard pro téma Cumulus Reichard
Když přilepíš sedlo výškovky bez různých podložek,tak bude nastavení výškovky vůči vrchní hraně trubky(trupu) v nule.Když potom přilepíš trubku ke gondolce tak budeš mít úhel seřízení přesně 1,5 stupňů.Čelní přepážku zalep podle zabroušení trupu,úhel je cca 2st. doprava a4 st. dolů (po směru letu).Nezkoušej dělat nějaké svoje úpravy-není proč.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. lis 2014 19:37 #13868 od Bohuslav Reichard
Odpověděl Bohuslav Reichard pro téma Cumulus Reichard
Špagáty můžeš dát,jeto bez problému,ale na výškovku musíš dát dvě pružiny (pravou a levou) a maximálně dlouhou 4cm.Kratší pružina je tvrdší ,používám kytarovou strunu "H". Sám mám ale bovdeny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. lis 2014 20:32 #13872 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma Cumulus Reichard
OK děkuji pane Reichard. Tuhle odpověď jsem přesně potřeboval. Jednoduchou a přesnou. Přepážku teda nalepím přesně podle zbroušení teda cca 2-3 mm za hranou, ale hranu budu kopírovat.
Šňůry bych asi použil nejradši protože jsem to měl na F3K a bylo to super ale pár lidí tu tvrdí dát bovdeny a někdo zase šňůry. Ovšem asi teda dám bovdeny když to uvádí výrobce tak to snad bude OK.
Doufám teda že když jsem na sedýlku přidal tloušťku na 4mm tak to nevadí. V podstatě jsem tuto informaci získal odsud (skoro uplně dole) www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1554503

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. lis 2014 20:38 #13873 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Cumulus Reichard
Pomůcka pro změření malých úhlů seřízení bez použití cos, tan, úhloměru apod, stačí jen pravítko nebo šuplera:

úhel = X * 57,3 / Y

X je velikost "nadzvednutí" náběžky (v mm) oproti srovnané výškovce do roviny
Y je hloubka křídla (také v mm)

Např: při hloubce 185mm, chtěném úhlu 1,5°, je to:

185 * 1,5 / 57,3 = 4,84mm

Často je lepší mít odtokovku a náběžku křídla v rovině (s podložkou) a měřit nadzvednutí odtokovky od náběžky u výškovky. Tam se logicky bere v úvahu hloubka výškovky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. lis 2014 20:54 #13874 od Bohuslav Reichard
Odpověděl Bohuslav Reichard pro téma Cumulus Reichard
To jsou opravdu hezký obrázky,ale ten pán popletl páčky které ke stavebnici dodáváme. Platí pravidlo,že táhlo by mělo být umístěné v ose otáčení klapky.V uspořádání které je na RC group se klapka nebude otáčet symetricky .Páčka kterou ten pán použil patří na brzdy.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.466 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám