question-circle Altis V4

Více
06. led 2014 15:35 #11589 od Miroslav Kopecký
Odpověděl Miroslav Kopecký pro téma Re: Altis V4
A ještě jeden dotaz- v manuálu k Altisu se v kapitole 7 píše:
"Napájet celý palubní systém přes Altis v4 je sice možné, ale takové řešení nedoporučujeme. Vhodnější je použít pro napájení externí BEC"

Můj dotaz tedy je-používáte někdo Altis tak, že je zapojený přímo mezi regl a přijímač (v manuálu je to podle obr. 3)? Moc si nedovedu představit, že do trupu Daidala, kde už takhle je místa jak v hodinkách, dávám ještě externí bec. A to už nemluvím o tom, že třeba právě v Daidalovi mám regl s výkonějším spínaným BEC, který jsem kupoval právě proto, abych se vyhnul použití externího BECu a nechce se mi ho "vyhodit"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2014 11:10 #11593 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Re: Altis V4
Jde to řešit jednoduše, kabel z reglu zapojit rovnou do přijímače, ale ne do kanálu pro motor, ale kamkoliv jinam, ale signálový pin (žlutý,bílý nebo oranžový) z tohoto konektoru vysunout, v potřebné délce oddělit od černého s rudým. Tento pin strčit do prázdného "domečku" servokonektoru na signálovou pozici a tento strčit do Altise. Kablík z Altise zasunout do motorového kanálu přijímače. Tím je zajištěno napájení přijímače přímo z reglu a signál je řízen Altisem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2014 12:44 #11594 od Miroslav Kopecký
Odpověděl Miroslav Kopecký pro téma Re: Altis V4
Jak prosté... Já už bych vymýšlel nějaké složitosti a do očí bijící řešení by mne netrklo. Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2014 12:52 #11595 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Altis V4
To je rozhodně správné řešení :)
jinak ja do Daidala narval i malý BEC 5A až pod křídlo k závaží co vozím (RCEV)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2014 17:19 #11597 od Jiří Veselý
Odpověděl Jiří Veselý pro téma Re: Altis V4
Zdravím.

Mě to ani nenapadlo, abych při pěti servech za 130.- Kč, nezapojil Altis V4 jinak, než přímo. Kdysi jsem měřil jejich spotřebu najednou, simulací letu a podle dané spotřeby se s tím už nezabývám. Někdy záleží na tuhosti mechaniky. Zapojit serva do přijimače a simulovat let s následným měřením, zas nedá tolik práce a je to tutovka. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. led 2014 13:24 #11617 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma Re: Altis V4
Zapojení nelze asi provést , protože nebudete mít " volný " kanál na Rx ( pokud si nepůjdete
koupit nový přjímač 8-kanál a stejně se zvýší nároky na prostor a hmotnost).Většina totiž
používá 7 - kanál.Rx ( 4 serva křído, 2 serva vop/sop a motor - a nemá volný kanál na Rx).
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. led 2014 17:14 #11618 od Miroslav Kopecký
Odpověděl Miroslav Kopecký pro téma Re: Altis V4
Lítám s MX-20 od Graupnera a tam jsou přijímače 6, 8, 12 kanálů. V Magicovi i Daidalovi mám právě 8-mi kanál, takže ještě jeden volný kanál naštěstí mám.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. led 2014 20:52 #11635 od Martin Drápal
Odpověděl Martin Drápal pro téma Re: Altis V4
říká tady někomu něco slovo V-kabel :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. led 2014 08:51 #11636 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re: Altis V4
Koukni do pravidel ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. led 2014 09:35 #11637 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Re: Altis V4
Třeba to nechce pro soutěžní použití :) Pak je véčko skutečně ten nejjednodušší způsob, pokud nechce rozdělávat konektory a chybí mu kanály.

A nejsofistikovanější metoda pro zapojení v souladu s pravidly RCEV/F5J je, jak už bylo uvedeno, táhnout napájení přímo do přijímače (fajnšmekři do rozvodné desky) a přes Altis z regulátoru protáhnout jen signální vodič. Jasně, předpokládá to trochu si pohrát s kablíkama, ale to snad umí každý modelář.

Mimo to - externí BEC je dneska už tak titěrná záležitost, že se v pohodě vleze. Já v trupu Daidala vozím kromě 2 serv, přijímače a baterky 2s 1550mAh nastálo i výškoměr, externí BEC 3/5 A a k tomu 150g olova :lol: . Když se trochu popřemýšlí nad rozmístěním, vleze se vše.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.619 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám