file Cumulus Reichard

Více
14. lis 2014 16:00 #14000 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma Cumulus Reichard
Kuci co máte na Cumulovi za kužel? Podle šuplery mi to vychází na 38mm ale na RCgroup používají 36mm to je asi blbost né?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. lis 2014 17:31 #14001 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Cumulus Reichard
Sorry, Cumula nemám, ale když vychází 38, tak použij 38, co tam dávaj amíci není podstané ;) .
www.pohodalet.cz/product.php?id_product=63

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. lis 2014 18:43 #14002 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma Cumulus Reichard
JO jo přesně ten jsem objednal akorát s 3mm dírou na hřídel. Jen jsem se chtěl ujistit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. lis 2014 18:52 #14003 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Cumulus Reichard
Teď na to koukám, že u toho motoru uvádějí hřídel 3.0mm, většina podobných motorů má 3.17 tak mě to zmátlo. Doufám že nemají chybu v popisu na HK.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. lis 2014 15:53 #14075 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma Cumulus Reichard
Ahoj tak jsem tu zase s další otázečkou.
Motor už mám doma a kužel jsem pořídil Pohodalet 38mm .Motor má teda 1130ot což je teda předurčeno pro 3S aku kterou mám doma . Dostal jsem ale od kamoše grátis uplně novou aku 2S 1300mAh . Dala by se teoreticky použít k této sestavě motoru 2830 1130ot a sklopka 9,5x5 ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. lis 2014 16:43 #14076 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Cumulus Reichard
Teoreticky se použít dá, ale asi to není dobrý nápad, moc to nepoletí. Výkon pohonu bude odhadem tak 40% proti baterii 3S.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. lis 2014 14:24 #14080 od Peter Maňka
Odpověděl Peter Maňka pro téma Cumulus Reichard
Mne sa na už na 5tich modeloch pre 2S 1100 - 1200 osvedčil pohon XM 2826 EA - 10 s vrtuľou 10" na 6"

Kedysi dávno aj autá, potom všetko možné, potom F3F a teraz F5J

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. lis 2014 06:43 #14083 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Cumulus Reichard
To je typický RCEK pohon, mám ho jako pozůstatek po této kategorii v RCEV Daidalovi 250, jen tedy s XM 2826 EA - 9. Funguje spolehlivě, to jo, ale jednak je docela přetížený (což ale tyhle motory v klidu ustojí), ale hlavně pokud jsou psí podmínky (vítr okolo 8m/s), tak to není na dvouapůlmetrové letadlo bůhví co - nemá už vlastně žádnou výkonovou rezervu. Dostat v Hořicích na jaře letadlo výš než do 160m s tím prostě nešlo. (kdo byl ví, kdo ne, nechť se informuje :cheer: )

Pokud bych měl vybírat pohon od základu nový, určitě nižší KV a tříčlánek. Nicméně si myslím, že autor už má stejně motor objednaný, takže řeší jen baterii. A tam souhlasím s Petrem Duškem - 2830 s 1130KV na dvoučlánek bude málo. Poletí to, ale zbytečně pomalu a ve větru nastanou potíže.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.376 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám