file Django 100"

Více
09. čen 2016 10:10 #16933 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Django 100"
Rudo máš zkušenost s těmi servy DSM44? Mě před časem dvě odešla a když jsem je nahradil jejich čínskými klony tak umřely taky, všechno na problémy s poťákem, zkoušel jsem ho měnit ale nestálo to za tu práci... tak třeba teď už jsou novější série lepší?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. čen 2016 11:19 #16934 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma Django 100"

Petr Dušek napsal: Rudo máš zkušenost s těmi servy DSM44?

Zatím nemám žádnou dlouhodobou.
Zdají se relativně dost silná a celkem přesná. Vůle je srovnatelná s D47.
Kolega z klubu je má myslím v Tilii 25 a zatím si nestěžoval.

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. čen 2016 10:07 #16962 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma Django 100"
Na tomhle místě jsem měl původně v úmyslu popsat letové vlastnosti Djanga a jeho další ladění. Bohužel, jak účastníci přeboru v Chomutově ví, "podařilo" se mi při 4. startu očesat motýla o soupeřův model a zbytek se střemhlav zřítil na plochu. Nejvíce to odneslo křídlo, respektive jeho levá polovina. A samozřejmě rozlomený motýl.
Takže další příspěvky budou spíš o opravách, než o létání.

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. čen 2016 11:31 #16964 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma Django 100"
Tak po odpolednách a večerech laminuju jak vzteklej. Výhodou je, že křídlo není nijak zvlášť tvarově zdeformované. Zatím stačilo vše očistit, srovnat, slepit a přelaminovat. Pomalu se tak po křídle přesouvám od kořene k nejvíc zmuchlanému uchu. Technologie, jen to co mám doma k dispozici. Vteřiňák na PS, pryskyřice L285, tkanina 50 g/m, PVC desky na dokumenty, molitanové podsedáky a sada nerez hrnců :-)

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. čen 2016 19:00 #16965 od Michal Cink
Odpověděl Michal Cink pro téma Django 100"
Obdivuju, držím palce. Sám bych rezignoval a začal čuchtit nové.M.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. čen 2016 07:18 #16966 od Stanislav
Odpověděl Stanislav pro téma Django 100"
Tak to je pech. A co poznatky z 3 předchozích letů? Jak to vypadalo a jaké konstrukční úpravy budeš doporučovat výrobci? Dej pak vědět kolik éro přibralo po opravách. Držím palce ať se oprava povede co nejdříve.:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. čen 2016 12:42 #16968 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma Django 100"

Stanislav napsal: Tak to je pech. A co poznatky z 3 předchozích letů? Jak to vypadalo a jaké konstrukční úpravy budeš doporučovat výrobci?

Tak po 3 soutěžních letech jsou poznatky takové, že to lítá :silly: Víc jsem opravdu nestihl. Prozatím konzultujeme polohu těžiště, úhel nastavení křídla a vzepětí. Další přijde na řadu po opravě. Když se zadaří, tak v neděli v Lomnici.

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. čen 2016 07:10 #17022 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma Django 100"
Jak praví nesmrtelné lidové moudro: "Když se daří, tak se daří".
Na sobotní hornobranskou soutěž ve Staré Pace :silly: jsem byl řádně nachystán, včetně opraveného a zalétaného modelu osazeného do větru. Ranní testovací lety OK.
Pak přišla první runda, prvního kola a v šesté minutě pád neřiditelného modelu.

Přikládám záznam z výškoměru:



A nyní dotaz na zdejší, mnohem zkušenější, kolegy: Lze se domnívat, že když záznam ve výškoměru končí v oné šesté minutě ale stále ve výšce zhruba 50m, došlo k výpadku napájení? A to ještě na vstupu do výškoměru, tedy nejspíš z BEC regulátoru?

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. čen 2016 08:23 - 27. čen 2016 08:24 #17024 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Django 100"
Jednoznačně zmizelo náhle palubní napětí, předtím je vidět, že stále bylo na 5,5V s pravidelnými krátkými propady na 5,4 i 5,3V, ale to je běžné. Ještě se podívej na teplotu z výškoměru, jestli tam něco nehořelo, a pokud umí Talon logovat, tak tam taky na napětí a teplotu.
Poslední změna: 27. čen 2016 08:24 uživatelem Milan Chalupník.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. čen 2016 08:47 #17025 od Tomáš Hlavinka
Odpověděl Tomáš Hlavinka pro téma Django 100"
Mě naopak model těší od samého začátku. Proběhlo však již vyztužení centroplánu, začínala šířit malá prasklina v potahu od řezu klapky. Teď se chystám na uřezání uší a zvětšení vzepětí - potřebuje to jako sůl. Elektronika od začátku bezproblému.
U mě by nejspíš k totálnímu výpadku nedošlo. Mám serva v trupu napájené z interního BECu v reglu (Jeti Advance 30) a křídlo napájené z externího 3A BECu Foxy. Regl má jen 2A, to se mi zdál málo. Napájení jsme tedy rozdělil na dvě větve. Nový regl se silnějším BECem se mi kupovat nechtělo, jako bonus mám snad i větší spolehlivost.

Django moc hezky brzdí a je na přistání stabilní, motýl funguje i při plných brzdách, VOP není v úplavu jako u klasiky.
Éro už absolvovalo 3 soutěže RCEO 1x4 místo, 2 x 2 místo, pořád však ladím.
Mám pocit, že by to 50-100g navíc, klidně sneslo - hlavně teda ve větru.

Celkově zatím spokojenost, doporučuji!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.414 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám